Urzekły widzów i jurorów podczas trzeciego półfinału "Mam Talent". "Bardzo się bałam"

Autor:
Nastazja
Bloch
Kolejni finaliści „Mam Talent”
Kolejni finaliści „Mam Talent” Dzień Dobry TVN
wideo 2/7

Wielkimi krokami zbliżamy się do finałowego odcinka 14. edycji "Mam Talent". W trzecim półfinale szansę na dalsze uczestnictwo otrzymały dwie tancerki: 7-letnia Martyna Stawowy oraz 15-letnia Daria Umańska.

Finaliści programu "Mam Talent 14"

Od kilku tygodni trwają półfinały programu "Mam Talent". O tym, kogo zobaczymy w ścisłym finale, decydują nie tylko jurorzy, ale także widzowie. Podczas ostatniej rozgrywki głosami publiczności do finału trafiła Martyna Stawowy, która od kwietnia 2021 roku trenuje taniec – modern jazz. 7-latka mieszka w Bałwardzie Górnym (gmina Kalwaria Zebrzydowska). Pasję do tego rodzaju aktywności obudził w niej starszy brat Mateusz, który trenuje taniec towarzyski. Martyna na castingu dostała Złoty Przycisk od Jana Klimenta.

- Ćwiczę 4 razy w tygodniu. Choreografię ułożyła mi trenerka i bardzo jej dziękuję, bo była piękna. Figury były trudne, ale warto się czegoś nauczyć - powiedziała dziewczynka.

Zdaniem jurorów na przepustkę do ostatniego odcinka zasłużyła także tancerka Daria Umańska. - Bardzo się denerwowałam, jaki będzie ostatni głos. Gdy powiedziano, że przeszłam dalej, najpierw nie zrozumiałam, ale potem byłam bardzo szczęśliwa - stwierdziła.

15-letnia Ukrainka pochodzi z Mikołajeva. Obecnie mieszka w Szczecinie. Do naszego kraju przyjechała kilka miesięcy temu razem z mamą i bratem.

- W Polsce jestem od marca. Najpierw byłam w Siedlcach, a potem przenieśliśmy się do Szczecina. Tam poszłam do szkoły. Mam kontakt ze znajomymi (z Mokołajeva - przyp. red.) i z tatą. Łączność nie jest najlepsza, ale mamy kontakt - powiedziała młoda artystka.

Daria trenuje taniec klasyczny od 6. roku życia, a gimnastyką powietrzną zajęła się, kiedy miała 10 lat. Jest wielokrotną mistrzynią Ukrainy oraz dwukrotną mistrzynią Europy w gimnastyce. Co więcej, miała reprezentować Ukrainę na mistrzostwach świata, jednak z powodu koronawirusa zawody się nie odbyły. Obecnie Daria ćwiczy w Cyrku Zodiak w Szczecinie. W powietrzu potrafi okiełznać każdy rekwizyt: koło, szarfę, linę, hamak. W przyszłości chciałaby zostać artystką "Cirque Du Soleil".

Wielki finał "Mam Talent 14" – kiedy?

W odcinkach na żywo wprowadzono dwie nowe zasady. Jedną z nich jest platynowy przycisk, który może zostać wykorzystany przez jury tylko raz. Pozwala on wybranej osobie przenieść się z półfinałów wprost do wielkiego finału, pomijając głosowanie widzów. W tym sezonie jury skorzystało już z tego przywileju - platynowy przycisk otrzymał Miłosz Bachonko. Drugą nowością jest dzika karta - otrzyma ją jeden z uczestników, który w półfinałach zajął trzecie miejsce – o przyznaniu tej przepustki do finału zadecyduje liczba głosów telewidzów. 

14. edycja programu "Mam Talent!" powoli dobiega końca. Ekscytujące półfinały na żywo potrwają do 19 listopada, a potem czeka nas wielki finał. 

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/East News

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości