Rodzice często marzą o tym, by pociechy poszły w ich ślady. Ale czy rzeczywiście dzieci powinny podążać podobną ścieżką kariery co ich opiekunowie? O zdanie zapytaliśmy w Dzień Dobry TVN Agę Rogalę - terapeutkę rodziców i pedagożkę oraz Hanię Zborowską - prezenterkę programów podróżniczych.
Zaglądanie do telefonu podczas opieki nad dzieckiem zdarza się każdemu z nas, jednak gdy dzieje się to zbyt często - może mieć opłakane skutki. Odrzucenie i lęk to tylko początek konsekwencji phubbingu. Czym jest to zjawisko i dlaczego jest tak szkodliwe dla psychiki dziecka?
Bycie młodym rodzicem nie jest łatwe – zewsząd płyną dobre rady dotyczące pielęgnacji malucha i opieki nad nim. Czasem bywają one sprzeczne, dlatego warto sprawdzić, jak na kwestię temperatury w pokoju niemowlaka zapatrują się specjaliści, ponieważ ich zalecenia są najbardziej wiarygodne.
Teściowe mogą być prawdziwym wsparciem, a czasem wielkim utrapieniem. Mimo że starają się być pomocne, to zdarza się, że np. w stosunku do wnuków posuwają się zbyt daleko.
Wielu rodziców w opiece nad dzieckiem korzysta z pomocy innych osób. Niektórzy zatrudniają nianie, inni angażują babcie. Co ciekawe, nie ostatnie nie zawsze podchodzą do tego pomysłu z entuzjazmem, są także takie, które domagają się zapłaty za wykonaną pracę. Czy słusznie?
Kilkumiesięczny, niedożywiony i wychłodzony chłopiec trafił do szpitala. Maluchem opiekowała się 38-letnia matka. Kobieta była pijana. Za narażenie życia chłopca może trafić do więzienia nawet na pięć lat.
Hannah Ford to jest obdarzona niezwykłą empatią i ma w sobie ogromne pokłady miłości. Kobieta od wielu lat przyjmuje pod swój i daje schronienie dzieciom, które straciły rodziców lub z innych powodów nie mogą zostać w rodzinnym domu. Do tej pory wychowała blisko 190 pociech. Mimo że ma już 86 lat nie zamierza rezygnować z pomagania dzieciom.
Każdy rodzic wie, że uspokojenie płaczącego dziecka to niełatwe zadanie. Do tego maluchy są różne i to, co sprawdziło się u jednego, wcale nie musi zadziałać u drugiego. Na szczęście naukowcy postanowili ułatwić życie wszystkim rodzicom i przetestowali najpopularniejsze metody na uspokojenie dzieci. Czy udało się wytypować tę najskuteczniejszą?
Wojna w Ukrainie sprawiła, że coraz częściej padają pytania dotyczące służby wojskowej mężczyzn. Jednak na przestrzeni lat model rodziny bardzo się zmienił i panowie coraz częściej zostają w domu, aby opiekować się swoimi pociechami. Co w sytuacji, gdy przyjdzie im walczyć w obronie ojczyzny? O tym w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Bartoszem Piaseckim, autorem bloga "Tata sam w domu" oraz Marcinem Kasprowiczem, tatą Jagny i Nikodema.