Poszukiwane newsy

Rosyjski żołnierz postrzelił w twarz 11-latkę. Kula przeszła przez szczękę 

Poszukiwane newsy

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Źródło:
tvn24.pl/CNN
Mariupol

Trwa rosyjska inwazja na Ukrainę. Podczas ewakuacji z Mariupola 11-letnia dziewczynka została postrzelona w twarz. Dziecko przeżyło - przekazała telewizja CNN. Do zdarzenia doszło w punkcie kontrolnym koło Wasylówki.

11-latka postrzelona w twarz przez rosyjskiego żołnierza

Mariupol położony w obwodzie donieckim był wielokrotnie bombardowany i ostrzeliwany przez Rosjan. Podczas próby ewakuacji z ukraińskiego miasta, żołnierz agresora wystrzelił w twarz 11-letniej dziewczynce - przekazała w sobotę telewizja CNN. Do zdarzenia doszło 17 marca.

Zobacz wideo: Wojna w Ukrainie

Wojna w Ukrainie

Ewakuacja dzieci z Charkowa
Ewakuacja dzieci z Charkowa Dzień Dobry TVN
wideo 2/16

Jak podaje tvn24.pl, Rosjanin do dziecka strzelił bez uprzedzenia, w punkcie kontrolnym koło Wasylówki. Kula przeszła przez szczękę i trafiła w nasadę języka. Dziewczynka przemieszczała się z mamą, siostrą i babcią. Według relacji matki 11-latki, kiedy rosyjscy żołnierze zorientowali się, co zrobili, udzielili dziecku pierwszej pomocy i wysłali je do szpitala w mieście Tokmak, gdzie przeszło operację.

11-latka ćwiczyła akrobatykę. Dziś ledwo chodzi

Ostatnio ofiarę inwazji rosyjskiej odwiedził w szpitalu Ivan Watson, korespondent CNN. Dziewczynka pomimo uszkodzonych strun głosowych zaprezentowała, że potrafi liczyć po angielsku. Przechodzi rehabilitację. Przed zdarzeniem trenowała akrobatykę. Jej umiejętności zostały pokazane w materiale CNN. Dziś dziewczynka ledwo chodzi, ale zdaniem lekarzy powinna wrócić do pełnej sprawności fizycznej. 

Zobacz wideo: Mali wolontariusze dla Ukrainy

Mali wolontariusze dla Ukrainy
Mali wolontariusze dla Ukrainy Źródło: Dzień Dobry TVN

Traumatyczne zdarzenie odcisnęło swe piętno na psychice. Dziewczynka nerwowo reaguje na różne dźwięki i często płacze. Mama 11-latki w nagraniu zwróciła się do agresorów.

Wracajcie do domu. (...) Dlaczego tu są? To okupanci, którzy nie dbają ani o nas, ani o nasz kraj. Nie dbają o to, do kogo strzelają 

Więcej informacji na tvn24.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło: tvn24.pl/CNN

Źródło zdjęcia głównego: Anadolu Agency/Getty Images

Pozostałe wiadomości