rozpoczęcie roku

    rozpoczęcie roku

    1 września po miesiącach nauki zdalnej uczniowie podążyli z tornistrami na rozpoczęcie roku szkolnego. Swoje pociechy posłali również znani rodzice, którzy o tym fakcie w żartobliwy sposób poinformowali w mediach społecznościowych. Z kolei część gwiazd powróciła wspomnieniami do czasów młodości i opublikowała w sieci archiwalne fotografie bawiące do łez.

    Rozpoczęcie roku szkolnego to ważny moment zarówno dla uczniów, jak i rodziców czy nauczycieli. U wielu osób ten dzień przywołuje wspomnienia z czasów dzieciństwa i młodości. Na swoim koncie na Instagramie słowa wsparcia dla wszystkich, którzy wraz z początkiem września rozpoczynają szkolną przygodę, przekazał Marcin Prokop. Prowadzący Dzień Dobry TVN w swoim poście nawiązał do trudnej sytuacji uczniów, którzy wracają do szkoły po roku spędzonym na nauce zdalnej.

    Na tegorocznym uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego pojawił się dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer. Tam spotkał się z pierwszymi od 18 lat siódmoklasistami. Czy podoba im się to, że są w podstawówce a nie w gimnazjum? Czy znają już przygotowany specjalnie dla nich program nauczania? I czy któryś z uczniów chce zostać w przyszłości Robertem Lewandowskim?

    Dziś w polskich podstawówkach po raz pierwszy od 18 lat na rozpoczęciach roku pojawili się uczniowie klas siódmych. Jakie wyzwania czekają ich na ścieżce edukacyjnej? W którym momencie nauki zmiany wprowadzone przez reformę edukacji będą dla nich największym wyzwaniem? I jak będzie wyglądał egzamin po klasie ósmej? O tym, jak pomóc naszym dzieciom w tym trudnym dla nich okresie rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z prof. Krzysztofem Biedrzyckim z Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz edukatorką i nauczycielką Ewą Borgosz.