Gwiazdy

Jacek Łągwa o odejściu Justyny Majkowskiej z Ich Troje. "Uniosła się honorem"

Gwiazdy

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
Plejada.pl
Jacek Łągwa, Michał Wiśniewski

Jacek Łągwa i Michał Wiśniewski wchodzą w skład Ich Troje niezmiennie od samego początku istnienia zespołu. Wokalistki, które współpracowały z bandem, nie miały takiego szczęścia - co kilka lat zastępowały je inne piosenkarki. Najbardziej kojarzona z grupą jest jednak Justyna Majkowska. Dlaczego zrezygnowała ze współpracy i występów na scenie?

Ich Troje - wokalistki zespołu. Skąd częste zmiany w składzie?

Magda Femme, Justyna Majkowska, Anna Świątczak, Jeanette Vik, Justyna Panfilewicz, Marta Milan i Agata Buczkowska - to właśnie one na przestrzeni 27 lat naprzemiennie zasilały skład Ich Troje. Dlaczego współpraca tak wielu towarzyszących grupie piosenkarek dobiegała końca? W najnowszym wywiadzie dla Plejady.pl Jacek Łągwa stwierdził, że w większości przypadków decyzję o zerwaniu umowy miał podejmować Michał Wiśniewski.

Gwiazdy programu "Królowe życia"

Laluna Unique o operacjach plastycznych
Laluna Unique o operacjach plastycznych
wideo 2/4

- Tak naprawdę odeszła od nas tylko Justyna Majkowska. Z pozostałymi wokalistami pożegnaliśmy się, bo albo Michał się z nimi o coś pokłócił i im podziękował, albo się z nimi rozwodził - zażartował muzyk.

Współzałożyciel Ich Troje przyznał, że to właśnie sympatie lub uprzedzenia Michała Wiśniewskiego odgrywały w historii grupy znaczącą rolę, ponieważ od zawsze był on osobą decyzyjną w kwestiach wizerunkowych zespołu.

Aktualnie z Ich Troje występuje śpiewająca już niegdyś w grupie Anna Świątczak. W 2019 roku wskoczyła na miejsce Agaty Buczkowskiej. Według Jacka Łągwy był to czysty przypadek.

- Mieliśmy wystąpić w programie z naszą ówczesną wokalistką Agatą Buczkowską. Ale jej się coś pomyliło i nie przyjechała do Warszawy, bo myślała, że nagrania są innego dnia. A Anka pracowała wtedy w naszym managemencie i pojechała razem z nami. Byliśmy w kropce. Nie wiedzieliśmy, co zrobić. Zapytałem więc Anię, czy nie założyłaby jakiejś sukienki i nie zaśpiewała z nami dwóch piosenek. Na szczęście zgodziła się i tym samym nas uratowała. Później zaczęliśmy wspominać, jak dobrze nam się ze sobą kiedyś pracowało. I tak od słowa do słowa przeszliśmy do tego, że fajnie byłoby znowu razem coś zrobić. No i działamy - opowiedział muzyk.

Justyna Majkowska pokłóciła się z Michałem Wiśniewskim. O co poszło?

Jak wspomniał Jacek Łągwa, spośród wszystkich wokalistek jedynie Justyna Majkowska sama zrezygnowała z dalszej współpracy z Ich Troje. Kiedyś za główną przyczynę tej decyzji podawała zmęczenie życiem w ciągłym biegu i funkcjonowaniem w show-biznesie. Prawdziwy powód miał być jednak zgoła inny, o czym po latach opowiada muzyk grupy. Jego zdaniem między piosenkarką a Michałem Wiśniewskim narodził się konflikt.

- Justyna pokłóciła się z Michałem podczas trasy w Stanach Zjednoczonych. Poszło o jej chłopaka, który tańczył w naszym balecie i któremu podziękowaliśmy za współpracę. Nie pamiętam dokładnie, o co chodziło, ale Justyna uniosła się honorem i postanowiła odejść solidarnie ze swoim facetem - ujawnił Łągwa.

Wokalistka usunęła się w cień. Choć naprawiła swoje relacje z członkami zespołu i od tamtego czasu kilkukrotnie wystąpiła z nimi na scenie, nie zamierza kontynuować kariery medialnej.

- Justyna niespecjalnie garnie się do powrotu na scenę. Pracuje z głuchoniemymi dzieciakami i angażuje się w lokalną politykę w Zduńskiej Woli. Szkoda, bo uważam, że jej wokal najbardziej pasował do piosenek Ich Troje. Ale to jej decyzja - przyznał z sentymentem Jacek Łągwa.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: Plejada.pl

Źródło zdjęcia głównego: MWmedia

Pozostałe wiadomości