Gwiazdy

Bridget Jones ma już 20 lat. Jak zmienili się Renée Zellweger, Colin Firth i Hugh Grant?

Gwiazdy

Aktualizacja:
Bridget Jones 3

W kwietniu 2001 roku film "Dziennik Bridget Jones" zadebiutował w kinach. Cały świat pokochał Renée Zellweger w roli zmagającej się z nadmiarem kilogramów singielki. Dla niej była to jednak swego rodzaju klątwa, trudno było jej zerwać z wizerunkiem uroczo nieporadnej Bridget. Czy to się udało? Jak dziś wyglądają główni bohaterowie filmu?

"Dziennik Bridget Jones" od 20 lat z nami

Film o mieszkającej w Londynie Bridget Jones jest ekranizacją powieści autorstwa Helen Fielding pt. "Dziennik Bridget Jones". W główną bohaterkę wcieliła się amerykańska aktorka Renée Zellweger, choć podobno pod uwagę brane były także m.in. Helena Bonham Carter, Cate Blanchett, Rachel Weiss, Cameron Diaz, Tilda Swinton, Kate Winslet i Toni Collette. I choć Zellweger znana była wcześniej z filmów "Jerry Maguire" i "Siostra Betty”, to jednak postać Bridget Jones przyniosła jej międzynarodową popularność.

Dla tej roli aktorka przytyła kilka kilogramów i nauczyła się mówić z brytyjskim akcentem. Jej starania doceniono przyznając Zellweger nominację do Oscara w kategorii "Najlepsza aktorka pierwszoplanowa". Trzy lata później ponownie wcieliła się w Jones w drugiej części filmu pt. "Bridget Jones: W pogoni za rozumem". W obu filmach towarzyszyli jej Colin Firth i Hugh Grat, którzy zagrali starających się o względy Bridget kawalerów.

Jak zmieniła się obsada "Bridget Jones"?

Przez lata fani domagali się, aby powstała kolejna odsłona przygód Bridget. Doczekali się w 2017 roku, gdy do kin trafił film "Bridget Jones 3". Tym razem u oku Renee zabrakło Hugh Granta, ale na ekranie ponownie pojawił się Colin Firth, czyli prawnik Mark Darcy, który okazał się być miłością życia Bridget. Przez lata Firth zaprezentował się także w innych znakomitych rolach, np. w filmach "Dziewczyna z perłą", "To właśnie miłość", "Mamma Mia!", "Jak zostać królem", "Szpieg", "Samotny mężczyzna" czy "Kingsman: Tajne służby".

Hugh Grant jeszcze przed występem w "Dzienniku Bridget Jones" otrzymał miano "brytyjskiego króla komedii romantycznych". Zawdzięcza je udziałowi w takich hitach jak np. "Cztery wesela i pogrzeb", "Rozważna i romantyczna", "Notting Hill", "Dwa tygodnie na miłość" czy "To właśnie miłość". U boku Bridget Jones pojawił się jako jej szef, niepoprawny kobieciarz, z którym Bridget miała romans, Daniel Cleaver. Po latach zaczął zaskakiwać widzów, przyjmując role odbiegające od uroczych chłopców, których grał za młodu.

Między dwiema częściami historii o Bridget Jones, Renée Zellweger próbowała zerwać z wizerunkiem swojej bohaterki – bardzo schudła i zagrała znakomite role w "Chicago" oraz "Wzgórzu nadziei". Nie chciała dopuścić do tego, aby Bridget stała się jej przekleństwem. Przyjmowała wiele ról, które miały być zupełnie inne od tego, co pokazała jako Bridget Jones. Nie wszystkie okazały się być sukcesem. W 2019 roku zagrała główną rolę w filmie "Judy" za którą została nagrodzona Oscarem dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej. W 2021 roku zachwyciła wszystkich pojawiając się na rozdaniu nagród BAFTA 2021. Bardzo się zmieniła?

Zobacz wideo: "Bridget Jones 3" - zwiastun

Zobacz także:

Autor: Kamila Glińska

Pozostałe wiadomości