Gwiazdy

Paweł Tur na scenie Dzień Dobry TVN. Zaśpiewał nową interpretację piosenki "Za ostatni grosz"

Gwiazdy

Autor:
Justyna
Piąsta
Paweł Tur w piosence „Za ostatni grosz”
Paweł Tur w piosence „Za ostatni grosz”Dzień Dobry TVN
wideo 2/19

"Za ostatni grosz" to słynny przebój zespołu Budka Suflera. Paweł Tur, wokalista, wziął ją na warsztat i prezentuje teraz nową aranżację kultowego utworu. Na scenie Dzień Dobry TVN dał popis swoich umiejętności.

Paweł Tur - kariera

Paweł Tur jest znanym wokalistą i gitarzystą. Od 2007 roku jest liderem zespołu Centrala 57, a jesienią 2020 roku ukazała się jego pierwsza solowa płyta. Artysta wciąż eksperymentuje muzyką i szuka nowych inspiracji. Tym razem zajął się przebojem Budki Suflera "Za ostatni grosz", który w tym roku skończy 40 lat.

W wykonaniu Pawła słychać bardziej syntetyczny dźwięk i szybsze tempo. Tekst utworu jest ponadczasowy, idealnie dopasowuje się do współczesnych realiów. Premiera coveru odbyła się pod koniec lutego br.

Paweł Tur "Za ostatni grosz"

Ballada rockowa "Za ostatni grosz" łączy pokolenia. Paweł Tur wychował się m.in. na dźwiękach Budki Suflera i zna ten utwór niemal od zawsze.

- Żyjemy w bardzo trudnych czasach. Inflacja szaleje, wszystkie produkty drożeją, kryzys wywołany pandemią się nakręca. To wszystko sprawiło, że postanowiłem odświeżyć piosenkę "Za ostatni grosz". Nagrałem swoją wersję dostosowaną do dzisiejszych czasów. Tekst Marka Dudkiewicza trafia do mnie bardzo mocno i jest nadal niesamowicie aktualny. Bardzo chciałem zaśpiewać ten utwór, dostałem zgodę od Twórców - powiedział Paweł Tur.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/East News

Pozostałe wiadomości