akordeon

  Marcin Wyrostek jest najpopularniejszym polskim akordeonistą, który świętuje 25-lecie pracy na scenie. W Dzień Dobry TVN opowiedział o swoich początkach. Jak wspomina udział w "Mam Talent!"?

  Marcin Wyrostek oraz Anna i Marcin Jajkiewiczowie połączyli siły i wspólnie wspierają uchodźców. Stworzyli wyjątkową piosenkę "Siostra Ukraina", aby podnieść na duchu sąsiadów ze Wschodu.

  "I technicznie trzeba być dobrym, i dynamicznie" - komentuje młody zwycięzca.

  Muzyka folkowa inspirowana jest muzyką ludową. To bardzo charakterystyczny gatunek, który wiąże się z grą na łatwo dostępnych instrumentach, np. gitarze czy flecie prostym. W połączeniu ze śpiewem, najczęściej całych zespołów, daje to niesamowite wrażenia muzyczne.

  Wiesław Prządka jest jednym z najwybitniejszych polskich akordeonistów oraz jedynym Polakiem grającym na bandoneonie diatonicznym. W naszym studiu nie dość, że zagrał tango, to dodatkowo zademonstrował, jak działa ten niesamowicie trudny instrument.

  Marcin Wyrostek w czasie kwarantanny przypomniał sobie o sprzęcie elektronicznym, który przez 9 lat przechowywał w szafie. Urządzenie o tajemniczej nazwie looper zainspirowało go do nowych projektów, na które nigdy wcześniej nie miał czasu. Na naszej scenie artysta wykonał autorską aranżację utworu "Tanguango" Astora Piazzolli.

  W 2017 roku ukazał się nowy album Marcina Wyrostka - "POLACC". Na scenie Dzień Dobry TVN muzyk wykonał utwór pochodzący z tej właśnie płyty, zatytułowany "Mazurcyjek".

  Dziesiątą edycję Mam Talent zwyciężył 15-letni akordeonista Lukas Gogol. Zaprosiliśmy go do Dzień Dobry TVN, aby porozmawiać o wczorajszym finale programu i świętowaniu zwycięstwa. Co czuł, kiedy ogłaszano wynik? Co sobie kupi za wygraną? Głosowałby na siebie we wczorajszym finale? Ile osób przyjechało do niego na finał? Lukasowi gratulujemy zwycięstwa!

  "To jest wirtuozeria" - tak o grze na akordeonie Lukasa Gogola powiedział w "Mam Talent!" Agustin Egurrola. Jak chłopak trafił do programu? Co sprawiło, ze zaczął grać na akordeonie zamiast na fortepianie? Czy wiąże przyszłość z muzyką? Jego idolem jest Marcin Wyrostek, z którym spotkał się kilkukrotnie. Co o Lukasie mówi zwycięzca 2. edycji "Mam Talent!"?

  Kolejnymi finalistami 10. edycji Mam talent zostali: formacja tańca nowoczesnego LUZIK 1 i akordeonista Lukas Gogol. Zaprosiliśmy ich do Dzień Dobry TVN, aby podzielili się z nami swoimi wrażeniami z wczorajszego półfinału. Jak uczcili swój sukces? Kto ich zgłosił do programu? Ile ćwiczyli przed występem? Dlaczego Lucas zajął się grą na akordeonie?

  Na scenie Dzień Dobry TVN wystąpił akordeonista Marcin Wyrostek. Wykonał utwór, którym zwyciężył drugą edycję "Mam Talent!" - „Libertango”.

  Gość Dzień Dobry TVN Miłosz Caban to utalentowany piętnastoletni akordeonista z Częstochowy. Dlaczego wybrał właśnie ten instrument? Od ilu lat uczy się na nim grać? Jak techniczne umiejętności Miłosza ocenił jego idol i zwycięzca 2. edycji programu Mam talent Marcin Wyrostek?

  Marcin Wyrostek jest świetnym, odnoszącym sukcesy akordeonistą. Zaprosiliśmy go do Dzień Dobry TVN, aby zapytać o jego pracę i rodzinę. Kiedy akordeon stał się jego pasją? Czy jego syn odziedziczył po nim talent muzyczny? Ile jego płyt okryło się platyną?

