Gwiazdy wspominają Tinę Turner. "Była jedną z największych artystek wszech czasów"

Autor:
Nastazja
Bloch
Źródło:
Twietter
Tina Turner nie żyje
Tina Turner nie żyje Dzień Dobry TVN
wideo 2/19

Tina Turner odeszła w wieku 83 lat. Informacja o śmierci artystki poruszyła świat. Gwiazdy wspominają i żegnają królową rock’n’rolla. - Absolutna legenda na scenie i na płytach. Była niedościgniona. Kondolencje dla Erwina i jej rodziny - czytamy.

Tina Turner oczami gwiazd

Tina Turner niezaprzeczalnie była jedną z największych gwiazd światowej sceny muzycznej. Jej piosenki stały się wielkimi hitami, które do dziś pamięta i śpiewa kilka pokoleń. 24 maja 2023 roku media obiegła smutna wiadomość. Wokalistka odeszła po długiej walce z chorobą.

Pamięć o królowej rock’n’rolla na zawsze pozostanie w naszych sercach. W mediach społecznościowych fani, znajomi i przyjaciele oddają hołd wokalistce.

- Była naprawdę niezwykle utalentowaną artystką i piosenkarką. Była inspirująca, ciepła, zabawna i hojna. Bardzo mi pomogła, kiedy byłem młody, nigdy jej nie zapomnę – napisał na Twitterze Mick Jagger.

Głos zabrał także Eros Ramazzotti, który w 1997 roku nagrał z Tiną Turner piosenkę "Cose Della Vita". W sieci opublikował archiwalne wideo, które opatrzył wzruszającym opisem.

- Była jedną z największych artystek wszech czasów, wspaniałą kobietą, światową ikoną. Tina była dla nas wszystkich symbolem w każdej formie, artystycznej i ludzkiej. Tracimy najlepszego i niezwykłego człowieka – napisał.

Tego samego zdania jest Malcolm McDowell. Aktor przyznał, że odeszła "Jedna z najlepszych. Świecąca gwiazda i wspaniały człowiek".

Gwiazdy żegnają Tinę Turner

Kondolencje dla rodziny złożył również Elton John. Jak przyznał, świat stracił jedną z najbardziej ekscytujących i elektrycznych wykonawczyń na świecie. - Absolutna legenda na scenie i na płytach. Była niedościgniona. Kondolencje dla Erwina i jej rodziny. Najsmutniejsza wiadomość - napisał muzyk.

Podziw dla twórczości wrazili również Sting, Rod Stewart oraz piosenkarz Bryan Adams, który zdradził, że "zawsze będzie wdzięczny wokalistce za czas, który spędzili razem na trasie, w studiu i jako przyjaciele".

- "Dziękuję za bycie inspiracją dla milionów ludzi na całym świecie, za mówienie swojej prawdy i obdarowywanie nas swoim niesamowitym głosem" – napisał.

Ciara dodała na Twitterze: "Spoczywaj w raju, Tino Turner. Dziękuję ci za inspirację, którą dałaś nam wszystkim".

Wokalistkę pożegnała także słynna dziennikarka, prezenterka i producentka, a prywatnie przyjaciółka Tiny - Oprah Winfrey.

- Posiadała ogrom wewnętrznej siły, która rosła przez całe jej życie. Była wzorem do naśladowania nie tylko dla mnie, ale i dla świata. Pokazała mi część mnie, o której istnieniu nie miałam pojęcia (…) Kiedyś powiedziała mi, że kiedy nadejdzie jej czas opuszczenia tej ziemi, nie będzie się bała, ale będzie podekscytowana i ciekawa. Ponieważ nauczyła się ŻYĆ w otoczeniu ukochanego męża Erwina i przyjaciół (…) Jestem lepszą kobietą, lepszym człowiekiem, ponieważ jej życie dotknęło moje. Rzeczywiście była po prostu najlepsza ("simply the best")" – podsumowała dziennikarka.

Kondolencje złożył także Joe Biden. Na Twitterze zamieścił obszerny wpis.

- Zanim została Królową Rock and Rolla, Tina Turner była córką rolnika w Tennessee. Jako dziecko śpiewała w kościelnym chórze, zanim została jedną z najbardziej utytułowanych artystek w historii. Poza byciem talentem, jaki zdarza się raz na pokolenie i który na zawsze zmienił amerykańską muzykę, Tina miała niezwykłą siłę osobistą. Jill i ja przesyłamy słowa miłości i modlitwy jej mężowi Erwinowi, reszcie rodzinie Turnerów i fanów na całym świecie, którzy opłakują kobietę, co do której zgadzają się, że była 'simply the best'- napisał prezydent USA Biden.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło: Twietter

Źródło zdjęcia głównego: Steve Wood/Stringer/GettyImages

Pozostałe wiadomości