polska muzyka

  W 1984 roku ukazała się płyta pt. "Nowy rozdział", a na niej przebój - "Słodkiego, miłego życia". Jaka jest jego historia?

  Artysta zaśpiewał "Gdzie jest mój dom".

  Andrzej Zaucha to wybitny muzyk, który obdarzony był niesamowitym głosem, jego barwą i skalą, saksofonista i perkusista. Zginął z ręki francuskiego reżysera, który oskarżał go o romans z jego żoną. Informacja wstrząsnęła polskim światem muzycznym. To on śpiewał piosenkę słynnej wieczorynki - Gumisie. W tym roku miała miejsce premiera jego biografii pod tytułem "Życie, bierz mnie. Biografia Andrzeja Zauchy".

  Komu artysta zadedykował tę piosenkę?

  Na naszej scenie wokalistka zaśpiewała piosenkę "Wake up call"

  Kaśka Sochacka kilka miesięcy temu wydała swoją debiutancką płytę "Ciche dni", która doczekała się pozytywnych recenzji. Ludzie zakochują się w jej muzyce. Na scenie Dzień Dobry Wakacje artystka zaprezentowała utwór pt. "Z soboty na niedzielę".

  Atanas Valkov, polski kompozytor bułgarskiego pochodzenia, spełnił marzenie o niezwykłym studiu nagraniowym. W jego prywatnej sali koncertowej pod chmurką łączy się z naturą i poszukuje inspiracji. Jak sam mówi, codziennie docenia to, co ma, wspominając niełatwe początki.

  Lady Pank to zespół, którego fanom polskiego rocka nie trzeba przedstawiać. Mimo że pandemia uniemożliwia występy na żywo, to muzycy nie próżnują! Zespół opublikował właśnie nowy singiel "Drzewa".

  Rok 2021 będzie przełomowy dla wokalistów zespołu 4Dreamers. To właśnie wtedy ukaże się książka zatytułowana: "O czterech takich co nie bali się marzyć", w której opowiedzą m.in. o tym, jak przygotowywali się do największej w ich życiu zmiany, czyli decyzji o zakończeniu kariery jako zespół. Czy podjęli ją wspólnie? Co zamierzają robić po rozpadzie grupy?

  Grubson od wielu lat należy do grona najpopularniejszych polskich raperów. Był pierwszym, który grał na Woodstocku i pierwszym w Polsce, który osiągnął 100 mln odsłon na YouTube w kategorii rap. Teraz Tomasz Iwańca wraca z nową płytą - "Akustycz(nie)zupełnie".

  1 października to Dzień Polskiej Muzyki. Z tej okazji zaprosiliśmy znane osoby z branży muzycznej, żeby wspólnie przypomnieć, jakie utwory wywarły na nas największe wrażenie i przywołują mocne wspomnienia. O muzycznych faworytach rozmawialiśmy z Krystyną Prońko, Skubasem, Smolastym i Tomaszem Organkiem. Muzycznym zwieńczeniem rozmowy był koncert Tadeusza Seiberta.

  Czego słuchają polscy muzycy? Czy doceniają się nawzajem? Dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska spytała o to: Reni Jusis, Annę Dąbrowską, Pawła Królikowskiego, Bovską, Igora Herbuta, Tomasza Organka i Adama Staszewskiego. Czy słuchają polskiej muzyki?

  Co MaRina sądzi o swojej internetowej popularności? Dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska spytała ją o to, na pierwszej od trzech lat imprezie, na której pojawiła się piosenkarka.

  Katarzyna Żak to popularna i lubiana aktorka teatralna i telewizyjna. W studiu Dzień Dobry TVN opowiedziała o swoim nowym projekcie. Z początkiem 2016 roku wydała muzyczny album. Co skłoniło ją do nagrania płyty? Kto jest autorem tekstów? I z jakim Katarzyna Żak spotyka się odbiorem?

  Według obowiązującego prawa, w ramówce każdej polskiej stacji radiowej 33% zajmować mają utwory polskie. Poseł Piotr "Liroy" Marzec chciałby zmienić tę ustawę tak, by stanowiły one 50% nadawanej przez rozgłośnie muzyki. Jak na tę propozycję zapatrują się nasi goście: Robert Chojnacki i dziennikarka muzyczna - Anna Gacek. Jak zdefiniować polską muzykę i czy rzeczywiście trzeba stosować przymus by radiostacje grały po polsku?

  Na scenie Dzień Dobry TVN wystąpił Norbi. Singiel "Studencki bal" to wspólny projekt muzyka z DJ Star, Mr.Fire i MG. Jak sądzicie, czy piosenka utrzymana w klimacie pop-dance ma szansę podbić listy przebojów? Podoba się Wam?

  Na scenie Dzień Dobry TVN wystąpiła Ania Rusowicz. Wraz z zespołem zaprezentowała utwór "To nie ja", który pochodzi z jej najnowszej płyty "Genesis". Album utrzymany jest w konwencji retro-psychodelic.

  Elektryczne Gitary mają już 25 lat. Z tej okazji zespół wydał jubileuszową płytę "Stare jak nowe. 25 przebojów na 25-lecie". Na scenie Dzień Dobry TVN Kuba Sienkiewicz i jego ekipa zagrali utwór "Dzieci". "Wszyscy mamy źle w głowach, że żyjemy. Hej hej la la la la hej hej hej hej :)". Pamiętacie?

  Zespół Kombii nagrał nową płytę, która jest już w sprzedaży. Dlaczego nazwali ją "Wszystko jest jak pierwszy raz"? Kto skomponował do niej muzykę, a kto napisał teksty? Gdzie będą grać koncerty? O to zapytał Bartek Węglarczyk. Zespół Kombii zaprezentował na scenie Dzień Dobry TVN piosenkę z najnowszego albumu zatytułowaną "Jak pierwszy raz". Jak Wam się podoba ten utwór?

  12 maja br. odbędzie się premiera drugiego solowego albumu Ewy Jach: Och, Ach, Jach! Na scenie Dzień Dobry TVN artystka zaprezentowała utwór "Okno na świat", który promoje najnowszą płytę. Jak Wam się podoba piosenka?

  Aurelia to projekt złożony z pięciu muzyków, w tym wokalistki Aleksandry Wiśniewskiej. Na scenie Dzień Dobry TVN zagrali utwór "Moje zło". Singiel znajdzie się na płycie, którą zespół ma zamiar wydać pod koniec tego roku. Co myślicie o ich brzmieniu?

  Na scenie Dzień Dobry TVN wystąpił zespół Pawkin ze swoim trzecim singlem "Pomóż mi". Utwór pochodzi z płyty "Taka jak ty", wydanej w marcu 2014 r. Posłuchajcie.

  Na scenie Dzień Dobry TVN uczestniczka programu "X Factor" - Kaja Czulewicz zaśpiewała utwór "Omen" ze swojej pierwszej płyty "You Know The Way". Warto go posłuchać nie tylko ze względu na ciekawe brzmienie, ale również tekst, w którym mowa jest o nierówności społecznej i znaczeniu pieniądza we współczesnym świecie.