Gwiazdy

MMC - niebanalny duet projektantów o początkach współpracy. "Połączył nas przypadek"

Gwiazdy

Autor:
Nastazja
Bloch
Reporter:
Mateusz Hładki
Niebanalny duet – Ilona Majer i Rafał Michalak
Niebanalny duet – Ilona Majer i Rafał MichalakDzień Dobry TVN
wideo 2/4

Uczestnicy 10. edycji programu Top Model podczas wielkiego finału zaprezentowali kolekcję MMC, czyli kreacje Ilony Majer i Rafała Michalaka. Ten duet pracuje ze sobą od 25 lat. Jak się poznali i czy od zawsze chcieli tworzyć razem? Co wyróżnia ich projekty? O tym rozmawiali z naszym reporterem Mateuszem Hładkim.

MMC – duet, który połączyła miłość do mody

MMC to znany na rynku modowym duet, który tworzy odważne i nonszalanckie kreacje. Wszystko zaczęło się ponad 25 lat temu. Ilona i Rafał poznali się na studiach w Łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych.

- "Połączył nas przypadek, bo jakiś wygrany konkurs na czwartym roku studiów. Nagrodą w tym konkursie było wspólne zaprojektowanie kolekcji. Już tak zostało, stwierdziliśmy, że w duecie pracuje nam się świetnie" – wspominał Rafał. - "To nie było takie oczywiste, to był moment, w którym idzie się na studia artystyczne i myśli się o tym, że kariera należy do ciebie i tylko do ciebie, jesteś jedyny niepowtarzalny i nagle ktoś nas wrzucił do tego, żebyśmy wspólnie zaprojektowali kolekcje" - dodała Ilona.

Debiutancka kolekcja okazała się trafiona, a duet postanowił tworzyć dalej. Przez lata Ilona i Rafał wypracowali własny, charakterystyczny styl i stali się rozpoznawalni w kręgach ludzi, którzy cenią niebanalne rozwiązania w modzie. Wśród ich klientów jest wiele gwiazd i osób z show-biznesu.

- Oni już mnie bardzo dobrze znają i to jest też plus wieloletniej współpracy, że oni wiedzą, w czym ja dobrze wyglądam, co lubię i wiedzą, na co mogę się odważyć, co mi nie będzie pasowało. Dobrze się znamy i ta współpraca jest szybka - powiedziała Katarzyna Warnke, aktorka.

MMC – czy z mody da się przeżyć?

Projektowanie własnych kolekcji, ubieranie największych gwiazd i organizowanie spektakularnych pokazów brzmi fantastycznie, jednak kluczowe zostaje pytanie: czy z mody da się przeżyć?

Istniejemy już 25 lat na rynku i żyjemy z mody. Przez lata żyliśmy z projektowania dla innych, a naszą markę traktowaliśmy hobbistycznie. Bardzo często wyglądało to tak, że nasze kolekcje finansowaliśmy z pieniędzy, które zarabialiśmy, projektując dla polskich firm odzieżowych

- Nasze założenie jest takie, że nie robimy mody masowej, nasz odbiorca musi być świadomy tego, że chce do nas przyjść i chce nosić nasze ubrania - podkreśliła Iwona.

Co wyróżnia kolekcje tworzone przez duet?

- Bardzo lubimy mieszać styl męski, wprowadzać go do mody damskiej i odwrotnie. Poza tym lubimy bardzo nonszalanckie zestawienia tkanin. Bardzo często stosujemy tkaniny, które normalnie nadawałby się na sportowe ubrania, potrafimy z nich stworzyć kolekcję wieczorową - wyjaśniał Rafał Michalak, projektant mody. - Ja kocham naszych odbiorców i myślę, że przychodzą do nas po dwie rzeczy – nonszalancja i eksperyment.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Reporter: Mateusz Hładki

Pozostałe wiadomości