Gwiazdy

Natalia Kukulska poruszyła rzadki, ale bardzo ważny temat. Komentujący: "Kto tego nie przeżył, nie zrozumie. Szacunek"

Gwiazdy

Natalia Kukulska

Natalia Kukulska podzieliła się z fanami istotnymi przemyśleniami na temat opieki nad potrzebującą osobą. Kukulska w ostatnich latach życia swojej babci, zajmowała się nią. Jak przyznaje, często w pojedynkę. Co dziś piosenkarka myśli o okazywaniu pomocy, ale i przyjmowaniu jej?

Natalia Kukulska o opiece nad babcią

Natalia Kukulska straciła mamę, gdy miała zaledwie cztery lata. Anna Jantar zginęła w katastrofie lotniczej na warszawskim Okęciu. W wychowaniu Natalii pomagała więc babcia, Halina Szmeterling, która zmarła 27 września 2016 roku. Kukulska bardzo to przeżyła, szczególnie że zajmowała się babcią przed jej śmiercią. Jak przyznała ówcześnie w wywiadzie dla "Vivy", w żałobie ulgę przynosił jej jedynie fakt, że była wtedy w ciąży - musiała być silna. Zaledwie cztery miesiące po pogrzebie urodziła córkę, Laurę. O tej sile właśnie, ale i o słabościach, a także o odrzucaniu niezbędnej pomocy opowiedziała w najnowszym, bardzo emocjonalnym wpisie na Instagramie.

Wiecie, że prawie połowie opiekunów zdarzyło się zrezygnować z oferowanej pomocy w opiece? Najczęstszym powodem odrzucenia pomocnej dłoni, wskazywanym przez 31% opiekunów przebadanych w ramach kampanii edukacyjnej "Żywienie medyczne - Twoje posiłki w walce z chorobą"Fundacji Nutricia, którą wspieram, jest niechęć do bycia postrzeganym jako osoba słaba

- napisała pod postem Natalia. Po czym dodała, że doskonale zna uczucie lęku przed nieporadzeniem sobie z sytuacją, w której się znaleźliśmy, pomimo naszych najszczerszych chęci. Tak często bywa w przypadku opieki nad starszymi osobami. Natalia przyznała, że wdzięczność wobec babci sprawiała, że chciała zrobić dla niej dosłownie wszystko. Sama.

Sama chciałam wszystko robić i wierzyłam, że najlepiej sobie poradzę, bo byłam babci najbliżej. Czułam, że muszę być w stu procentach dla niej, nie może mi zabraknąć sił

- napisała Kukulska.

Jak przyjąć pomoc? Radzi Natalia Kukulska

To doświadczenie nauczyło Kukulską, że pomoc należy przyjmować. Dziś już wie, że szczera rozmowa i powiedzenie o swoich emocjach mogło jej pomóc w chwilach słabości. A te przecież dopadają każdego z nas.

Dziś już wiem, jak ważne jest, żeby otworzyć się na pomoc innych, a choć wydaje się to oczywiste, to wcale takie nie jest. Dlatego tym spostrzeżeniem chciałam się dziś z Wami podzielić. Dialog, rozmowa, wsłuchanie się wzajemnie w swoje potrzeby – to coś, co możemy zrobić na co dzień, w każdej chwili, aby nam i naszym bliskim było łatwiej

- podsumowała we wpisie.

Internauci zareagowali natychmiast. Podziękowali Natalii za poruszenie tematu opieki nad bliskimi i wsparcia dla potrzebujących przy równoczesnym zadbaniu o własną kondycją psychiczną.

Chyba pierwszy raz odczuwam wdzięczność, że ktoś to napisał. To rozdzierające uczucie fizycznie niemocy, kiedy chce się dać radę i nie daje się rady. To jak sięgnąć wyżej, chociaż jest człowiek za niski i nawet z podskoku nie dosięgnie. Takie to trudne

- napisała jedna z obserwujących.

To trzeba przeżyć, aby zrozumieć...

- napisał ktoś inny. Słowa te najczęściej powtarzały się w komentarzach pod najnowszym zdjęciem i emocjonalnym wpisem Natalii.

"Czułe struny" - nowa płyta Natalii Kukulskiej

A co Natalia uważa za swoje największe, muzyczne dzieło? Kukulska o "Czułych strunach" opowiedziała w naszym programie. Jak wspomina starcie z pomnikiem - czyli z twórczością Fryderyka Chopina?

Zobacz także:

Wanda Kwietniewska skończyła 63 lata. Jak zmieniała się artystka?

Miłość kwitnie. Natalia Szroeder w objęciach Quebonafide. Fanka: "Ile szczęścia bije z tego zdjęcia"

Taco Hemingway okiem Igi Lis. Raper po latach opublikował pierwsze prywatne zdjęcie

Autor: Anna Mierzejewska

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Urbanek/East News

Pozostałe wiadomości