  Marcin Wyrostek jest świetnym akordeonistą. Czy talent muzyczny odziedziczył po nim jego syn Mikołaj? Spotkanie z muzykiem już w najbliższą niedzielę w Dzień Dobry TVN.

  Marcin Wyrostek to zwycięzca drugiej edycji "Mam Talent". Od tego czasu jego kariera nabrała znaczącego tempa. Ostatnia płyta muzyka pokryła się złotem. Co robił w Katarze? Jak jego twórczość została tam odebrana? Co mu się w Katarze spodobało? O swojej przygodzie i planach na przyszłość Marcin opowiedział w studiu Dzień Dobry TVN.

  W niedzielę w Dzień Dobry TVN: zjawiskowa Charlize Theron o pięknie - tym wewnętrznym i zewnętrznym. Oprócz tego: wybitny pianista i przedsiębiorczy biznesmen - Stanisław Drzewiecki o swojej drugiej zawodowej pasji. A na koniec: Marcin Wyrostek o tym jak akordeonem podbić wielki świat. Bądźcie z nami o 8.30.

  Naszym i Państwa gościem był dziś Marcin Wyrostek - akordeonista, członek Amerykańskiego Stowarzyszenia Akordeonistów i zwycięzca drugiej edycji programu "Mam talent". Szczęśliwy człowiek, który kiedyś nie spodziewał się sukcesów, jakie dziś osiąga. Jak zmieniło się życie muzyka po udziale w talent-show? Czy "mały Wyrostek" pójdzie w ślady taty? Z muzykiem mogliście porozmawiać na czacie. Przegapiliście okazję? Zobaczcie relację z czatu!

  Mają nie więcej niż 25 lat. Nie prowadzą bloga i nie zajmują się modą. Nie są YouTuberami i wolą Chopina i Beethovena od Jaya -Z i Beyonce. O ciarki przyprawiają ich Koncerty brandenburskie i Pastoralna oraz allegretto Siódemki. Tańczą tylko w rytm Walca Kwiatów. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy młodych klasyków: pianistę Piotra Orzechowskiego, akordeonistę Patryka Sztabińskiego oraz barytona Aleksandra Kamedulskiego.

  Tym razem Jakub Porada zabrał nas na Kaszuby. Jak szybko można tam dojechać z różnych części Polski? Jakie danie regionalne zaproponowano mu pierwszego dnia? Jak mu wyszło granie na akordeonie? Gdzie na Kaszubach wszystko stoi na głowie? I dlaczego Jakub Porada ocenzurował fragment swojego reportażu?

  Marcin Wyrostek jest zwycięzcą II edycji programu "Mam Talent". Na scenie Dzień Dobry TVN Marcin wykonał utwór "Mołdavica". A już 27 września o godz. 17:00 na antenie TVN odbędzie się starcie gigantów najpopularniejszych talent show!

  W życiu Marcina Wyrostka wiele się dzieje. O to co wydarzyło się trzy dni temu i o plany zawodowe zapytał muzyka prowadzący Dzień Dobry TVN Marcin Meller.

  Na scenie Dzień Dobry TVN akordeonista i zwycięzca 2. edycji programu "Mam talent" - Marcin Wyrostek. Posłuchajcie jego wykonania znanej meksykańskiej piosenki "Bésame mucho", czyli "Całuj mnie mocno".

  Płyta „Marcin Wyrostek & Coloriage” zdobyła właśnie status podwójnej platyny! O nowych wyzwaniach muzycznych i planach na przyszłość rozmawialiśmy ze zwycięzcą II edycji programu "Mam Talent" - Marcinem Wyrostkiem!

  Był zwycięzcą drugiej edycji programu „Mam Talent”. Od tego czasu jego autorska płyta pokryła się platyną, a jego koncerty w kraju i zagranicą kończą się owacjami na stojąco. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska przyjrzała się nowemu obliczu Marcina Wyrostka. Jakiego, razem ze swoim zespołem, podjął się wyzwania?

  Taki prezent na Święta, w postaci utworu "Tango for Alice", dostała dziewczyna Marcina Wyrostka. Godne pozazdroszczenia...