Materiał promocyjny

Kulisy Balu Fundacji TVN. "Tworzycie taką wartość, która już zanika"

Kulisy balu Fundacji TVN - POPRAWKA
Źródło: Dzień Dobry TVN
Znane gwiazdy, piękne kreacje, ale przede wszystkim wielkie serca, które są gotowe, by nieść pomoc. Bal Fundacji TVN to wyjątkowe wydarzenie, które jest świętem dobroczynności. Charytatywna impreza wróciła po trzyletniej przerwie. Tym razem zbierano fundusze na budowę pierwszego w Polsce Centrum Psychiatrii i Onkologii dla Dzieci i Młodzieży.

Bal Fundacji TVN 2022

Coraz więcej dzieci w Polsce zmaga się z problemami zdrowia psychicznego. Wzrasta liczba zachorowań na depresję czy prób samobójczych wśród najmłodszych. W odpowiedzi na ten problem Fundacja TVN w porozumieniu z Centrum Zdrowia Dziecka postanowiła wybudować Centrum Psychiatrii i Onkologii dla Dzieci i Młodzieży. Podczas tegorocznej edycji charytatywnego Balu Fundacji TVN zbierano pieniądze, by wesprzeć ten projekt.

- Rzeczywiście jest to ważny cel. Największy, z jakim zmierzy się fundacja kiedykolwiek od swojego istnienia. Był on specjalnie powołany na 20-lecie fundacji - powiedziała Katarzyna Kieli, President & Managing Director Warner Bros. Discovery w Polsce, CEO TVN. - Zebraliśmy już dużo, ale ciągle brakuje. A poza tym, szczególnie nam brakuje do takiej pełnej wizji. Klinika psychiatrii, którą budujemy, jest częścią tej wizji, potem chcemy wyjść dalej w ośrodki lokalne. Powiem tak: każda złotówka się liczy. Tutaj z aukcji czy z cegiełek, ale także każda złotówka, którą widzowie wpłacają, bo to dzięki widzom TVN ta fundacja istnieje - podkreśliła.

Zdaniem Magdy Gessler misja, którą wypełnia Fundacja TVN, jest niezwykle ważna.

- Muszą być takie instytucje, które zaczynają działać społecznie w imię tych słabszych, ponieważ, niestety, w kraju, w którym żyjemy, tego nie widać, zdarza się to bardzo rzadko. Jestem bardzo dumna, że mogę być na tym balu, brać udział w dobroczynności i że wy tworzycie taką wartość, która już zanika - przyznała gwiazda "Kuchennych rewolucji".

Charytatywny Bal Fundacji TVN

Bal Fundacji TVN to przede wszystkim uroczystość charytatywna, ale nie brakowało na niej też najnowszych trendów. Podąża za nimi firma BMW, którą reprezentuje Kacper Studencki, dyrektor marketingu.

- BMW, które mamy okazję zobaczyć, potwierdza pionierskość BMW w zakresie zrównoważonego rozwoju. Elektryczne modele BMW iX przywiozły dzisiejszych gości - powiedział Studencki.

Wspomniany model samochodu jest przyjazny środowisku. - BMW iX pokazuje tę pionierskość marki głównie poprzez użyte materiały. Mamy skórę garbowaną liśćmi oliwnymi, mamy drewno z certyfikatem FSC, dywaniki, które są wykonane z sieci rybackiej, które zostały wyłowione i ponownie użyte przy tym materiale - wskazał dyrektor marketingu marki BMW.

Dawid Woliński z radością podróżuje z BMW Polska. - Jest to cudowne auto. Podjąłem decyzję, że muszę koniecznie takim autem jeździć, bo po pierwsze jest elektryczne, jest ciche. Ma przyspieszenie takie, że z domu dojechałbym tu w pół minuty, ale nie szarżowałem. Cudowna podróż - przyznał projektant mody.

Katarzyna Kolenda-Zaleska, prezes Fundacji TVN, zaznaczyła, jak istotne jest wsparcie dzieci w zakresie zdrowia psychicznego.

- Ten cel, który jest, czyli Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży jest na tyle ważny dla wszystkich, bo wszyscy widzimy, jak są zamykane oddziały psychiatryczne dla dzieci i młodzieży. Nie ma tego po prostu, nikt się tym nie zajmuje tak naprawdę w naszym pańskie. W związku z tym muszą działać fundacje, które pomogą i my właśnie staramy się pomóc - stwierdziła prezes Fundacji TVN.

Podczas Balu Fundacji TVN z samych licytacji zebrano 2,9 mln zł. Na kwotę całkowitą składają się również darowizny, m.in. Amazon przekazał 1 mln zł. Podczas 11. edycji charytatywnego wydarzenia zgromadzono łącznie prawie 5 mln zł.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości