Gwiazdy

Czesław Mozil śpiewa w słusznej sprawie. "Mogę przyczynić się do tego, by ktoś się zatrzymał i pomyślał"

Gwiazdy

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Czesław śpiewa w słusznej sprawie
Czesław śpiewa w słusznej sprawieDzień Dobry TVN
wideo 2/22

Każdego dnia służba medyczna naraża swoje zdrowie na rzecz niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Czesław Mozil oddał jej hołd i stworzył utwór dla wszystkich, co walczą na pierwszej linii frontu. - Jeśli moja prosta piosenka, choć troszeczkę może coś zmienić, to jestem do czegoś przydatny - podkreśla.

Czesław Mozil o w utworze "Hymn dla medyków"

Pandemia koronawirusa wciąż się rozprzestrzenia, a cały personel medyczny - począwszy od salowego, pielęgniarki po specjalistki i lekarzy - naraża się codziennie, by nieść pomoc. Czesław Mozil w ramach akcji Polscy Artyści z dedykacją dla Personelu Medycznego stworzył "Hymn dla medyków", który towarzyszy mu podczas koncertów.

- Był taki plan skromny, prosty, może nawet w naiwny sposób z Michałem Zabłockim zrobić piosenkę (...) dla tych, którzy ciężko pracują. Oni dbają o nasze zdrowie - podkreślił artysta w Dzień Dobry TVN.

"Hymn dla medyków" to hołd dla wszystkich tych, którzy codziennie walczą o nasze życie.

Czesław Mozil śpiewa w słusznej sprawie

Czesław Mozil w swojej twórczości zaczął poruszać społeczne, lecz i trudne tematy takie jak przemoc domowa.

- Czuję się ogromnym patriotą. (...) Jestem przekaźnikiem (...) mogę przyczynić się do tego, by ktoś się zatrzymał na chwileczkę i pomyślał. Byłem pełen podziwu. Monika Olejnik tyle razy biła brawo dla medyków. Wy to robiliście. Poruszacie te tematy. A ja ostatnio po koncercie spotkałem jednego kardiologa, który powiedział, że on pracuje na oddziale covidowym i w swoim środowisku ma strasznie dużo ludzi, którzy nie wierzą w pandemię. Jak zapytał swojego kolegę, który jest antyszczepionkowcem, czy przejdzie się z nim na oddział, to już gorzej. (...) Mam poczucie, że żyjemy w kraju bardzo podzielonym w tych kwestiach i jeśli moja prosta piosenka, choć troszeczkę może coś zmienić, to jestem przydatny do czegoś - tłumaczył artysta.

Czesław Mozil gra ponad 100 koncertów rocznie. Jak mówi o sobie: "Jest spełnionym grajkiem". Cieszy się, że ma swoje miejsce na scenie i swoją muzykę. Posłuchajcie Czesława Mozila w utworze "Hymn dla medyków":

Czesław Mozil w utworze „Hymn dla medyków”
Czesław Mozil w utworze „Hymn dla medyków” Źródło: Dzień Dobry TVN

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło zdjęcia głównego: Kuba Kamiński/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości