Film o Amy Winehouse trafił do kin. "Najważniejsze było zrozumienie, kim ona była"

“Back to Black” - film o Amy Winehouse już w kinach
Źródło: Dzień Dobry TVN
“Back to Black” - film o Amy Winehouse już w kinach
“Back to Black” - film o Amy Winehouse już w kinach
Dzięki rodzicom zyskali światową sławę
Dzięki rodzicom zyskali światową sławę
Film "Back to Black. Historia Amy Winehouse" właśnie wszedł do kin. Opowiada o życiu brytyjskiej artystki, której znakiem rozpoznawczym była głęboka barwa głosu i oryginalny wizerunek sceniczny. Wokalistkę zagrała Marisa Abela. Dlaczego chciała wcielić się w tę rolę?

Film o życiu Amy

"Back to Black. Historia Amy Winehouse" to długo wyczekiwany film o muzycznej ikonie, autorce takich hitów jak "Rehab", czy "Love is a Losing Game". Tabloidy uwielbiały rozpisywać się o skandalach związanych z życiem prywatnym Winehouse.

Misją twórców filmu jest oddanie głosu zmarłej w 2011 roku artystce, opowiedzenie historii z jej perspektywy. Za kamerą stanęła specjalistka od emocji, znana z m.in. "Pięćdziesięciu twarzy Greya", Sam Taylor Johnson. W Amy Winehouse wcieliła się Marisa Abela.

W rozmowie z Anną Tatarską Marisa opowiedziała, dlaczego chciała zagrać Amy Winehouse. - Myślę, że najważniejsze było zrozumienie, kim ona była jako osoba. To jest też esencja mojej pracy, odkryć czego mój bohater chce od życia, co go napędza i jak wchodzi w relacje z ludźmi dookoła. Przyciągnął mnie sposób, w jaki Amy żyła, tak żarliwie - tłumaczyła aktorka.

- Relacje z innymi ją inspirowały i czuła potrzebę pisania uczciwej, szczerej muzyki. Było dla mnie jasne, że to kobieta niezwykle dojrzała emocjonalnie i utalentowana, mimo bardzo młodego wieku. Sama też czuję się młodo, więc niesamowicie było zdać sobie sprawę, ile Amy osiągnęła w swoim krótkim życiu, ale i smutno, że nie mogło ono być dłuższe - dodała.

Zyskali sławę dzięki rodzicom

W studiu Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki przypomniał, że ogromny wpływ na karierę Amy Winehouse miał jej tata.

Które gwiazdy również zyskały sławę dzięki wsparciu rodziców? Dziennikarz wymienił m.in. historię Miley Cyrus. Tata gwiazdy Billy Ray Cyrus występował z córką w serialu, a Trish Cyrus przez lata pełniła rolę nie tylko wspierającej mamy, ale też menadżera.

Na polskim podwórku mamą spełniającą się jako menadżer jest Marta Wieniawa-Narkiewicz, na co dzień dbająca o karierę córki Julii Wieniawy. - Ze światem artystycznym, sztuką ma też wiele wspólnego tata Julii, który jest artystą, plastykiem, malarzem - powiedział Mateusz Hładki.

Więcej przykładów w naszym materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl. 

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Aleksandra Matczuk

Reporter: Anna Tatarska

Źródło zdjęcia głównego: ddtvn

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Apokalipsa w galerii sztuki
Materiał promocyjny

Apokalipsa w galerii sztuki