Blue Café o występie w Operze Leśnej i nowym utworze: "Chcieliśmy się podzielić naszą refleksją na temat współczesnego świata"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Blue Café zaprasza do „Nibylandii”
Blue Café zaprasza do „Nibylandii”
Blue Café w utworze „Nibylandia”
Blue Café w utworze „Nibylandia”
Natasza Urbańska zaśpiewa w Sopocie
Natasza Urbańska zaśpiewa w Sopocie
Comedy Fest już 19 sierpnia na Top of the Top Sopot Festival
Comedy Fest już 19 sierpnia na Top of the Top Sopot Festival
Top of the Top Sopot Festival już od 16 sierpnia w Sopocie
Top of the Top Sopot Festival już od 16 sierpnia w Sopocie
Ewa Bem wystąpi na Top of the Top Sopot Festival
Ewa Bem wystąpi na Top of the Top Sopot Festival
Michał Szpak powalczy w Sopocie o Bursztynowego Słowika
Michał Szpak powalczy w Sopocie o Bursztynowego Słowika
Martin Lange powalczy w Sopocie o Bursztynowego Słowika
Martin Lange powalczy w Sopocie o Bursztynowego Słowika
BEMY powalczy w Sopocie o Bursztynowego Słowika
BEMY powalczy w Sopocie o Bursztynowego Słowika
Już we wtorek, 16 sierpnia, startuje Top of the Top Sopot Festival. Jedną z gwiazd, która pojawi się na scenie, będzie zespół Blue Café. Grupa zaprezentuje m.in. swój najnowszy utwór "Nibylandia". O czym opowiada? O tym w Dzień Dobry TVN opowiadali Dominika Gawęda wokalistka i Paweł Rurak-Sokal muzyk, kompozytor.

Blue Café na Top of the Top Sopot Festival

Wśród gwiazd, którego zaprezentują się na Top of the Top Sopot Festival, będzie grupa Blue Café. Zespół wystąpi drugiego dnia festiwalu w koncercie #I_DANCE i wykona swój najnowszy kawałek "Nibylandia". - Chcieliśmy się podzielić naszą refleksją na temat współczesnego świata, w którym żyjemy na co dzień, wszyscy. Nasza "Nibylandia" jest o każdym z nas, jest o tolerancji, takiej akceptacji siebie, ale też innych, akceptacji drugiego człowieka, o bliskości. O relacjach międzyludzkich, takim też zagubieniu. Wiele osób jest zagubionych w tej rzeczywistości - mówiła w Dzień Dobry TVN Dominika Gawęda.

Paweł Rurak-Sokal muzyk i kompozytor jest zdania, że nasza rzeczywistość w ostatnich latach stała się bardzo agresywna. - Ta "Nibylandia" to jest takie odniesienie, do szukania poczucia bezpieczeństwa. Może w marzeniach, byleby je odnaleźć - mówił artysta. - Każdy ma taką swoją nibylandię, to może być piękna ucieczka, ale zawsze trzeba pamiętać, że najważniejsze jest to,[...] co dzieje się w realu. Najważniejszy jest dialog z drugim człowiekiem. To jest taka droga do wolności, miłości, odnalezienia sensu - dodała wokalistka.

"Nibylandia" zespołu Blue Café. Kto pojawił się w teledysku?

W teledysku do utworu "Nibylandia" wystąpiła Julia Sobczyńska - finalistka programu "Top Model", która spotyka się z kobietą. - Chcieliśmy w sposób subtelny pokazać tę tolerancję, [...], każdy z nas ma prawo żyć tak, jak chce, być kim chce, kochać jak chce. To są piękne wartości, którymi powinniśmy się wszyscy karmić każdego dnia - mówiła Dominika Gawęda.

Warto dodać, że Paweł Rurak-Sokal swoje refleksje o współczesnym świecie zawarł w projekcie - oratorium "Dla ziemi Babel". - Z jednej strony pandemia zatrzymała nas wszystkich w domu, co było niedobre, a z drugiej strony dała możliwość otwarcia się na nowe wyzwania. Oratorium "Dla ziemi Babel", którego premiera w przyszłym roku, jest puentą moich doświadczeń z muzyką klasyczną, jazzową, filmową. To jest muzyka między jawą a snem. Duże wyzwanie, trzy chóry, orkiestra symfoniczna, muzycy jazzowi, kilku wokalistów - mówił artysta.

Zespół swój najnowszy kawałek wykonał na scenie Dzień Dobry Wakacje. Jak wypadł? Dowiecie się tego z poniższego wideo.

Blue Café w utworze „Nibylandia”
Źródło: Dzień Dobry TVN

Wszystkie odcinki Dzień Dobry Wakacje i Dzień Dobry TVN znajdziesz na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości