Nowa ścieżka kariery Anny Powierzy
Anna Powierza jest znaną aktorką, ale mało kto wie, że ma także wykształcenie filozoficzne i logopedyczne. O tej drugiej ścieżce kariery gwiazda opowiedziała widzom Dzień Dobry TVN. Dlaczego aktorka postanowiła zostać logopedką?
- Stało się to zupełnie przypadkiem. Zaczęłam prowadzić warsztaty teatralne dla dzieci i pracować z dziećmi. Wyobrażam sobie, że wchodząc w tę robotę, będę się z nimi spotykać, będziemy bawić się na scenie, omawiać role, recytować piękne teksty. Okazało się, że podstawowym problemem, który spotkałam naprawdę u fajnych, zdolnych, mądrych dzieciaków było niewyraźne mówienie. Stanęłam pod ścianą, bo zupełnie nie wiedziałam, jak im pomóc. Stąd się zainteresowałam logopedią - wyjaśniła nasza gościni.
Anna Powierza postanowiła pójść krok dalej i zrobiła studia logopedyczne. - Tak mi się spodobała ta praca i ten sposób spędzania czasu właśnie z dzieciakami, że porzuciłam te warsztaty aktorskie, a zajęłam się już tylko i wyłącznie logopedią - dodała.
Anna Powierza i ćwiczenia aparatu mowy
Anna Powierza ma swoją praktykę i przyjmuje pacjentów. - Myślałam i planowałam, że będę pracować głównie z dziećmi, a pracuję głównie z dorosłymi - zaznaczyła. Jak poprawić pracę aparatu mowy?
- Mówienie to przede wszystkim jest praca mięśni, w związku z tym trzeba te mięśnie rozgrzać. Fajnie jest rozgrzać mięśnie policzków, one też biorą udział w rozmowie. Potem fajnie jest popracować trochę nad wargami i tu może być też praca z samym sobą. Można sobie powysyłać do lustra w samochodzie buziaczki i zrobić takie ćwiczenie buziaczek, uśmiech - tłumaczyła.
Zobacz więcej porad w materiale wideo.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Wady wymowy ma aż 70 proc. dzieci. "Leczenie trwa długo i wymaga dotarcia do źródła problemu"
- Jak zostać logopedą? Jakie cechy należy posiadać?
- Rozwój mowy dziecka. Kiedy może nas martwić? "Nie czekajmy"
Autor: Aleksandra Matczuk
Źródło zdjęcia głównego: Michał Woźniak/East News