Gwiazdy

Anna Jagodzińska zdradza, jak wygląda praca top modelki!

Gwiazdy

Aktualizacja:

Anna Jagodzińska to jedna z największych polskich top modelek znanych na całym świecie. Jak wygląda jej praca od kulis? Posłuchajcie wywiadu z Anną Jagodzińską, a pod wideo przeczytajcie tekst, w którym dowiecie się - jak stać się modelką jak Ania Jagodzińska!

  • Jak zostać modelką – wymagania
  • Droga do modelingu
  • Modeling niejedno ma imię
  • Modeling a wiek

Więcej: 

Anna Markowska z Top Model miała raka. Jak walczy z kompleksami?

Być jak modelka to marzenie wielu młodych dziewczyn. Poniżej przedstawiamy kilka rad dotyczących tego, jak można zostać modelką – nie tylko na wybiegach, ale też modelką paznokci, fryzur, plus size czy modelką fitness.

Jak zostać modelką – wymagania

Jeżeli chodzi o modeling klasyczny, a więc pojawianie się na wybiegach i okładkach czasopism, wymaga się od modelki, aby charakteryzowała się pewnymi walorami. Przede wszystkim ważny jest wzrost. Nie jest prawdą, że modelka musi być bardzo wysoka – dziewczyny powyżej 180 cm wzrostu oczywiście kwalifikują się do tego zawodu, jednak współczesny rynek wybiera kobiety nieco niższe. Idealny wzrost to 178–179 cm. Oczywiście niższa dziewczyna również ma szanse, jednak droga do kariery może być trudniejsza. Niższe modelki wybierane są do sesji np. z powodu nieprzeciętnej urody. Idealne wymiary to: 60 cm w talii, 90 cm w biodrach i 90 cm w biuście. Jeżeli chodzi o ostatni wymiar, większość modelek ma mniejszy obwód biustu niż bioder. Kandydatki na modelki muszą być pracowite, powinny cechować się pokorą, pozytywnym nastawieniem i silnym charakterem.

Droga do modelingu

Droga do modelingu nie jest łatwa. Jeżeli dziewczyna spełnia odpowiednie warunki, a więc ma odpowiedni wzrost, wymiary i nieprzeciętną urodę, powinna zgłosić się do agencji. Do agencji warto przyjść z własnym portfolio, a więc kilkunastoma lub kilkudziesięcioma profesjonalnie wykonanymi zdjęciami. Zdjęcia powinny być zrobione zarówno bez makijażu – bardzo naturalnie, jak i z makijażem. Po przyjściu do agencji kandydatka na modelkę wypełnia ankietę, która jest uzupełniana o zdjęcia – polaroidy. Zdjęcia są bardzo proste – mają prezentować twarz oraz całą sylwetkę.

Jeżeli zgłoszenie zostanie przez agencję zaakceptowane, kandydatka jest zapraszana na spotkanie, najczęściej wraz z rodzicami. Tam omawiane są wszystkie szczegóły współpracy.

Po podpisaniu kontraktu z agencją, modelka nie może bez jej zgody zmienić wizerunku.

Jeśli klient wybrał modelkę z długimi włosami, a ona je zetnie, to robi się problem.

- tłumaczy to obostrzenie Lucyna Szymańska - właścicielka agencji modelek i manager Anji Rubik.

Nie oznacza to jednak, że metamorfozy są zakazane:

Taka zmiana wizerunku jest możliwa, ale nie dlatego, że ja tego chcę, ale wtedy, gdy klient sobie tego zapragnie. Wtedy się spotykamy i dyskutujemy o tym

- wyjaśnia modelka Karolina Pisarek.

Bywa i tak, że same agencje chcą również, aby ich modelki zmieniły wizerunek:

Jeśli mamy dużo dziewczyn o podobnym typie urody, długości i kolorze włosów, to decydujemy się na to, by zróżnicować modelki. Dzięki temu klienci mają większy wybór w naszym portfolio

- powiedział Marko Gryva - booker w jednej z agencji modelek.

Modeling niejedno ma imię

Jak zostać modelką dłoni? Jak zostać modelką fryzur? Takie pytania również bardzo często pojawiają się na forach internetowych, gdzie młode osoby szukają pomocy w realizacji swojego marzenia. Najczęściej modeling kojarzy się nam tylko z wybiegami i pokazami mody. Tymczasem przybiera najróżniejsze formy.

· Jak zostać modelką fryzur? Aby zostać modelką fryzur, należy przede wszystkim mieć zdrowe włosy. Nieważne, czy są krótkie, długie, rude czy czarne. Fryzjerzy i styliści wyczarują z włosów cuda, pod warunkiem, że są zdrowe.

· Jak zostać modelką paznokci? Modelki dłoni i paznokci powinny mieć ładne i zadbane ręce. Bardzo często wymaga się, aby modelka paznokci miała długą i wąską płytkę paznokciową, ponieważ taka najlepiej prezentuje się na zdjęciach.

· Jak zostać modelką plus size? Aby być modelką, nie trzeba mieć szczupłej talii ani wąskich bioder. Istnieje wiele agencji, w których karierę mogą zrobić dziewczyny o bardziej bujnych kształtach. Jak zostać modelką XXL? Wystarczy nie mieć wymiarów 90 na 60 na 90 cm! Duży biust, pełne biodra i dobra energia są najważniejsze! Osoba, która marzy o tym rodzaju modelingu, powinna zgłosić się do agencji modelek plus size.

· Jak zostać modelką fitness? Aby zostać modelką (lub modelem) fitness, należy w szczególny sposób o siebie dbać. Ciało modelki lub modela fitness powinno mieć odpowiednie proporcje i być pięknie wyrzeźbione.

Modeling a wiek

Najlepszy wiek na rozpoczęcie kariery w modelingu to około 14 lat. Jednak zdarza się, że można zaistnieć w tej branży już wcześniej. Często zadawane są pytania, jak zostać modelką w wieku 12 czy 13 lat ? Na rynku komercyjnym jest zapotrzebowanie na modelki w bardzo młodym wieku. Ich droga do kariery jest dokładnie taka sama jak starszych koleżanek – przez agencję i zawsze za zgodą rodziców lub opiekunów prawnych.

Kandydatka na modelkę – bez względu na to, jaki rodzaj modelingu ją interesuje – powinna o siebie dbać, dużo się ruszać, prowadzić zdrowy tryb życia, zdrowo się odżywiać i stosować dobrej jakości kosmetyki.

Więcej: Joanna Krupa pokazała swoje dziecko na nagraniu z USG! Maleństwo jest już duże!

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości