Gwiazdy

Dorota Wellman zdradziła sekret. "Jestem oszustem maturalnym"

Gwiazdy

Autor:
Adam
Barabasz
Reporter:
Joanna Kruczek
Dorota Wellman o maturze
Dorota Wellman o maturzeDzień Dobry TVN
wideo 2/6

W środę 4 maja maturzyści w całej Polsce zasiądą do pisemnego egzaminu z języka polskiego. Z tej okazji Dorota Wellman podzieliła się wyjątkowym wspomnieniem ze swoich młodzieńczych lat. Okazuje się, że prowadząca Dzień Dobry TVN wyprowadziła w pole swoich nauczycieli.

Dorota Wellman o maturze

Dorota Wellman zapytana o to, jak wyglądał jej egzamin dojrzałości, zdradziła swój sekret. Okazuje się, że dziennikarka postanowiła zagrać z komisją egzaminacyjną w bardzo przewrotną grę.

- Zrobiłam numer stulecia, bowiem nie bardzo kochałam swoją panią profesor, która uważała, że literatura kończy się na Słowackim - przyznała Dorota Wellman. - A ja byłam przekonana, że jest jeszcze dużo wspaniałych rzeczy po Słowackim. W związku z tym na maturze ustnej wymyśliłam książkę i wszyscy egzaminatorzy potwierdzili, że ją czytali. Całą fabułę wymyśliłam: bohaterów, ich losy i o nich opowiedziałam. Jestem z tego dumna - dodała z przekornym uśmiechem.

Okazało się, że podstęp się opłacił.

- Dostałam piątkę na maturze ustnej i pisemnej - zaznaczyła. - Jestem trochę oszustem maturalnym, ale pani profesor uważała, że to jest naprawdę wybitna powieść - powiedziała.

Dorota Wellman - wykształcenie

Trudno jednak odmówić Dorocie Wellman znajomości literatury. Dziennikarka po maturze podjęcia studia na Wydziale Filologii Polskiej i Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie obroniła pracę magisterską dotyczącą życia i twórczości polskiego noblisty pt. "Mit Kresów Wschodnich w twórczości Czesława Miłosza."

Na całe szczęście wymyślanie książek nie było jedynie maturalnym incydentem. Dorota Wellman jest autorką i współautorką kilkunastu literackich pozycji. Wszystkie - podobnie jak ona sama - cieszą się sympatią publiczności.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Adam Barabasz

Reporter: Joanna Kruczek

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki / East News

Pozostałe wiadomości