Gwiazdy

Marcin Prokop pokazał zdjęcie ze szkolnej ławy. Trzyma kciuki za uczniów i wyjaśnia, dlaczego

Gwiazdy

Aktualizacja:
Marcin Prokop

Rozpoczęcie roku szkolnego to ważny moment zarówno dla uczniów, jak i rodziców czy nauczycieli. U wielu osób ten dzień przywołuje wspomnienia z czasów dzieciństwa i młodości. Na swoim koncie na Instagramie słowa wsparcia dla wszystkich, którzy wraz z początkiem września rozpoczynają szkolną przygodę, przekazał Marcin Prokop. Prowadzący Dzień Dobry TVN w swoim poście nawiązał do trudnej sytuacji uczniów, którzy wracają do szkoły po roku spędzonym na nauce zdalnej.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/22

Nowy rok szkolny zapowiada się inaczej od poprzedniego, w którym z powodu pandemii koronawirusa lekcje odbywały się online. Powrót do szkoły nie oznacza jednak, że nauka zdalna na pewno nie powróci. Jak poinformował minister edukacji Przemysław Czarnek, decyzja o przejściu na tryb zdalny będzie należała do dyrektorów placówek. W razie konieczności będzie także możliwość kierowania całej klasy na kwarantannę, dzięki czemu pozostali uczniowie będą mogli dalej kontynuować naukę w trybie stacjonarnym.

Marcin Prokop o rozpoczęciu roku szkolnego - "Trzymam kciuki"

Z okazji rozpoczęcia roku szkolnego, Marcin Prokop zamieścił post, w którym przesyła słowa wsparcia dla uczniów oraz ich rodziców. Nauka zdalna bez wątpienia odcisnęła piętno na dzieciach, które nie miały kontaktu z rówieśnikami. W nowym roku szkolnym lekcje będą odbywały się stacjonarnie, co po tak długiej przerwie z pewnością będzie wiązało się z dodatkowym stresem. Dziennikarz w zabawny sposób odniósł się do tego problemu. Prowadzący Dzień Dobry TVN napisał:

No i jak tam, gotowi na powrót do szkoły? ?trzymam za was (i waszych rodziców) kciuki, żeby pierwsze dni w klasie, po rocznym siedzeniu w domu przed komputerem, nie przypominały lądowania na marsie, gdzie jest obco i dziwnie, a wszyscy wokół zachowują się jak kosmici. I nie zapomnijcie worka z kapciami na zmianę, bo was woźna nie wpuści. ??

Pod postem pojawiły się komentarze od fanów, którzy również podzielili się swoimi spostrzeżeniami z rozpoczęcia roku szkolnego. "Generalnie 1 września to rodzice się cieszyli, a dzieci niekoniecznie . Ten rok jest zdecydowanie inny: (mam nadzieję że lepszy!) rodzice się cieszą i dzieci również. Oby tak zostało! Oby nam się mnożyło to i owo ?", "Woźna...druga najważniejsza osoba w szkole...zaraz po dyrku?", " Pytanie jak długo będzie realnie chodzenie do szkoły, bo mam wrażenie, że za długo ten stan nie potrwa i znowu dzieci będą w domu ...", "Kuzynka mówiła, że dzisiaj nie idzie bo 'Facetka' mówiła, że raz można nie być w semestrze ?", " Powodzenia dla dzieci i rodziców ?Na szczęście już mam za sobą szkołę ? Moje dzieci już dorosłe ?" – pisali internauci.

Zobacz także:

Zoacz wideo: Braki nauczycieli w polskich szkołach

Autor: Martyna Trębacz

Pozostałe wiadomości