Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce

    Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce

    Byliśmy na planie świątecznego spotu Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce, w którym gwiazdy pokazują, jak niewiele potrzeba, by zapewnić piękne święta potrzebującym dzieciom. Jak możemy im pomóc? Z Anną Dereszowską, Natalią Kukulską, Andrzejem Wroną, Zygmuntem Chajzerem i Wojciechem Mecwaldowskim rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

    "SOS Wioski Dziecięce" to organizacja zajmująca się porzuconymi i osieroconymi dziećmi. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy zastępczą mamę SOS Danutę Ulidowicz, która przez 34 lata wychowała aż 19 dzieci. Teraz Pani Danuta odchodzi na emeryturę. Co przez te wszystkie lata było dla Pani Danusi najtrudniejsze? Czy ma kontakt z dziećmi, które wychowała? W studiu gościliśmy także ambasadorki stowarzyszenia - Natalię Kukulską i Annę Dereszowską.

    Czołowy zawodnik reprezentacji Polski w piłce nożnej Michał Pazdan spełnił marzenie 10-letniego Brajana z SOS Wioski Dziecięcej w Siedlcach. Co piłkarz zrobił dla chłopca? Zobaczcie.

    W Polsce bardzo wiele dzieci czeka na na kogoś, kto mógłby stworzyć im prawdziwy dom. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy aktorkę Annę Dereszowską - ambasadorkę akcji poszukiwania rodziców dla dzieci z SOS Wiosek Dziecięcych i psycholog Monikę Zarzeczną, by zapytać je o to, jakie warunki trzeba spełniać, by zostać rodzicem zastępczym. Jak wygląda rekrutacja i, co zapewnia stowarzyszenie osobom, które zdecydują się na współpracę w ramach tej akcji?