Elektroniczna niania może być niezwykle przydatnym urządzeniem dla młodych rodziców. Jaką wybrać, by była funkcjonalna?
Samodzielność dzieci zależne jest od wielu czynników. W jakim wieku maluch może zostać sam w domu? Na to pytanie starały się odpowiedzieć gościnie Dzień Dobry TVN: psycholożka kliniczna Marta Bąkowska, adwokatka Eliza Kuna oraz pedagożka i poczwórna mama - Edyta Plich. O czym musimy pamiętać, gdy chcemy nauczyć dziecko odpowiedzialności?
"Miejmy to na uwadze".
Służby i media od lat w okresie wakacyjnym apelują o niepozostawianie dzieci i zwierząt w nagrzanych samochodach. Wiele osób nadal zdaje się jednak nie rozumieć zagrożenia, związanego z takim zachowaniem.
Roksana uciekła od partnera, który miał się nad nią znęcać i uderzyć półrocznego syna pary. 18-latka nie spodziewała się, że mimo jej działań sąd skieruje niemowlę do rodziny zastępczej. Młoda kobieta walczy, by odzyskać dziecko. Sprawą zainteresowali się dziennikarze programu "Uwaga! TVN".
Pozornie zwyczajne rysunki naszych dzieci mogą wiele powiedzieć o ich stanie emocjonalnym. O tym, jak odczytywać prace plastyczne najmłodszych wyjaśniły w Dzień Dobry TVN - autorka programów profilaktycznych dla dzieci - Anna Maria Wesołowska oraz Jowita Wowczak, która jest psychosomatolożka, autorka książek i nauczycielką uważności.
Aktualnie są to 2 dni.
Jak to się stało, że personel placówki nie dopilnował malucha?
Jak zmierzyć się z pierwszym rozstaniem z maluchem?
Gwiazda zdradziła, czego bała się najbardziej, gdy czekała na narodziny Helenki.
Chłopczyka zauważyła idąca do pracy policjantka.
Droga podróżniczki do tego, by zostać mamą była wyboista.
Spacerówka, jogger czy trójkołowy. Rodzajów wózków dla dzieci jest cała masa, więc wybór tego najlepszego może sprawiać kłopoty. Ekspertka Dzień Dobry TVN ds. zabawek i akcesoriów dziecięcych Magda Kordaszewska opowiedziała w naszym programie, na co zwrócić szczególną uwagę podczas jego zakupu.
Nowe świadczenie nazywane "babciowym" wejdzie w życie i będzie wynosić aż 1500 zł miesięcznie. Rząd właśnie przyjął projekt ustawy o wspieraniu rodziców w aktywności zawodowej i wychowywaniu dziecka. Program ma wejść w życie od października tego roku. Komu przysługuje świadczenie i na czym polega?
Social media, szczególnie te związane z wychowywaniem dzieci, tworzą złudzenie, iż wszystkie dzieci są zawsze najedzone i czyste, a młoda mama uśmiechnięta i modnie ubrana. Rzeczywistość wygląda jednak odmiennie, o czym często zapominamy. O tym, jakie emocje towarzyszą kobietom tuż po narodzinach dziecka mówiły w Dzień Dobry TVN gościnie: psychoterapeutka Małgorzata Bajka, aktorka - Aleksandra Domańska oraz dziennikarka - Bianka Zalewska.
"Jestem szczęściarą".
Mieć czy nie mieć dzieci?
Gabriela Waleska od ponad 10 lat tworzy wspaniały dom dla potrzebujących maluchów.
Wielodzietna rodzina Clarke, czyli bohaterowie cyklu Dzień Dobry TVN "Pełna chata" nie zamierzają zwalniać tempa.
"Było to takie wzruszające".
Codzienne obowiązki rodzica bywają wyczerpujące, zwłaszcza gdy nasz maluch wkracza w żłobkowy wiek buntu i trudno za nim nadążyć. Podróżniczka Zofia Samsel, która jest też mamą prawie 1,5-rocznej Tosi, zapytała w sieci o sposoby na znalezienie chwili dla siebie w natłoku rodzicielskich obowiązków. Gdzie się schować, gdy mały człowiek nie odstępuje nas na krok?
"Czułabym się urażona tym pomysłem".
Krystle - amerykańska tiktokerka robi wszystko, by mimo stosunkowo małej różnicy wieku między nią a dziećmi jej męża, cieszyć się rodzicielskimi więziami.
O nowym programie w Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy z Karoliną Pilawską.
Aleksandra Domańska została mamą małego Ariela w 2021 roku. Aktorka chętnie dzieli się prywatnymi przemyśleniami na temat macierzyństwa oraz kadrami ze swojej codzienności w social mediach. Niedawno udzieliła szczerego wywiadu, w którym wyjawiła szczegóły na temat nie zawsze prostego i cukierkowego rodzicielstwa. Czego nauczyło ją bycie mamą?
Jeśli maluch sepleni, ucina wyrazy i zamienia litery, wcześniej czy później w głowie rodziców rodzi się pytanie o to, kiedy iść do logopedy. Odpowiedź nie jest oczywista. Istnieją jednak pewne sygnały, które wskazują, kiedy jeszcze warto dać dziecku czas, a kiedy lepiej szukać pomocy.
Jeszcze 30-40 lat temu przyzakładowe przedszkole było czymś zupełnie normalnym. Obecnie jest rzadkością. Czy to ma szansę się zmienić? Czy w miejscach pracy powstaną nowe placówki, w których rodzice mogliby zostawić swoje dziecko i zająć się obowiązkami służbowymi?
Żłobek powinien być miejscem, w którym dziecko ma zapewnioną nie tylko opiekę, ale również warunki do rozwoju oraz poznawania nowych rzeczy. Jak działa najnowocześniejszy żłobek w Polsce?
Rodzice często marzą o tym, by pociechy poszły w ich ślady. Ale czy rzeczywiście dzieci powinny podążać podobną ścieżką kariery co ich opiekunowie? O zdanie zapytaliśmy w Dzień Dobry TVN Agę Rogalę - terapeutkę rodziców i pedagożkę oraz Hanię Zborowską - prezenterkę programów podróżniczych.
Zaglądanie do telefonu podczas opieki nad dzieckiem zdarza się każdemu z nas, jednak gdy dzieje się to zbyt często - może mieć opłakane skutki. Odrzucenie i lęk to tylko początek konsekwencji phubbingu. Czym jest to zjawisko i dlaczego jest tak szkodliwe dla psychiki dziecka?