Gwiazdy

Mirosław Zbrojewicz o roli w serialu “Szadź”: “Sytuacja się wymyka spod kontroli”

Gwiazdy

Mirosław Zbrojewicz przyzwyczaił nas do tego, że wciela się w postaci, które są na bakier z prawem. Tym razem możemy go oglądać jako policjanta. O swojej pozycji etatowego czarnego charakteru, nowej roli w serialu “Szadź” i spędzaniu kwarantanny aktor opowiedział w rozmowie z Kingą Burzyńską

Mirosław Zbrojewicz w serialu “Szadź”

W serialu “Szadź” Mirosław Zbrojewicz gra policjanta Włodka Suzina, który czuwa nad Agnieszką Polkowską. W tę postać wciela się Aleksandra Popławska.

Mam pod sobą tę Polkowską, co ma jakieś problemy osobiste i zafajdaną przeszłość. Nie wiadomo w ogóle, o co chodzi. Ona chyba też nie do końca wie o co chodzi i ja muszę nad tym panować

- mówił aktor.

Chroni przede wszystkim interesu, który prowadzi, czyli tych śledztw. Sytuacja się wymyka spod kontroli

- przyznał Mirosław Zbrojewicz w Dzień Dobry TVN.

Mirosław Zbrojewicz zauważył, że z wiekiem dostaje coraz więcej propozycji wcielenia się w dojrzałe postaci, które sprawują opiekę nad innymi.

Trochę za dojrzałe. Nie jestem jeszcze na to przygotowany

- wyznał aktor.

Jak Mirosław Zbrojewicz spędza kwarantannę?

Mimo że na ekranie to on opiekuje się innymi, w życiu prywatnym Mirosław Zbrojewicz może liczyć na pomoc swoich bliskich. Jego syn Michał, który jest profesjonalnym instruktorem krav magi i defendo, stara się zmobilizować ojca do ruchu i zdrowego trybu życia.

Do treningu tata jest szczególnie oporną osobą. Całą resztę rodziny udało się nakłonić, natomiast nad ojcem jeszcze pracujemy

- zdradził Michał.

Kiedyś ćwiczyłem. Teraz nie wiem po co miałbym ćwiczyć

- powiedział Mirosław Zbrojewicz. Zamiast w treningach, bierze udział w projektach artystycznych, m.in. w spektaklu live Teatru Monopolis.

Naprawdę nie spodziewałem się, że będzie mnie to tyle kosztowało. Z tego, co słyszałem warto było

- mówił aktor.

“Szadź” - fabuła

Na obrzeżach Opola w okrutny sposób zostaje zamordowana młoda dziewczyna. Dochodzenie wykazuje, że była jedną z wielu ofiar seryjnego zabójcy. Na miejscu zbrodni pojawia się komisarz Agnieszka Polkowska (Aleksandra Popławska). Czy zdoła dotrzeć do mordercy, zanim ten wybierze kolejną ofiarę?

“Szadź” - opis serialu

Siedmioodcinkowy thriller z wątkiem kryminalnym w tle. W tej opowieści zagadki nie stanowi jednak tożsamość mordercy, a motywy jego działania. Co łączy sprawcę z komisarz prowadzącą śledztwo? Dlaczego wszystkie ofiary to głęboko wierzące młode dziewczyny? Wyścig z czasem trwa. Każdy odcinek odkryje przed widzami część prawdy o tym, co łączy policjantkę z Piotrem Wolnickim (Maciej Stuhr) – religioznawcą, pozornie wzorowym mężem i ojcem, który w okrutny sposób pozbawia życia swoje ofiary.

“Szadź” - obsada

W rolach głównych plejada gwiazd, m.in. Maciej Stuhr ("Belfer", "Pisarze", "Polityka"), Aleksandra Popławska ("Wataha", "Kobiety Mafii"), Cezary Łukaszewicz ("Kruk. Szepty słychać po zmroku"), Bartosz Gelner ("Legiony"), Anna Cieślak ("Na Wspólnej") i Emma Giegżno ("Na bank się uda").

“Szadź” - gdzie oglądać?

Serial „Szadź” jest dostępny na platformie VOD player.pl. Premiera pierwszego odcinka odbyła się w czwartek, 30 kwietnia 2020 roku.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Autor: Agata Polak

Pozostałe wiadomości