Dalsza część artykułu znajduje się pod materiałem wideo
Żałoba
Jerzy Molga nie żyje
4 października, w wieku 91 lat, zmarł Jerzy Molga. Aktor urodził się 8 maja 1933 roku. W wieku 26 lat kończył studia na Wydziale Aktorskim warszawskiej PWST. Związany był z Teatrem Ateneum i Teatrem Rozmaitości. Pracował także m.in. w Domu Wojska Polskiego, Teatrze Lalki i Aktora Guliwer w Warszawie oraz w Teatrze Lalek Arlekin w Łodzi. Od 1960 roku stowarzyszony w ZASP-ie, członek Sekcji Teatrów Dramatycznych, obecnie Sekcji Filmu, Serialu i Teatru Telewizji, były członek Zarządu Oddziału ZASP w Warszawie.
- Aktor zadebiutował na scenie Teatru Ateneum w "Wodewilu i piosence" w reżyserii Kazimierza Rudzkiego. Stworzył dziesiątki ról m.in. w dramatach szekspirowskich: Ostatnią premierę zagrał na deskach warszawskiego Teatru Rozmaitości, grając Kontrolera w "Szpiegu" Johna Le Carre - napisał na Facebooku Związek Artystów Scen Polskich.
Jerzy Molga - kariera i role
Na dużym ekranie jego debiut miał miejsce w "Kanale" Andrzeja Wajdy, w którym grał jednego z powstańców. Zagrał również generała Władysława Sikorskiego w obrazie "Katastrofa w Gibraltarze".
Jerzy Molga podejmował się również ról serialowych. Można go było zobaczyć między innymi w "Karierze Nikodema Dyzmy", "Ekstradycji 2", "Pierwszym milionie", a także gościnnie – w "Stawce większej niż życie" oraz w "07 zgłoś się". Pracował także jako aktor dubbingowy i użyczył głosu wielu bohaterom. Jego głos można usłyszeć m.in. we "Flinstonach", "Scooby Doo, gdzie jesteś" oraz kultowej grze wideo "The Elder Scrolls V: Skyrim".
Zobacz też:
- Małgorzata Ohme napisała wzruszający wiersz dla mamy. "Wśród nocnej ciszy we łzach tonę"
- Anegdoty z życia Władysława Bartoszewskiego. "Sam kontakt z nim po prostu człowieka uskrzydlał"
- Marek Jackowski we wspomnieniach dzieci. "Czekał na nas i zawsze za nami tęsknił''
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Autor: Teofila Siewko
Źródło: TVN24/e-teatr
Źródło zdjęcia głównego: Getty Images