Gwiazdy

Agnieszka Dygant o synu i zdrowiu psychicznym dzieci. "Wydaje się nam, że problemy dorosłych ich nie dotyczą"

Gwiazdy

Autor:
Oskar
Netkowski
Agnieszka Dygant zaprezentowała swojego misia dla Fundacji TVN
Agnieszka Dygant zaprezentowała swojego misia dla Fundacji TVN Dzień Dobry TVN Online
wideo 2/9

Agnieszka Dygant jest mamą 12-letniego Xawerego, dlatego dobrze wie, jak ważne jest zdrowie psychiczne dzieci. Aktorka zaprezentowała wyjątkowego misia, którego stworzyła we współpracy z Dawidem Wolińskim dla Fundacji TVN. Pieniądze ze sprzedaży pluszaków zostaną przekazane na szczytny cel.

Misie Fundacji TVN - edycja 2022

Akcja Fundacji TVN "Podaruj Misia" zgodnie z tradycją rozpoczyna się na przełomie jesieni i zimy. Ukochane przez dzieci i nie tylko, charytatywne pluszaki są już przygotowywane do sprzedaży, a gwiazdy pochwaliły się już swoimi wyjątkowymi projektami. Pieniądze zebrane podczas zbiórki zostaną po raz 17-sty przekazane potrzebującym dzieciom.

Choć do okresu świątecznego zostało jeszcze sporo czasu, to już wiadomo, kiedy charytatywne pluszaki będą dostępne w sprzedaży. Misie Fundacji TVN co roku cieszą się ogromną popularnością, jako prezenty mikołajkowe lub bożonarodzeniowe. Z tego powodu podjęto decyzję, by pluszaki trafiły na sklepowe półki sieci Rossmann nieco szybciej niż zwykle, bo już 1 grudnia.

Agnieszka Dygant zaprojektowała swojego misia

Jak co roku do akcji "Podaruj Misia" zaangażowały się ulubione gwiazdy widzów stacji TVN. Wśród nich znalazła m.in. Anita Werner, która w duecie z Robertem Czerwikiem stworzyła Misię Anitę w pięknej tiulowej sukience. Swoje przytulanki będą promować również: Magdalena Cielecka, Gosia Baczyńska, Filip Chajzer czy Martyna Wojciechowska. Z kolei Agnieszka Dygant z pomocą Dawida Wolińskiego, zaprojektowała Misię Agę, której głowę zdobi czerwona kokarda.

- Znamy się z Dawidem od lat i on wie, że lubię proste rzeczy, czasem takie graficzne. Ubierał mnie m.in. do Cannes, ale nie tylko. Wiadomo było, że ta Misia będzie ubrana w sposób prosty, ale elegancki. Myślę, że wspaniale koresponduje z moim gustem, więc jestem zadowolona - przyznała aktorka.

- Misie będą dzielnie reprezentowały prezenty w moim domu. Będę dawała je wszystkim dookoła - dodała.

Agnieszka Dygant o zdrowiu psychicznym dzieci

"Podaruj Misia" to akcja charytatywna Fundacji TVN, która rozpocznie się po raz siedemnasty. Inicjatywa co roku zachęca do niesienia pomocy potrzebującym najmłodszym. W tym roku celem zbiórki będzie wsparcie budowy Centrum Psychiatrii i Onkologii dla Dzieci i Młodzieży. Agnieszka Dygant nie kryje radości, że bierze udział w tak szczytnym projekcie.

- Jestem mamą 12-letniego chłopca. Xawery szybko dorasta, a właściwie wszystkie dzieci szybko dorastają. Nam się wydaje, że są małe, że problemy dorosłych ich nie dotyczą. Ale to nieprawda. Czas płynie bardzo szybko. Nawet najmłodsze dzieciaki mogą mieć problemy ze sobą, z przyjaciółmi, a czasami są to problemy szkolne, klasowe, z ocenami, z presją i naszymi wymaganiami rodziców - opowiadała Agnieszka Dygant.

- To super inicjatywa. Nie można sobie wymarzyć nic lepszego - dodała.

Fundacja TVN - jak wesprzeć budowę Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży?

Budowa Centrum Psychiatrii ma potrwać 2 lata. W planach jest także przeniesienie i powiększenie Kliniki Onkologii. Zbiórkę środków na ten cel wspiera akcja #zdrowiewgłowie, w którą zaangażowały się największe polskie gwiazdy. Każdy może pomóc. Wystarczy wysłać SMS POMAGAM na 7356 (koszt 3,69 z VAT), BLiK numer 509 559 966, skorzystać z PayU, PayPro (przelewy24) lub płatności online na stronie fundacja.tvn.pl/wplac-online.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. 

Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN Online

Pozostałe wiadomości