Brad Pitt wygrał walkę z Angeliną Jolie o opiekę nad dziećmi. Aktorka zapowiedziała, że to nie koniec sądowej batalii

Angelina Jolie twierdzi, że odmówiono jej sprawiedliwego procesu o opiekę nad dziećmi
Angelina Jolie i Brad Pitt od kilku lat toczą sądową batalię. Choć wcześniej tworzyli piękną i szczęśliwą parę, teraz byli małżonkowie walczą o prawo do opieki nad dziećmi. Właśnie ogłoszono wyrok sądu na niekorzyść aktorki, która zapowiedziała apelację.

Rozstanie Angeliny Jolie i Brada Pitta

Angelina Jolie i Brad Pitt nawiązali romans na planie filmu pt. "Pan i Pani Smith", kiedy aktor tworzył jeszcze związek z Jennifer Aniston. Połączyło ich płomienne uczucie i szybko założyli rodzinę. Wydawali się niezwykle szczęśliwą i zgodną parą aż przez 11 lat.

Rozstanie pary nazywanej przez fanów "Brangelina" ogłoszono w 2016 roku. Podobno od dłuższego czasu się między nimi nie układało, a wydarzeniem, jakie przeważyło szalę, był lot z Nicei do Los Angeles, podczas którego pijany aktor w trakcie kłótni zaatakował syna Maddoxa. Później Brad przyznał się do swoich problemów z alkoholem podczas zaskakującego wywiadu dla "GQ". Wyznał wówczas: "Potrafiłem opić Rosjanina jego własną wódką. Byłem w tym dobry, wręcz profesjonalny. Piłem za dużo i to stało się problemem ".

Małżonkowie szybko doszli do porozumienia w kwestii podziału majątku. Orzeczenie rozwodowe zapadło w kwietniu 2019 roku i wydał je sędzia kalifornijskiego Sądu Najwyższego, John Ouderkirk. Nie rozwiązano wtedy jednak kwestii opieki nad szóstką dzieci wychowywanych przez parę.

Pitt i Jolie walczą o opiekę nad dziećmi

Po orzeczonym kilka lat temu rozwodzie, para wynajęła sędziego Johna Ouderkirka, w roli "private judge" (w prawie amerykańskim to neutralna osoba, rozwiązująca konflikt prywatny). W ciągu kilku miesięcy prawnik przesłuchał wiele osób, w tym świadków, ekspertów, terapeutów oraz pracowników socjalnych, którzy wcześniej przeprowadzili wywiady z dziećmi Jolie-Pitt.

Teraz ogłoszono, że sąd przychylił się do wniosków Brada Pitta, by opieka nad potomstwem nie była zarezerwowana jedynie dla jego eksmałżonki . Aktor walczył o to od początku rozstania. Jedyne, na czym mu zależało, to możliwość spędzania więcej czasu z pociechami, ale Angelina dotychczas skutecznie mu to uniemożliwiała.

- Brad Pitt zawsze szukał okazji, aby spędzić więcej czasu ze swoimi dziećmi i nadawał priorytet ich dobremu samopoczuciu, podczas gdy druga strona robiła wszystko, aby spróbować to powstrzymać - twierdzi "ET Canada".

Według źródła "Associated Press" Brad Pitt będzie mógł teraz spędzać z pociechami zdecydowanie więcej czasu. Aktorka nie jest z tej decyzji zadowolona i prawdopodobnie podejmie kolejne działania, by podważyć ten wyrok. Oparła się na fakcie, iż, sędzia Ouderkirk "odmówił Jolie rzetelnego procesu sądowego, niesłusznie wykluczając jej dowody istotne dla zdrowia, bezpieczeństwa i dobrostanu dzieci, (...) a także wysłuchania opinii nieletnich dzieci na temat ich doświadczeń, potrzeb lub życzeń, dotyczących ich opieki". Zgodnie bowiem z kodeksem stanu Kalifornia, dziecko w wieku 14 lat lub starsze powinno móc zeznawać , jeśli wyraża taką chęć.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Apokalipsa w galerii sztuki
Materiał promocyjny

Apokalipsa w galerii sztuki

Naucz malucha samodzielnej zabawy
Materiał promocyjny

Naucz malucha samodzielnej zabawy