Gwiazdy

Bożena Dykiel otwarcie o depresji. "To choroba, która jest wszędzie"

Gwiazdy

Autor:
Sylwia
Wołoch
Źródło:
kultura.onet.pl

Bożena Dykiel wzięła udział w spocie promującym kampanię "Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję". Aktorka apelowała, by nie być obojętnym i zwracać uwagę na problemy innych. Opowiedziała też o swoich doświadczeniach.

Bożena Dykiel w kampanii "Twarze depresji"

Bożena Dykiel jest aktorką teatralną i filmową. Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę teatralną. W latach 1972-1985 związana była z Teatrem Narodowym w Warszawie. Wystąpiła w filmach takich jak "Sztuka kochania", "Znachor" czy "Sam pośród swoich". Od lat znana jest widzom TVN z serialu "Na Wspólnej". Jest żoną aktora Ryszarda Kirejczyka, mają dwie córki.

Bożena Dykiel angażuje się też w akcje społeczne. Ostatnio została ambasadorką kampanii "Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję".

Bożena Dykiel o depresji

Aktorka wzięła udział w spocie promującym kampanię "Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję".

Kłócę się ze swoim starym bez przerwy, pracuję jak dziki wół w domu, w serialu, ciągle muszę odpowiadać na jakieś pytania, udzielam wywiadów. Mówię: "Cholera jasna, kiedy ja śpię?". No śpię właśnie – takim snem komara – ciach i po trzech godzinach: "Gdzie ja jestem? Aha, śpię". No to hydroxyzinum łyczek, popijam ciepłą wodą i śpię dalej te trzy, cztery godziny. Tak można żyć na krótki dystans. To choroba, która jest wszędzie. I to jest najbardziej przykre w tych obecnych czasach, ale nie dawajmy się

Aktorka wspomniała też, jak ważny jest zwykły, codzienny uśmiech do innych.

- Uśmiechajmy się do siebie, bo to jest ważne. Jeżeli się uśmiechasz do ludzi, to dostaniesz uśmiech z powrotem, a ten uśmiech daje nadzieję. Nadzieja jest najważniejsza. Kochajmy się – apelowała gwiazda.

Depresja jest podstępną chorobą, z którą zmaga się coraz więcej osób. Gwiazdy podejmują ten temat, by pokazać światu, że nie wolno bagatelizować tego zaburzenia, a zmagać się z nim może tak naprawdę każdy – niezależnie od tego, jak pozornie szczęśliwe życie wiedzie. Znane osoby, które przyznały się do walki z depresją to między innymi Filip Chajzer, Małgorzata Foremniak czy Edyta Pazura.

Bożena Dykiel: Nie należy zapominać o tym, że są kobiety pulchne i są też sznurowadła. Na pokazach nie należy pokazywać tylko bardzo młodych dziewczyn. Zobacz video:

Zobacz także:

Autor:Sylwia Wołoch

Źródło: kultura.onet.pl

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości