Gwiazdy

Olga Kalicka wyznała nam, że podcina włosy w pełnię księżyca. "Zrobiłam to trzeci raz"

Gwiazdy

Dzien Dobry TVNJakub Kamiński/East News

Olga Kalicka jakiś czas temu zaprowadziła rewolucję na głowie i z blondynki przeistoczyła się w szatynkę. Teraz przyznała, że pielęgnację włosów uzależnia od faz księżyca. Na czym polega rytuał, który celebruje coraz więcej kobiet?

Metamorfoza Olgi Kalickiej

Aktorka znana jest z dziewczęcej urody. Jasne włosy długo były jej znakiem rozpoznawczym, ale nie od dziś wiadomo jednak, że kobiety lubią się zmieniać. Jakiś czas temu gwiazda przefarbowała włosy, a ostatnio skorzystała z ponownego otwarcia salonów fryzjerskich i nieco skróciła fryzurę. Efektami pochwaliła się na Instagramie, przy okazji zdradzając, że pielęgnację włosów uzależnia od faz księżyca.

Salony fryzjerskie otwarte w samą porę na strzyżenie podczas pełni księżyca! Co za radość

- napisała na Instagramie.

Jedną z najpopularniejszych zwolenniczek tego rytuału jest Marina Łuczenko-Szczęsna. Piosenkarka twierdzi, że dzięki takim praktykom od lat może poszczycić się wspaniałą fryzurą, której nie musi wspomagać doczepami.

Olga Kalicka dołączyła tym samym do grona kobiet, które pilnie śledzą kalendarz księżycowy w trosce o idealne włosy.

Zrobiłam to trzeci raz. Zauważyłam, że moje włosy zaczęły szybciej rosnąć i są dużo zdrowsze. Oczywiście, to ma także związek z codzienną pielęgnacją, jednak zauważyłam dużą różnicę. Naprawdę rosną bardzo szybko i mam nadzieję, że za rok będę miała włosy do pasa

- wyznała nam Olga Kalicka.

Gwiazdę zainspirowała koleżanka po fachu.

Iza Zwierzyńska, aktorka i moja przyjaciółka, dała mi kalendarz księżycowy. Są tam opisane wszystkie fazy i zainteresowało mnie to. Postanowiłam spróbować postępować zgodnie z nimi.

- zdradziła aktorka.

Olga opowiedziała nam też, że obserwując księżyc, nie ogranicza się wyłącznie do pielęgnacji urody. W ostatnią pełnię zapisała dwie kartki - na jednej wymieniła rzeczy i zdarzenia, z którymi chciałaby się pożegnać, na drugiej wyliczyła to, co chciałaby do siebie przyciągnąć. Pierwszy papier należy spalić, drugi zachować.

To są drobne rzeczy, ale napędzają nas do pozytywnego myślenia. Szczególnie w tym momencie, który jest dla nas bardzo trudny, bo wszyscy mamy już dość pandemii i potrzebujemy dodatkowych bodźców

- podsumowała.

Włosy a fazy księżyca

O tym, że księżyc wpływa na porost włosów, były przekonane już nasze prababki. Wiele z nich prowadziło specjalne kalendarzyki, w których notowano daty podcinania, aby dostosować je do faz satelity. Księżyc miał działać korzystnie nie tylko na porost włosów, ale również zwierzęcej sierści, dlatego strzyżenie owiec planowano tradycyjnie w nowiu, aby szybciej móc uzyskać nową wełnę.

Zgodnie z tą wiedzą, księżyc sprzyja odnowie. W pełni warto zaplanować zabiegi regeneracyjne. Na koloryzację z kolei warto postawić w czasie nowiu.

Każdy, komu zależy na przyśpieszeniu po prostu włosów, powinien sięgnąć po nożyczki w czasie nowiu. Strzyżenie w czasie pełni pozwoli dłużej cieszyć się fryzurą. Gdy na nocnym niebie lśni pełna tarcza księżyca, o włosy powinni również zadbać ci, którzy martwią się stanem swoich cebulek.

Nie bez znaczenia pozostają znaki zodiaku. Odżywka i maska zdziałają cuda, gdy księżyc znajduje się w gwiazdozbiorze Strzelca i Barana. Z kolei trwałość farbowania przedłuży wykonanie zabiegu, gdy księżyc utrzymuje się pomiędzy Wagą a Strzelcem. Marzący o rozjaśnianiu powinni poczekać na moment, w którym ziemski satelita znajdzie się w znaku Panny.

Warto również pamiętać, że są momenty, w których lepiej odpuścić prace nad nową fryzurą. To bez wątpienia czas, kiedy księżyc znajduje się w gwiazdozbiorach Ryb, Raka i Skorpiona. Przeprowadzone wówczas zabiegi będą skazane na porażkę.

Zobacz też:

Gynostemma pentaphyllum, czyli ziele długowieczności – zastosowanie i przeciwwskazania

Co to jest związek karmiczny? Astrolog: "Ludzie często mówią, że mają przebłysk, że ta sytuacja już kiedyś się zdarzyła"

Księżna Kate i książę William szukają pracownika. Sprawdź, jakie mają wymagania

Zobacz wideo:

Autor: Adam Barabasz

Źródło zdjęcia głównego: Dzien Dobry TVN

Pozostałe wiadomości