Gwiazdy

Mija 7 lat od śmierci Anny Przybylskiej. Mama aktorki: "Mam czasem takie wrażenie, jakby wyjechała i wróci"

Gwiazdy

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Anna Przybylska

Anna Przybylska zmarła 5 października 2014 roku po walce z rakiem trzustki. Jej śmierć wstrząsnęła całą Polską. Uwielbiana aktorka na zawsze pozostała w pamięci i sercach rodziny, przyjaciół i widzów. Jak ją wspominają?

Anna Przybylska we wspomnieniach

5 października 2014 r. media obiegła smutna informacja o śmierci Anny Przybylskiej. Niezwykle popularna aktorka zmarła po ciężkich zmaganiach z rakiem trzustki. Odeszła w rodzinnym domu w Gdyni Orłowie. Pozostawiła trójkę dzieci: Oliwię, Szymona i Jana oraz ukochanego partnera. W pamięci bliskich na zawsze zapisała się jako uśmiechnięta, szczera i skromna osoba z wielkim sercem.

Miała przede wszystkim bardzo dobre serce. Była bardzo inteligentną kobietą. Była bardzo kulturalna, no i przede wszystkim była szalona, a to najbardziej w niej lubiłam. (...) Lubię się wygłupiać. Mama też miała taki humor, lubiła się też wygłupiać. Mam to chyba po niej. Jestem tak samo szalona. (...) Też kocham się śmiać

Gdy jej mama zmarła, Oliwa miała zaledwie 12 lat. Dziś cechy Anny Przybylskiej widzi u swoich wnuków Krystyna Przybylska, mama aktorki. - Najbardziej widzę ją w Jaśku, ale muszę powiedzieć, że Oliwia teraz nagle ma jej uśmiech, ruchy... - stwierdziła we wzruszającym wywiadzie, który niedawno przeprowadziła z nią Dorota Wellman.

Jak przyznała, wciąż nie otrząsnęła się po stracie dziecka. 

Bardzo mi jej brakuje. Proszę wierzyć, że strasznie mi jej brakuje. Mam czasem takie wrażenie, jakby wyjechała i wróci

Agnieszka, siostra przedwcześnie zmarłej artystki, w mediach społecznościowych często wyraża swoją tęsknotę. W dniu rocznicy śmierci Ani opublikowała fotografię jej nagrobka.

Tak niewiele, a jak wiele. Gratias tibi (Dziękuję bardzo)

Filmy z Anną Przybylską

We wspomnieniach widzów Anna Przybylska zapisała się jako charyzmatyczna aktorka. Widzowie jej talent do dziś mogą podziwiać w takich filmach jak:

  • "Sezon na leszcza",
  • "Kariera Nikosia Dyzmy",
  • "Superprodukcja",
  • "Dzień świra",
  • "Lekcje pana Kuki",
  • "Złoty środek",
  • "Bokser",
  • "Sęp"

Lista ta jest znacznie dłuższa. Przypomnijmy też, że na swoim koncie aktorka miała liczne epizody w serialach emitowanych na antenie TVN m.in. w "39 i pół" czy "Niani". Wzięła też udział w kampaniach reklamowych i teledyskach. Za talent, działalność i urodę otrzymała wiele nagród.

Oliwia Bieniuk, Anna Przybylska
Oliwia Bieniuk, Anna Przybylska Źródło: Dzień Dobry TVN

Zobacz też:

Zobacz wideo: Krystyna Przybylska w Dzień Dobry TVN o córce i wnukach

Krystyna Przybylska w Dzień Dobry TVN o córce i wnukach Źródło: A. Rogowska-Lichnerowicz, S. Brózda

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości