Gwiazdy

Gwiazdy, które żałują rozpoczęcia kariery w młodym wieku. "Show-biznes nie jest dobrym miejscem dla dzieci"

Gwiazdy

Autor:
Patrycja
Sibilska
Co nowego w świecie gwiazd
Co nowego w świecie gwiazd Dzień Dobry TVN
wideo 2/11

Sława i popularność w młodym wieku wydają się być niezwykle ekscytujące. Niestety nie zawsze tak jest - czasem cena dziecięcej kariery okazuje się zbyt wysoka. Które gwiazdy show biznesu żałują, że ich dzieciństwo minęło w blasku fleszy?

Dziecięce kariery gwiazd

Macaulay Culkin to aktor, którego wszyscy znają z roli Kevina w filmie "Kevin sam w domu". Ta kultowa amerykańska produkcja przyniosła mu niestety nie tylko pieniądze i sławę, ale również liczne uzależnienia oraz trudne terapie.

- To będzie ciekawostka dla Państwa, bo on za ten pierwszy film "Kevin sam w domu" dostał tylko 100 tys. dolarów, ale już każda kolejna propozycja zawodowa, każdy kolejny film - czyli "Moja dziewczyna", "Kevin sam w Nowym Yorku" - to były miliony dolarów, które trafiły na jego konto, choć pod opiekę jego rodziców. To podobno spowodowało, że rodzice zaczęli się kłócić, aż się rozwiedli. I tenże rozwód miał mieć gigantyczny wpływ na stan psychiczny młodego Macaulaya - mówiła w Dzień Dobry TVN Sandra Hajduk-Popińska.

Kolejnym doskonałym przykładem jest Winona Ryder. Przyznała ona w jednym z wywiadów, że sława może doprowadzić do szaleństwa. Tak też się stało w przypadku tej wybitnej aktorki, która swoją karierę rozpoczęła w bardzo młodym wieku, bo mając zaledwie 13 lat. Furtkę do świata show-biznesu otworzył jej film "Sok z żuka".

- Nie ukrywa, że się pogubiła i to bardzo mocno. W jednym z wywiadów mówiła, że spodziewała się, że rola w "Soku z żuka" sprawi, że będzie miała dużo koleżanek, że ludzie w szkole będą ją lubić, a stało się na odwrót. (...) Spadł na nią hejt i ostracyzm środowiska szkolnego, co później odbiło się tym, że zapadła na nerwicę, przeżyła załamanie nerwowe i kleptomanię, za którą trafiła do aresztu - powiedziała dziennikarka.

Drew Barrymore po raz pierwszy przed kamerą stanęła w wieku zaledwie 11 miesięcy. Sławę przyniosła jej jednak rola w filmie Stevena Spielberga "E.T". Od tego momentu aktorka brylowała na pierwszych stronach gazet, przyjmowała kolejne filmowe propozycje i coraz bardziej traciła grunt pod nogami. W wieku lat 10 była już uzależniona od alkoholu. Później pojawiły się narkotyki, a cena sławy i w jej przypadku okazała się być zbyt wysoka. Jak zdradziła Sandra Hajduk, "bardzo wprost mówi o tym, że show-biznes nie jest dobrym miejscem dla dzieci, dla bardzo młodych ludzi".

Kto jeszcze ze znanych młodych gwiazd przypłacił sławę zdrowiem, dowiecie się oglądając materiał wideo.

Wyjątek potwierdza regułę

Są jednak i takie gwiazdy, które z dużą dojrzałością podchodzą do kariery. Takim wyjątkiem jest bijąca rekordy popularności gwiazda serialu "Euforia", 25-letnia Zendaya.

- Zendaya jest takim przykładem dziewczyny, która ma bardzo gruntowne wykształcenie. (...) Ona naprawdę stara się, by to jej wykształcenie było ukierunkowane w tę stronę w którą chce iść, a zdaje się, że chce iść w stronę aktorską i to nie jest przypadek. Nie jest to taka celebrycka kariera - dodała Sandra Hajduk-Popińska.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Patrycja Sibilska

Źródło zdjęcia głównego: Materiały prasowe Gucci

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości