Gwiazdy

W wieku 11 lat osiągnął to, o czym śnią muzycy - dostał propozycję występu w Carnegie Hall. "Gram i komponuję"

Gwiazdy

Autor:
Berenika
Olesińska
12-letni wirtuoz akordeonu
12-letni wirtuoz akordeonu Dzień Dobry TVN
wideo 2/9
Dzień Dobry TVN12-letni wirtuoz akordeonu

Miłosz Bachonko to dwunastoletni akordeonista z Lublina. Jest laureatem wielu międzynarodowych konkursów muzycznych. Naukę gry na instrumencie rozpoczął, gdy miał pięć lat. Od tego czasu spełnia się również w roli kompozytora. Na scenie Dzień Dobry TVN dał popis swoim umiejętnościom.

Miłosz Bachonko - osiągnięcia

W 2020 roku Miłosz Bachonko zdobył nagrodę Grand Prix w światowym konkursie International Music Talent Competition w Nowym Jorku i zaproszenie do udziału w koncercie w najbardziej prestiżowej sali koncertowej na świecie - Carnegie Hall. Lista Polaków, którzy mieli okazję zaprezentować się w tak znamienitym miejscu, jest krótka.

Młody akordeonista ma na swoim koncie ponad 50 koncertów solowych. Za szczególny sukces w dotychczasowej karierze chłopca można uznać zwycięstwo w 5. edycji Virtuosos V4+, czyli w międzynarodowym telewizyjnym talent show muzyki klasycznej. W jury konkursu zasiadali wybitni muzycy i wokaliści, w tym Alicja Węgorzewska.

- Czułem od niej wsparcie. Cieszę się, że spodobało jej się, jak grałem - powiedział dwunastoletni wygrany. Co oceniający brali pod uwagę? - I technicznie trzeba być dobrym, i dynamicznie. Nagrodą w tym konkursie było dla mnie przede wszystkim to, że mogłem się pokazać przed szerszą publicznością. Ale dodatkowo: możliwość nagrania płyty oraz dziesięć tysięcy euro. Nie spodziewałem się, że się uda - wyjaśnił Miłosz.

Miłosz Bachonko w roli kompozytora

Młody akordeonista przyznał, że szczególną radość sprawia mu komponowanie własnych utworów. Gdyby nie problemy organizacyjne, byłoby ich więcej.

- Grałem wiele utworów, ale chciałem też jakieś skomponować. Zacząłem komponować najpierw małe, a potem coraz szersze, bardziej rozbudowane. Nie zapisałem niektórych, dlatego je zapomniałem. To nauczka dla mnie, więc zacząłem notować. Zagrałem tam (podczas Virtuosos V4+ - przyp. red.) połączenie mojego nowego utworu z trochę starszym. Cieszę się, że spodobało się jurorom - słyszymy z ust uzdolnionego chłopca.

Jak poradził sobie na scenie Dzień Dobry TVN? Sprawdź w naszym materiale wideo.

Miłosz Bachonko w utworze „Toccata a-moll”
Miłosz Bachonko w utworze „Toccata a-moll”
Dzień Dobry TVN

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło zdjęcia głównego: Fot. Paweł Wodzyński/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości