Gwiazdy

Joanna Przetakiewicz o palącym problemie Polek. "Infekcja, która odbiera radość życia"

Gwiazdy

Dzien Dobry TVNKamil Piklikiewicz/ East News

Joanna Przetakiewicz to jedna z najbardziej znanych i cenionych polskich projektantek. Wyznacza trendy, tworzy modę - co więcej, przez te wszystkie lata zdążyła już całkiem dobrze poznać styl Polek. I odkryć szczególny problem, z którym większość z nas musi się mierzyć. Czy dotyczy on także Ciebie?

Joanna Przetakiewicz o kobietach wyzwolonych

Projektantka wykorzystuje media społecznościowe nie tylko po to, by informować fanów o swoich nowych planach i doświadczeniach - traktuje je także jak platformę do inspirowania i motywowania innych. W ramach misji "Ery Nowych Kobiet" na Instagramie zamieszcza wpisy o odkrywaniu w sobie kobiety wyzwolonej i spełnionej. W najnowszym poście zgłębiła ten temat jeszcze bardziej, nawiązując do szczególnego problemu Polek.

Okazuje się, że panie z kraju nad Wisłą mają trudności z "uwolnieniem piękna". - Hipochondria piękna to choroba współczesnych kobiet. Infekcja, która odbiera radość życia, pewność siebie, siłę, czułość, a przede wszystkim samoakceptację - tłumaczy projektantka i kontynuuje wątek. - My, Polki, mamy ten szczególny "talent" wypatrywania wyimaginowanych niedoskonałości - zaznacza. Wziąwszy pod uwagę, że nasze dziewczynki mają najniższą samoakceptację w Europie , trudno nie przyznać projektantce racji.

Joanna Przetakiewicz o problemie Polek

Jak zauważa Joanna Przetakiewicz, sytuacja tylko się pogarsza - palce macza w tym dwóch sprawców. - Pandemiczna oraz wirtualna codzienność - wskazuje projektantka i podaje konkretne przykłady: porównywanie się do ludzi uwiecznionych na edytowanych różnymi filtrami zdjęciach, praca zdalna ("Rok wpatrywania się we własne odbicie na ekranie komputera podczas rozmów online"), walczenie przeciwko ciału, a nie dla zadbania o jego zdrowy stan.

- Czas to zmienić! - podkreśla Joanna i rzuca rękawicę wszystkim kompleksom. Paniom mierzącym się z niską samoakceptacją sugeruje jeden sprawdzony sposób. Remedium? - Zacząć patrzeć na siebie z miłością - wyznaje Joanna Przetakiewicz i dodaje - Kobieta wyzwolona zaczyna dbanie o siebie od troski, czułości oraz akceptacji siebie samej. Jeśli chce się zmieniać, to z przyjemnością i radością. I tak się rodzi PRAWDZIWE PIĘKNO - podsumowuje z naciskiem. Trudno o (nomen-omen) piękniejszą puentę, prawda?

Zobacz wideo: Joanna Przetakiewicz lansuje modę na pomaganie

Zobacz też:

Edyta Pazura pokazała nagranie z dzieciństwa. Komentarz Cezarego rozbraja: "Kręciłem wtedy Psy 2"

Urszula Dudziak mieszka na Zanzibarze. "Mam tu fantastyczne warunki do pracy i wypoczynku"

13-letnia córka Agaty Mróz o hejcie, który ją spotyka po śmierci mamy. "Wiem, że mojemu tacie było ze mną ciężko"

Autor: Ola Lipecka

Źródło zdjęcia głównego: Dzien Dobry TVN

Pozostałe wiadomości