Gwiazdy

40-lecie przeboju KOMBI "Słodkiego, miłego życia". Jaka jest historia utworu?

Gwiazdy

Autor:
Patrycja
Sibilska
Zespół Kombi

Pierwszy album zespołu KOMBI miał swoją premierę w czerwcu 1980 roku. Znalazły się na nim takie piosenki, jak: "Przytul mnie", "Leniwe sny" czy "Hotel twoich snów". Rok później grupa wydała kolejny krążek pt. "Królowie życia". W 1984 roku ukazała się płyta pt. "Nowy rozdział", a na niej przebój - "Słodkiego, miłego życia". Jaka jest jego historia?

40-lecie piosenki "Słodkiego miłego życia"

W tym roku mija okrągłe 40 lat od trasy koncertowej KOMBI w ZSSR. W tamtym czasie zmarł ówczesny dyktator Breżniew, a w całym kraju ogłoszono żałobę. Zespół, który przebywał wtedy w miejscowości Mineralnyje Wody musiał na tydzień przerwać koncerty. Jednak nie powtrzymało to Sławomira Łosowskiego - założyciela grupy KOMBI - przed tworzeniem. W pokoju hotelowym skomponował kilka utworów, w tym przebój "Słodkiego miłego życia". Piosenka trafiła na legendarny krążek "Nowy rozdział" i stała się największym hitem KOMBI i jego znakiem rozpoznawczym. W wywiadzie dla Polskiego Radia Łosowski powiedział, że wielu ludzi nie rozumie tytułowych słów. Odnoszą się one bowiem do czasów PRL.

Muzyka

Patrycja Markowska wraca do korzeni
Patrycja Markowska wraca do korzeniDzień Dobry TVN
wideo 2/8

Piosenka wygrała konkurs Przeboje na festiwalu w Opolu w 1984 roku, a we wszelkich plebiscytach mieści się zawsze w pierwszej pięćdziesiątce największych polskich przebojów wszech czasów. Minęło 40 lat, a utwór nucą kolejne pokolenia fanów.

KOMBI na TOP OF THE TOP Sopot Festival 2022

Tegoroczny TOP OF THE TOP Sopot Festival 2022 zapowiada się arcyciekawie! Jak co roku, wezmą w nim udział największe polskie gwiazdy. W drugim dniu festiwalu na scenie sopockiej Opery Leśnej zagra KOMBI. Fani mogą spodziewać się prawdziwie wybornej, muzycznej uczty.

Pełny harmonogram festiwalu znajdziecie tutaj.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Patrycja Sibilska

Źródło zdjęcia głównego: East News/Wojciech Olkuśnik

Pozostałe wiadomości