Gwiazdy

Magdalena Różczka obchodzi urodziny. Znacie najlepsze filmy z jej udziałem?

Gwiazdy

polska aktorka, "Tajemnica zawodowa"

Magdalena Różczka jest jedną z najpopularniejszych i najbardziej charakterystycznych polskich aktorek. W ostatnim czasie widzowie mogą ją podziwiać w "Tajemnicy zawodowej", jednak wcześniej zasłynęła rolami w wielu hitach. 27 lipca gwiazda świętuje swoje urodziny. Ile lat kończy?

Kariera Magdaleny Różczki

Magdalena Różczka urodziła się 27 lipca 1978 roku w Nowej Soli. W tym roku skończyła więc 43 lata. Na początku nic nie wskazywało na to, że zostanie aktorką. Dobrze się uczyła i jako nastolatka uczęszczała do Liceum Ekonomicznego. Wtedy zaczęła też grać w amatorskim teatrze "Terminus A Quo" w rodzinnym mieście. Co ciekawe, po maturze przez pół roku studiowała informatykę na Uniwersytecie Zielonogórskim, a potem na dwa lata trafiła na wydział socjologii. Równocześnie pracowała w jednej z drogerii, a także jako protokolantka w sądzie rejonowym w Zielonej Górze.

- Nabawiłam się kompleksów, ale na powierzchni utrzymywały mnie słowa mamy, która w dzieciństwie mówiła, że jestem wspaniała, piękna, mądra. Była we mnie wpatrzona, a ja przeglądałam się w jej oczach i myślałam: pewnie, że dam radę, jestem przecież wyjątkowa! Dziecka nie można zepsuć miłością. Nikogo nie można zepsuć miłością. Jej nigdy nie za wiele. To siła, która pcha nas przez życie . O tym, jak budująca może być bezwarunkowa miłość rodzica, niech świadczy jedna sytuacja. Po liceum nie byłam pewna, co chcę robić. (...) Gdy oświadczyłam, że zdaję na wydział aktorski w Warszawie, wszyscy stukali się w głowę. Gdzie, jak, dziewczyna z Nowej Soli aktorką w Warszawie? Mama popatrzyła ze smutkiem i powiedziała: ojej, tak daleko... Nie brała pod uwagę, że ja mogłabym się na te studia nie dostać czy na nich nie utrzymać. Była pewna, że indeks mam w kieszeni. Dodała mi skrzydeł - wspominała Magdalena Różczka w wywiadzie dla "Twojego Stylu".

Filmy z Magdaleną Różczką

W 2004 roku Magdalena Różczka ukończyła studia na Wydziale Aktorskim Akademii Teatralnej w Warszawie. W pierwszych latach kariery miała okazję grać epizodyczne role w kilku znanych polskich serialach. Na dużym ekranie zadebiutowała z kolei w 2003 roku w filmie "Siedem przystanków na drodze do raju". Później pojawiła się w "Pod powierzchnią" i "Rysiu" oraz w serialu "Teraz albo nigdy". Znaczącą rozpoznawalność przyniosła jej główna rola w komedii romantycznej "Rozmowy nocą", a także kultowy już obraz pt. "Lejdis" . Następnie zagrała w takich produkcjach, jak "Idealny facet dla mojej dziewczyny", "Usta Usta", "Lekarze", "Po prostu przyjaźń", "Listy do M. 3", "Druga szansa", "Serce nie sługa", "Podatek od miłości", "1800 gramów", "Listy do M. 4" czy "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy". Widzowie TVN mogą ją z kolei oglądać w "Tajemnicy zawodowej".

- Bardzo dużo się na ekranie dzieje i to mi się najbardziej podobało w tym scenariuszu. Zostałam zaskoczona w pierwszej scenie, w drugiej bardziej, a jeszcze bardziej w trzeciej. Skoro się tyle działo od początku, to byłam pewna, że do końca będzie fajnie! I faktycznie, przez całość tego scenariusza nie ma nudy - powiedziała Magdalena Różczka o "Tajemnicy zawodowej" w rozmowie z platformą Anywhere.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Magdalena Różczka i jej spełnione marzenie

Autor: Sabina Zięba

Pozostałe wiadomości