Gwiazdy

Joanna Moro krytykuje komunijne przyjęcia. "Małe, polskie wesela"

Gwiazdy

Autor:
Justyna
Piąsta
Joanna Moro

Joanna Moro pochwaliła się w mediach społecznościowych, że jej drugi syn przystąpił do pierwszej komunii świętej. Przy okazji aktorka podzieliła się refleksją na temat wyprawiania komunijnych przyjęć oraz wręczanych z tej okazji prezentów. Co uważa na ten temat?

Joanna Moro - macierzyństwo

Joanna Moro od wielu lat jest w związku z Mirosławem Szpilewskim. Para pobrała się 15 sierpnia 2008 w kościele Piotra i Pawła w Wilni i doczekała się trójki dzieci - Mikołaja, Jeremiego i Ewy. Ostatnio jeden z synów małżeństwa przystąpił do komunii świętej, a zdjęcia z uroczystości można zobaczyć na instagramowym profilu aktorki. Zarówno dla chłopca, jak i jego rodziców, to przełomowy moment w życiu. Podobne emocje Joanna Moro przeżywała we wrześniu 2020 roku, kiedy jej najstarszy syn przyjął sakrament. - To był naprawdę bardzo emocjonujący i wzruszający dzień! Tak ważny w życiu dziecka - stwierdziła wówczas Moro.

Tym razem szczęśliwym chwilom towarzyszyła refleksja nad istotą duchowego wydarzenia. Joanna podzieliła się z fanami swoją opinią.

Pierwsza Komunia

Ile kosztuje organizacja komunii?
Ile kosztuje organizacja komunii? Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Joanna Moro o komuniach

Sezon komunijny trwa w pełni, więc temat ten często poruszany jest w społecznej dyskusji. Wiele osób skupia uwagę na aspektach finansowych oraz tym, ile należy włożyć pieniędzy do koperty, zapominając, jaki jest sens przystąpienia do komunii. Joanna Moro wyznała, co o tym sądzi.

- Niech w Twym sercu zawsze gości Bóg miłości i dobra. A wiara i ogromna moc, którą masz w sobie, przenosi góry! A tak bardziej życiowo teraz. Jakie dziś prezenty w modzie? U nas tym razem mam wrażenie bardzo niestandardowo… Choć ogólnie szlag mnie trafia na te małe polskie wesela... Jak wy odbieracie ten czas komunijny w dzisiejszych czasach? Wiem, że niestety często dochodzi później do porównań między dziećmi kto, ile, gdzie i w ogóle - napisała Joanna Moro.

Internauci również wyrazili swoje opinie: "Ten obecny czas komunii myślę, że rozminął się strasznie z jej istotą", "Trafione po prostu w sedno. Tak samo myślę", "My chcieliśmy, żeby ten dzień był syna prawdziwym świętem. Żeby spędził go tak jak lubi...", " Już od dawna komunie stały się festiwalem przepychu i drogich prezentów. Gdzieś zagubiła się idea tego, że to wyjątkowy dzień pod względem duchowym, spotkanie z Bogiem, a nie konkurs na najlepszą, ekskluzywną restaurację, kreacje czy sumę pieniędzy w kopertach. Smutne to" - czytamy w komentarzach.

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Kamil Piklikiewicz/East News

Pozostałe wiadomości