Gwiazdy

"Regularnie grał w komediach romantycznych". Na czym polega fenomen Hugh Granta?

Gwiazdy

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Hugh Grant uwięziony w komedii romantycznej?
Hugh Grant uwięziony w komedii romantycznej?Dzień Dobry TVN
wideo 2/11

Hugh Grant ma na swoim koncie wiele nieprzeciętnych ról. Światowej sławy aktor znany jest przede wszystkim z komedii romantycznych, ale w jego dorobku artystycznym znalazły się także bardziej wymagające kreacje. W Dzień Dobry TVN przekonywała o tym dziennikarka i blogerka, Katarzyna Czajka-Kominiarczuk.

Hugh Grant - kariera

Hugh Grant to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych brytyjskich aktorów. Artysta zwrócił uwagę szerszej publiczności na początku lat 90. XX wieku, gdy na ekranach kin zagościła komedia romantyczna "Cztery wesela i pogrzeb"

- To była rola, która po prostu zauroczyła wszystkich. Ten zakłopotany sam sobą Anglik, którego tak wspaniale grał. Potem ruszyła lawina. Regularnie grał w komediach romantycznych - zauważyła Katarzyna Czajka-Kominiarczuk, jako przykłady kolejnych projektów uznanego aktora wskazując "Notting Hill", "To właśnie miłość", "Dziennik Bridget Jones" i "Dwa tygodnie na miłość".

- Na samym początku swojej kariery Hugh Grant starał się grać poważniejsze role (...), ale aktor gra też trochę w tym, co prześlą mu jego agenci - dodała dziennikarka.

Hugh Grant - artysta wielu talentów

Hugh Grant odniósł w branży filmowej wielki sukces, choć początkowo nie chciał wiązać swojej przyszłości z zawodem aktora. Jego marzeniem była kariera naukowa literaturoznawcy. Zrezygnował z niej na rzecz kolejnych ról.

- Jeszcze studiując na Oxfordzie, zagrał w studenckim filmie, który był potem pokazywany na różnych festiwalach. Wtedy dostał pierwsze propozycje, że może by został aktorem i mu się nie chciało. Postanowił zająć się swoim doktoratem, pisał teksty reklamowe, założył trupę komediową i tak powoli wchodził w ten świat aktorski - wyjaśniła zauważyła Katarzyna Czajka-Kominiarczuk. Dodała też, że choć Hugh Grant z powodzeniem może zostać uznany za weterana komedii romantycznych, w jego dorobku artystycznym nie brakuje też innych projektów. Najlepszym tego dowodem jest "Boska Florence".

- Zagrał tutaj męża Florence Foster Jenkins, nieudanego, niespełnionego aktora. Przez cały film zadajemy sobie pytanie, czy on wspiera swoją żonę, czy naprawdę ją kocha, czy robi to dla własnego zysku, własnej kariery. Grant się do tego filmu nauczył tańczyć. Wykonał olbrzymią pracę i posypały się nagrody - podsumowała autorka bloga "Zwierz Popkulturalny".

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Jeff Kravitz/Contributor/Getty Images

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości