Krzysztof Skórzyński to dziennikarz, nauczyciel, a także ambasador akcji "Młode Głowy". Wraz z Fundacją UNAWEZA zabiega o to, by dbać o zdrowie psychiczne najmłodszych. Jak sam tłumaczy, wielokrotnie spotykał się z problemami młodych ludzi w szkole, w której uczy. Oskar Netkowski zapytał, jak pomóc takiej osobie w kryzysie.
Krzysztof Skórzyński
Martyna Wojciechowska i jej projekt "Młode Głowy" czyni coraz więcej dobrego. Inicjatywa dotyczy zdrowia psychicznego, poczucia własnej wartości i sprawczości wśród młodych ludzi. Do działań Fundacji UNAWEZA dołączył także prowadzący Dzień Dobry TVN, Krzysztof Skórzyński.
- Jestem ambasadorem akcji, ale na co dzień też pracuję w szkolę, więc z młodymi głowami. Wiem z pracy na żywej materii, czym jest ten program dla szkół. Moi uczniowie są współorganizatorami ogólnopolskiej akcji "Młode Głowy". Ukłon dla Fundacji. Oddali młodym ludziom organizację konferencji o młodych ludziach - mówił Krzysztof Skórzyński.
- Zorientowałem się w pewnym momencie pracy w szkole, że przychodzą do mnie dzieciaki i chcą pogadać. Czasami o tym, że dziewczyna z kimś zerwała. Czasami uczeń jest smutny i nie chce powiedzieć, co się stało, ale chce usiąść i po prostu pogadać. Oni wychodzą podbudowani z takich spotkań. Pomyślałem wtedy z dyrekcją, że fajnie byłoby coś zrobić - dodał.
Krzysztof Skórzyński
Program "Młode Głowy" służy temu, by nauczyć rodziców, pedagogów i wszystkich tych, którzy pracują z dziećmi, by wspierać psychicznie młodych ludzi. Często trudno dostrzec problem na pierwszy rzut oka. Krzysztof Skórzyński poświęca wiele uwagi, by pomagać najmłodszym.
- Nauczyłem się od młodych ludzi cierpliwości i tego że to czego potrzebują to bycia wysłuchanymi. My ich nie chcemy słuchać, czasami chcą rozmawiać z dorosłymi, a my im mówimy "weź się ogarnij, ja to w twoim wieku miałem problemy, a ty mówisz, że masz gorszy nastrój". To najgorsze co mogą usłyszeć od dorosłego. Staram się, jak mogę ich słuchać. Czasami nie trzeba im radzić, tylko właśnie ich słuchać - tłumaczył prowadzący Dzień Dobry TVN.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Nastolatek a rozwód. Jak powiedzieć dziecku o rozstaniu? "Pojawiają się kłótnie, dygresje słowne"
- Matka rujnuje każdy związek 34-letniego syna. "Nie może znieść, że chcę mieć własną rodzinę"
- Kiedy pilnowanie partnera wymyka się spod kontroli? "Pokusa jest, a ja lubię spać spokojnie"
Reporter: Oskar Netkowski