Gwiazdy

Natalia Kukulska i Miuosh wzruszającą piosenką wspierają SOS Wioski Dziecięce. "To pomoc, która daje wiatr w skrzydła"

Gwiazdy

Autor:
Zofia
Wierzcholska
Natalia Kukulska i Miuosh w słusznej sprawie
Natalia Kukulska i Miuosh w słusznej sprawie Dzień Dobry TVN
wideo 2/9

Natalia Kukulska i Miuosh wzięli udział w wyjątkowej, muzycznej inicjatywie, by wspomóc SOS Wioski Dziecięce. Święta to szczególnie trudy czas dla maluchów, znajdujących się pod opieką zastępczą. Jak spędzają Boże Narodzenie mali podopieczni stowarzyszenia?

Piosenka wspiera SOS Wioski Dziecięce

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce od lat współpracuje z polskimi artystami, by rozpropagować ideę pomagania najmłodszym. Okres świąteczny to szczególnie trudny czas dla maluchów, które pozbawione są rodzinnego ciepła. Organizacja robi, co może, by być przy dzieciach, które zostały z różnych względów porzucone. Jak podkreśla Anna Choszcz-Sendrowska ze stowarzyszenia, jego działanie skupia się na wpieraniu maluchów z rodzin w kryzysie. Jednocześnie, nie zapomina się o tym, że często mają one biologicznych rodziców, którzy z różnych przyczyn nie mogą z nimi przebywać.

- To czas tęsknoty za rodzinnym domem, ale staramy się, żeby miały święta, jak wszystkie inne dzieci. To też czas wyjątkowy, bo pierwszy raz będą to międzynarodowe święta: mamy w wioskach dziecięcych dzieci z Ukrainy - tłumaczyła gościni Dzień Dobry TVN.

Natalia Kukulska i Miuosh oraz ich charytatywne "Korzenie i skrzydła"

Natalia Kukulska i Miuosh napisali i nagrali wspólnie piosenkę pod tytułem "Korzenie i skrzydła", która wspiera działalność stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. Pieniądze zebrane podczas promocji utworu zostaną przekazane na rzecz potrzebujących maluchów.

- Miałam okazję być w tych wioskach, poznać dzieci, które na moich oczach rosły [...] Dostały wiatr w skrzydła i potrafią teraz odnaleźć się w życiu dorosłym. Nie jest to jednorazowa pomoc, ale taka, która daje wiatr w skrzydła na całe życie. Nie odcina też dzieci od korzeni, bo to jest niezwykle ważne, żeby mieć szacunek do swojego początku, nawet jeśli był trudny i traumatyczny – podkreślała Natalia Kukulska.

Miuosh dodał, że piosenka, którą wspólnie stworzyli, jest uniwersalna i ma przemawiać do każdego, dla kogo dzieciństwo i rodzina były istotne. Celem artystów było opowiedzenie muzycznej historii, która trafi do wszystkich chcących wesprzeć SOS Wioski Dziecięce.

 - Żeby każdy w tym kawałku mógł odnaleźć coś, co od razu kojarzy się z akcją, ale potrafi odbić w swoich przeżyciach – stwierdził muzyk.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Zofia Wierzcholska

Źródło zdjęcia głównego: Michał Żebrowski

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości