Gwiazdy

Magda Welc po 10 latach wraca do show-biznesu. Zwyciężczyni "Mam Talent!" nagrywa płytę

Gwiazdy

Magda Welc była jeszcze dzieckiem, kiedy usłyszała o niej cała Polska. Po latach zwyciężczyni "Mam Talent!" wraca i jest gotowa, żeby zaprezentować autorski materiał. Na scenie Dzień Dobry TVN 22-letnia dziś wokalistka zaśpiewała swój najnowszy singiel "Między słowami".

Magda Welc - co dziś u niej słychać?

Magda Welc wygrała trzecią edycję "Mam Talent!". Wokalistka miała wówczas zaledwie 12 lat, ale już na castingu swoim dojrzałym wokalem rzuciła jurorów na kolana. Zaśpiewała wtedy piosenkę "Nie żałuję" z repertuary Edyty Geppert. Nie obyło się bez wzruszeń.

Agnieszka Chylińska zapowiadała, że Magda Welc zajdzie daleko. Zwyciężczyni "Mam Talent!" zamiast na karierze skupiła się jednak na szkole. Po 10 latach wraca do show-biznesu. Pracuje obecnie nad debiutanckim albumem z autorskim materiałem, a w międzyczasie studiuje germanistykę.

- Języki obce zawsze sprawiały mi dużą przyjemność. Lubiłam się ich uczyć. Niemiecki jest dla mnie bardzo uporządkowanym językiem i bardzo konkretnym. Nawet w samej gramatyce to wszystko jest ściśle opracowane - tłumaczy Magda Welc.

Wokalistka planowała studia na Akademii Muzycznej, jednak, jak słusznie zauważyła, od dziecka miała szansę poznawać ten świat i nabierać doświadczenia w studiu nagraniowym. Wolała więc dodatkowo wykształcić się w innym kierunku.

- Uczenie się muzyki w praktyce to jest coś pięknego - dodaje.

Wielki sukces w młodym wieku

Magda Welc nie ukrywa, że wygrana "Mam Talent!" w wieku zaledwie 12 lat było dla niej ogromnym szokiem.

- To się troszkę w głowie nie mieści, że to wszystko się ziściło - to, o czym zawsze marzyłam. Zawsze sobie myślałam: "ale fajnie byłoby tam pójść i zobaczyć, jak to wygląda od środka". I byłam, i zrobiłam to. Cudowne uczucie - wspomina.

Udział w programie nie zmienił wokalistki. Jak tłumaczy, jej bliscy i koledzy ze szkoły od zawsze wiedzieli, że muzyka jest jej pasją i w ich relacjach nic się nie zmieniło.

Od jakiegoś czasu Welc nagrywa debiutancki album. Co prawda jeszcze będąc dzieckiem, nagrała płytę z kolędami, ale tym razem zaprezentuje słuchaczom autorski materiał. Jak zapowiada, będzie to nieco inny repertuar, niż ten z "Mam Talent!". Dziewczyna śpiewała w programie znane, wzruszające ballady.

- Ta wrażliwość jest, to się nie zmieniło. Szczerość też została, także proszę się nie martwić - zapewnia.

Posłuchajcie najnowszego singla Magdy Welc "Między słowami" w materiale wideo.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości