Oliwier Janiak w ramach Projektu Plaża spotkał się z ciekawymi gośćmi. Wśród nich był m.in. Filip Lato, który opowiedział o swojej pasji do muzyki oraz zawodzie prawnika. - Czasem muszę być w dwóch miejscach na raz - przyznał artysta.
Niebezpieczną sytuację dostrzegli ratownicy z kąpieliska. Szybko ruszyli na pomoc.
Chłopiec był pod opieką babci.
28 kwietnia psy ratownicze obchodzą swoje międzynarodowe święto. Z tej okazji w Dzień Dobry TVN spotkaliśmy się z przywódczyniami tych mądrych czworonogów. Widzowie dowiedzieli się, jak te wyjątkowe zwierzęta pomagają w ratowaniu ludzkich żyć.
Wykonywanie operacji plastycznych w Turcji jest coraz popularniejszą praktyką. Niestety, relatywnie niskie ceny nie zawsze idą w parze z bezpieczeństwem i satysfakcją klientów.
Do niebezpiecznej sytuacji doszło na plaży we Władysławowie. Redakcja TVN24 otrzymała na Kontakt 24 informację, że czworo dzieci przebywających na koloniach nie mogło wyjść z wody.
"Różne zasady dotyczące chłopców i dziewczynek zaczynają się już w młodym wieku".
"Gender reveal party" to przyjęcie, na którym rodzice poznają płeć dziecka. Zazwyczaj towarzyszą temu liczne zabawy, niespodzianki i przyjazna atmosfera. Tej rodzinie przez moment z pewnością do śmiechu nie było. Podczas gdy rodzice radowali się z odkrycia płci kolejnego potomka, najstarszy z synów zaczął się dusić. "Tak cieszyli się z narodzin córeczki, że straciliby syna"
Orion - pies z Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej OSP w Wałbrzychu - wrócił do Polski. Czworonóg przez 7 dni od rana do wieczora przeszukiwał gruzowiska po trzęsieniu ziemi w Turcji. Teraz sam potrzebuje pomocy.
"Medycyna to nie jest matematyka".
Poznaj zalecenia ratowników medycznych.
Właściciele proszą o wsparcie na leczenie psa.
W kwietniu bieżącego roku ujednolicono tekst rozporządzenia, w którym określa się, jakie czynności może podjąć ratownik medyczny samodzielnie i na zlecenie lekarza. Co zakłada? Co może ratownik medyczny? Przypominamy z okazji Dnia Ratownictwa Medycznego.
Każdego dnia służba medyczna naraża swoje zdrowie na rzecz niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Czesław Mozil oddał im hołd i stworzył utwór dla wszystkich, co walczą na pierwszej linii frontu. - To walczą o nasze życie - podkreśla.
Ratownik Marcin Borkowski, znany jako "Borkoś", miał wypadek. - Na tę chwilę stan określany jako ciężki, ale stabilny i jest utrzymywany w śpiączce farmakologicznej - czytamy w komunikacie. Ratownik poruszający się na motoambulansie potrzebuje krwi.
W Muzeum Pożarnictwa w Nowym Jorku znajduje się miejsce, które jest hołdem dla strażaków. Upamiętnienia tych, którzy niosąc pomoc 11 września, po zamachu na World Trade Center, stracili życie. Są tam nie tylko ich imiona i nazwiska, ale również fotografie.
Niekorzystne wiatry i prądy morskie zmuszają WOPR do wywieszenia czerwonej flagi, oznaczającej całkowity zakaz kąpieli. To najtrudniejsze dni dla ratowników, bo spotykają się z niezrozumieniem ze strony plażowiczów. To, co się wtedy dzieje, zarejestrowali reporterzy Uwagi! TVN.
- To była tylko sekunda - tymi słowami zaczyna się wiele historii nieszczęśliwych wypadków, którym ulegają dzieci, będąc pod opieką rodziców. O tym, jak zachowywać się nad wodą porozmawialiśmy z Mateuszem Bobkiem, ratownikiem z 20-letnim doświadczeniem, dziś burmistrzem Międzyzdrojów.
Aż osiem osób utonęło w Polsce w sobotę 17 lipca. Cztery z nich zginęły na Wybrzeżu. Od 1 kwietnia w wyniku utonięcia życie straciło w naszym kraju 185 osób. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa apeluje, żeby nad wodą przestrzegać zasad i korzystać z wyznaczonych kąpielisk.
