Gwiazdy

Coldplay o pobycie w Warszawie: "Poznaliśmy wspaniałych ludzi"

Gwiazdy

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Reporter:
Małgo Fall, Gabi Drzewiecka
Coldplay wystąpił przed polską publicznością
Coldplay wystąpił przed polską publicznościąDzień Dobry TVN
wideo 2/5

Coldplay to jeden najpopularniejszych zespołów rockowych na świecie. Grupa w miniony piątek, 8 lipca, wystąpiła na Stadionie Narodowym w Warszawie. Przed koncertem muzycy wybrali się na spacer po stolicy. Jakie wrażenie na nich zrobiła? Kogo spotkali podczas przechadzki? Dowiecie się tego z rozmowy, którą przeprowadziła Gabi Drzewiecka.

Coldplay o występie w Warszawie

Coldplay to brytyjski zespół muzyczny, którego nie trzeba nikomu przedstawiać. "Yellow", "Fix you", czy "Paradise" to tylko kropla w muzycznym morzu ich największych hitów. Muzycy w rozmowie z Gabi Drzewiecką, tuż przed swoim warszawskim koncertem, przyznali, że bardzo cieszą się z przyjazdu do Polski. - Spacer po Warszawie był cudowny. Poznaliśmy wspaniałych ludzi, zwiedzaliśmy miejsca związane z Chopinem, słuchaliśmy ulicznych muzyków - mówił Chris Martin, wokalista Coldplay.

O Coldplay zrobiło się ostatnio głośno, dzięki ekologicznym rozwiązaniom, z których zespół korzysta w trakcie trasy koncertowej. To m.in. kinetyczna podłoga, czy rowery elektryczne, produkujące energię podczas występów. - To wspaniałe, że w trakcie koncertu możemy użyć nowej technologii dla dobra naszej planety - mówił Jonny Buckland gitarzysta zespołu.

- Dzięki rowerom i kinetycznej podłodze wszyscy uczestnicy wydarzenia produkują energię elektryczną, dzięki temu ślad węglowy po koncercie jest mniejszy - dodał wokalista. Dodatkowo część pieniędzy ze sprzedaży biletów zespół przeznacza na ratowanie lasów i oceanów.

Jak zespół wspiera innych artystów?

Zespół nie tylko troszczy się o planetę, ale także o fanów. Niedawno w mediach pojawiło się nagranie, na którym Chris Martin w jednej z kawiarni gra na pianinie dla pary, która lada moment ma się pobrać. - Po prostu lubię ludzi. Lubię ich spotykać, rozmawiać z nimi. Czasami takie rzeczy trafiają do mediów społecznościowych, ale nie przywiązuje do tego wagi, bo mógłbym się poczuć przez to zakłopotany - mówił wokalista. Co ciekawe, muzycy zaprosili do wspólnego występu muzyka z Ukrainy, którego poznali podczas spaceru po Warszawie. - To wspaniałe uczucie móc zrobić coś takiego. Jesteśmy szczęściarzami, że możemy czasem pomóc komuś zagrać dla wielkiej publiczności - dodał.

Muzycy przyznali, że takie sytuacje zdarzały się również im, kiedy byli na początku swojej drogi. - Gdy byliśmy w Irlandii, spotkało nas to ze strony U2. Bono zaproponował: "wpadnijcie do mnie jutro na lunch". Pomyśleliśmy, że to się nie dzieje naprawdę. Powiedzieliśmy, że nie znamy jego adresu. On na to: "zapytajcie któregokolwiek taksówkarza, oni wiedzą gdzie mieszkam" - mówił Jonny Buckland gitarzysta grupy.

- To było urocze. Elton John też był dla nas kochany i Jay-Z. Cenimy też ich opinie o naszej muzyce - dodał Chris Martin.

Ostatnio mówi się dużo o kolaboracji Coldplay z koreańskim zespołem BTS. Jak do niej doszło? Dowiecie się tego z dalszej części rozmowy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry Wakacje na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Reporter: Małgo Fall, Gabi Drzewiecka

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości