Brad Pitt przegrał kluczową batalię sądową z Angeliną Jolie. Aktor nie będzie mógł zajmować się dziećmi

Brad Pitt i Angelina Jolie
Brad Pitt i Angelina Jolie
Źródło: TVN/MONOLITH
Angelina Jolie i Brad Pitt rozstali się w 2016 roku po 11 latach związku i 2 latach małżeństwa. Choć od tamtej pory minęło już sporo czasu, do dziś nie sfinalizowali spraw rozwodowych. Teraz ogłoszono, że przystojny aktor poniósł dotkliwą porażkę w kwestii opieki nad dziećmi.

Rozwód Angeliny Jolie i Brada Pitta

Najpiękniejsza para Hollywood, czyli Brangelina, nie jest razem od 2018 roku. To właśnie wtedy sąd w Los Angeles orzekł, że związek Angeliny Jolie i Brada Pitta jest już nieważny. Mimo to finalizacja rozwodu jeszcze nie nastąpiła. Byli kochankowie zażarcie walczą o prawa do opieki nad szóstką dzieci - Shiloh Nouvel, Vivienne Marcheline, Knoxem Leonem, Maddoxem Chivana, Paxem Thienem oraz Zaharą Marley. Przez to, że Brad Pitt był oskarżany o nadużywanie alkoholu oraz nadużycia wobec pociech, był czas, że mógł spotykać się z nimi tylko pod opieką psychologa. Później wyznał, że odcięcie od rodziny było dla niego wielkim ciosem.

Opieka nad dziećmi po rozwodzie
Źródło: Dzień Dobry TVN

- Prawnik powiedział mi kiedyś, że w sądzie nie wygrywa nikt – ten, kogo poturbowano najmniej, może uznawać się za szczęściarza. Nie zwycięzcę. To strasznie mnie uderzyło. Spędzasz rok, budując sprawę, próbując dowieść, że to ty masz rację, a nie oni, a każda kolejna rozprawa to tylko inwestycja w dalszą nienawiść. (...) Staraliśmy się myśleć o dzieciach, z dnia na dzień ich rodzinę rozerwano na strzępy – mówił Brad Pitt w przełomowym wywiadzie dla "GQ".

Angelina Jolie i Brad Pitt walczą o opiekę nad dziećmi

Mimo upływu lat, aktorska para nie może dojść do porozumienia. Angelina żąda praw do całkowitej opieki nad dziećmi, na co nie zgadza się Brad. Sprawę przez długi czas nadzorował sędzia John W. Ouderkirk, który udzielał im ślubu w 2014 roku. Mężczyzna wydał wyrok przychylny Pittowi, przyznając mu prawa do częściowej opieki. Nie spodobało się to aktorce, która postanowiła zawalczyć o usunięcie go z procesu. Stwierdziła, że sędzia "nie dokonał w odpowiednim czasie obowiązkowych ujawnień dotyczących bieżących relacji biznesowych i zawodowych między nim a prawnikami Pitta". Utrzymywała, że sędzia nie poinformował jej pełnomocników o innych sprawach, nad którymi pracował wspólnie z obecnymi reprezentantami eksmęża, przez co stał się "stronniczy".

Finalnie Angelinie Jolie udało się usunąć z procesu Johna W. Ouderkirka w lipcu tego roku, po tym gdy ten - po wysłuchaniu zeznań wielu świadków (biegłych, członków rodziny i ekspertów, którzy przesłuchiwali dzieci) - nie chciał przesłuchać pociech pary, mimo że domagała się tego aktorka. Następstwem zmiany sędziego było unieważnienie orzeczenia przyznającego Pittowi większą opiekę nad dziećmi.

We wrześniu adwokaci Brada Pitta złożyli wniosek do Sądu Najwyższego Kalifornii o ponowne rozpatrzenie sprawy. W środę 27 października został on odrzucony. Rzecznik hollywoodzkiego gwiazdora w rozmowie z dziennikarzem "People" podkreślił, iż "decyzja Sądu Najwyższego nie zmienia faktu, że eksperci, którzy zeznawali podczas wcześniejszego procesu, wskazali, co jest najlepsze dla dzieci". Jak zapowiedział, aktor nadal będzie walczył o prawo do łączonej opieki nad dziećmi.

Głos zabrał także adwokat Angeliny Jolie. W oficjalnym oświadczeniu przekazał, że "Jolie jest skupiona na rodzinie i zadowolona, że nieetyczne zachowania nie będą miały wpływu na dobro jej dzieci".

Brad Pitt i Angelina Jolie na planie filmu "Pan i Pani Smith"
Brad Pitt i Angelina Jolie na planie filmu "Pan i Pani Smith"
Źródło: TVN/MONOLITH

Zobacz także:

Autor: Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: TVN/MONOLITH

podziel się:

Pozostałe wiadomości