polska muzyka

  polska muzyka

  Andrzej Zaucha to wybitny muzyk, który obdarzony był niesamowitym głosem, jego barwą i skalą, saksofonista i perkusista. Zginął z ręki francuskiego reżysera, który oskarżał go o romans z jego żoną. Informacja wstrząsnęła polskim światem muzycznym. To on śpiewał piosenkę słynnej wieczorynki - Gumisie. W tym roku miała miejsce premiera jego biografii pod tytułem "Życie, bierz mnie. Biografia Andrzeja Zauchy".

  Rok 2021 będzie przełomowy dla wokalistów zespołu 4Dreamers. To właśnie wtedy ukaże się książka zatytułowana: "O czterech takich co nie bali się marzyć", w której opowiedzą m.in. o tym, jak przygotowywali się do największej w ich życiu zmiany, czyli decyzji o zakończeniu kariery jako zespół. Czy podjęli ją wspólnie? Co zamierzają robić po rozpadzie grupy?

  1 października to Dzień Polskiej Muzyki. Z tej okazji zaprosiliśmy znane osoby z branży muzycznej, żeby wspólnie przypomnieć, jakie utwory wywarły na nas największe wrażenie i przywołują mocne wspomnienia. O muzycznych faworytach rozmawialiśmy z Krystyną Prońko, Skubasem, Smolastym i Tomaszem Organkiem. Muzycznym zwieńczeniem rozmowy był koncert Tadeusza Seiberta.

  Czego słuchają polscy muzycy? Czy doceniają się nawzajem? Dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska spytała o to: Reni Jusis, Annę Dąbrowską, Pawła Królikowskiego, Bovską, Igora Herbuta, Tomasza Organka i Adama Staszewskiego. Czy słuchają polskiej muzyki?

  Co MaRina sądzi o swojej internetowej popularności? Dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska spytała ją o to, na pierwszej od trzech lat imprezie, na której pojawiła się piosenkarka.

  Katarzyna Żak to popularna i lubiana aktorka teatralna i telewizyjna. W studiu Dzień Dobry TVN opowiedziała o swoim nowym projekcie. Z początkiem 2016 roku wydała muzyczny album. Co skłoniło ją do nagrania płyty? Kto jest autorem tekstów? I z jakim Katarzyna Żak spotyka się odbiorem?

  Według obowiązującego prawa, w ramówce każdej polskiej stacji radiowej 33% zajmować mają utwory polskie. Poseł Piotr "Liroy" Marzec chciałby zmienić tę ustawę tak, by stanowiły one 50% nadawanej przez rozgłośnie muzyki. Jak na tę propozycję zapatrują się nasi goście: Robert Chojnacki i dziennikarka muzyczna - Anna Gacek. Jak zdefiniować polską muzykę i czy rzeczywiście trzeba stosować przymus by radiostacje grały po polsku?

  Na scenie Dzień Dobry TVN wystąpił Norbi. Singiel "Studencki bal" to wspólny projekt muzyka z DJ Star, Mr.Fire i MG. Jak sądzicie, czy piosenka utrzymana w klimacie pop-dance ma szansę podbić listy przebojów? Podoba się Wam?

  Na scenie Dzień Dobry TVN wystąpiła Ania Rusowicz. Wraz z zespołem zaprezentowała utwór "To nie ja", który pochodzi z jej najnowszej płyty "Genesis". Album utrzymany jest w konwencji retro-psychodelic.

  Elektryczne Gitary mają już 25 lat. Z tej okazji zespół wydał jubileuszową płytę "Stare jak nowe. 25 przebojów na 25-lecie". Na scenie Dzień Dobry TVN Kuba Sienkiewicz i jego ekipa zagrali utwór "Dzieci". "Wszyscy mamy źle w głowach, że żyjemy. Hej hej la la la la hej hej hej hej :)". Pamiętacie?

  Zespół Kombii nagrał nową płytę, która jest już w sprzedaży. Dlaczego nazwali ją "Wszystko jest jak pierwszy raz"? Kto skomponował do niej muzykę, a kto napisał teksty? Gdzie będą grać koncerty? O to zapytał Bartek Węglarczyk. Zespół Kombii zaprezentował na scenie Dzień Dobry TVN piosenkę z najnowszego albumu zatytułowaną "Jak pierwszy raz". Jak Wam się podoba ten utwór?

  12 maja br. odbędzie się premiera drugiego solowego albumu Ewy Jach: Och, Ach, Jach! Na scenie Dzień Dobry TVN artystka zaprezentowała utwór "Okno na świat", który promoje najnowszą płytę. Jak Wam się podoba piosenka?

  Aurelia to projekt złożony z pięciu muzyków, w tym wokalistki Aleksandry Wiśniewskiej. Na scenie Dzień Dobry TVN zagrali utwór "Moje zło". Singiel znajdzie się na płycie, którą zespół ma zamiar wydać pod koniec tego roku. Co myślicie o ich brzmieniu?

  Na scenie Dzień Dobry TVN wystąpił zespół Pawkin ze swoim trzecim singlem "Pomóż mi". Utwór pochodzi z płyty "Taka jak ty", wydanej w marcu 2014 r. Posłuchajcie.

  Na scenie Dzień Dobry TVN uczestniczka programu "X Factor" - Kaja Czulewicz zaśpiewała utwór "Omen" ze swojej pierwszej płyty "You Know The Way". Warto go posłuchać nie tylko ze względu na ciekawe brzmienie, ale również tekst, w którym mowa jest o nierówności społecznej i znaczeniu pieniądza we współczesnym świecie.