Colin Firth

  Colin Firth

  "Na głęboką wodę" to oparta na faktach opowieść o weekendowym żeglarzu Donaldzie Crowhurście, który postanawia wziąć udział wyścigu i samotnie okrążyć kulę ziemską. Główne role w filmie zagrali: Colin Firth i Rachel Weisz. Z aktorami spotkała się Anna Wendzikowska. Reporterka Dzień Dobry TVN zapytała, jak oceniają historię pokazaną w filmie. Czy potrafiliby zachować się jak bohaterowie filmu? Czy według aktorów opowieść ta powinna być przestrogą dla widzów?

  W trzeciej części filmu „Bridget Jones" ukochanego głównej bohaterki gra Colin Firth, jeden z najbardziej wszechstronnych brytyjskich aktorów. Ile łączy go z graną przez siebie postacią? Czy również ma problem z wyrażaniem własnych emocji? Czy jest perfekcjonistą? Z Colinem Firthem rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska. Co tego aktora łączy z Polską?

  Na ekrany polskich kin wchodzi trzecia część serii o niesfornej Bridget Jones. W tym filmie zagrała także polska aktorka Katarzyna Kołeczek. O tym, jak wyglądała praca na planie i współpraca z Colinem Firthem i Renée Zellweger i jak to się stało, że dostała rolę "Bridget Jones 3" rozmawialiśmy z Katarzyną Kołeczek w studiu Dzień Dobry TVN.

  "Geniusz" to oparta na faktach opowieść o znanym amerykańskim pisarzu Thomasie Wolfe i redaktorze jego książki Maxwellu Perkinsie. Tematem filmu są spory bohaterów, i a także rodząca się miedzy nimi szczera przyjaźń. W rolach głównych zobaczymy Colina Firtha i Jude Law. O współpracy nad filmem, trudach zawodu oraz o znaczeniu literatury w ich prywatnym życiu aktorzy rozmawiali z dziennikarką Dzień Dobry Wakacje Anną Wendzikowską.

  Jakie cechy musi posiadać szpieg i jak wygląda praca tajnego agenta w dzisiejszych czasach? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Charlesa Cumminga, autora książek o tematyce szpiegowskiej, który ma za sobą udział w rekrutacji do MI6, czyli brytyjskiego wywiadu. Kiedy możemy spodziewać się ekranizacji jego najnowszego dzieła "Obcy kraj"?

  Thriller „Szpieg” już został okrzyknięty wydarzeniem roku, a grający główną rolę Gary Oldman jest pewnym kandydatem do Oskara. W filmie obok wielkich gwiazd - Oldmana i Firtha - wystąpił polski aktor Tomasz Kowalski, który wcielił się w postać rosyjskiego szpiega. Tomasza Kowalskiego gościliśmy w Dzień Dobry TVN.