Aby w pełni cieszyć się wakacjami nad wodą, trzeba umieć pływać i wiedzieć, jak zachowywać się w morzu czy jeziorze. Każdy rodzic, który chce mieć pewność, że jego dziecko nad wodą będzie bezpieczne, powinien zapisać je na kurs pływania. Kiedy jest najlepszy czas na naukę? Pytamy oto ratownika.
Ane Piżl jest ratownicą medyczną, która działa w słusznej sprawie. Nie tylko ratuje ludzkie życia, ale i prowadzi szkolenia z zakresu tolerancji i języka równościowego. Otwarcie mówi też, że zmieniła imię na neutralne płciowo, bo w jej idealnym świecie orientacja i płeć nie mają żadnego znaczenia. - Każdy człowiek, niezależnie od płci, ma prawo decydować o wyborze swojej drogi - deklaruje.
Jednostka Ratownictwa Specjalistycznego s12 pomaga policji w poszukiwaniu zaginionych osób. O kulisach jej pracy opowiadał w naszym programie ratownik Jan Jaszczyński. Towarzyszył mu pies, który przygotowuje się do wzięcia udziału w akcji poszukiwawczej.
Richard Browning to założyciel firmy, która produkuje kombinezony odrzutowe. Okazało się, że dzięki nietypowemu sposobowi poruszania się mogą one pomagać ratownikom. Znacznie skracają bowiem czas dotarcia do ofiary wypadku. Z wynalazcą rozmawiała nasza reporterka Anna Senkara.
Michał Szalc jest doświadczonym ratownikiem, który był na wielu misjach. Jedna z nich miała miejsce po potężnej eksplozji w Bejrucie. O swojej pracy i pomagającym mu psie Havanie opowiedział naszej reporterce.
Wakacje to czas, kiedy chętnie wypoczywamy nad wodą. Jednak nie zawsze robimy to odpowiedzialnie. Brawura i zła ocena umiejętności pływackich co roku doprowadzają do wielu tragedii. O to, by im zapobiec, codziennie dbają WOPR-owcy. W Dniu Ratownika WOPR zobaczmy, jak wygląda ich praca.
Niedawno na rynku wydawniczym pojawiła się książka Beaty Sabały-Zielińskiej - "TOPR, żeby inni mogli przeżyć". Przy tej okazji, o trudach pracy ratownika górskiego opowiedzieli nam, w studiu Dzień Dobry TVN, Edward Lichota i Andrzej Maciata. Jakie warunki trzeba spełnić by dostać się w szeregi TOPR-u? Czy ratownikom podczas akcji towarzyszy strach? Które interwencje najbardziej zapadają im w pamięć, te zakończone sukcesem, czy takie, które nie miały szczęśliwego finału?
W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy dziennikarza Pawła Kapustę, autora reportażu, który pokazał, w jak nieludzkich warunkach pracują polscy ratownicy medyczni oraz Daniela Glazera, ratownika medycznego. Pan Daniel w rozmowie z prowadzącymi przyznał, że bycie ratownikiem jest jego życiową misją. Niestety, by wiązać koniec z końcem, był zmuszony dorabiać na pełen etat w kawiarni. Co ciekawe, zarabiał tam lepiej, niż jako ratownik. Pracując ponad swoje siły Pan Daniel stracił chęć do działania i zdecydował się wyemigrować. Jak obecnie wygląda jego praca w Wielkiej Brytanii? Jak tam traktuje się ratowników medycznych?
Na skręconą kostkę należy położyć zimny okład. Dlaczego? W jakich jeszcze innych sytuacjach zimny okład nam pomoże? A kiedy stosować ciepłe okłady? W Dzień Dobry TVN wyjaśnił nam to ratownik medyczny Ariel Szczotok.
Od samego rana w TVN Cafe uczyliśmy naszych widzów jak udzielić pierwszej pomocy. Agnieszka Dąbrowska, organizator akcji "AXA kierunek ratunek: "Umiejętność udzielenia pierwszej pomocy to jest taka aktywna forma dbania o bezpieczeństwo. To jest proste, nie należy się bać, trzeba mieć minimalną wiedzę, a można komuś uratować życie". Był tam również dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.