Gwiazdy

Czym zajmowała się Anna Kalczyńska przed Dzień Dobry TVN? "Uwielbiałam tę pracę i ten styl życia"

Gwiazdy

Anna Kalczyńska

Anna Kalczyńska zawsze chętnie opowiada o swojej zawodowej drodze. Dziennikarka ma za sobą ogromne doświadczenie, które nabyła w telewizji. Od lat pracuje w programach na żywo, odnajdując się w spontanicznych i nieprzewidywalnych sytuacjach. Teraz nasza prowadząca wspomniała pewien etap swojej kariery.

Anna Kalczyńska o pracy w TVN24

Anna Kalczyńska już od 7 lat jest jedną z prowadzących Dzień Dobry TVN. Choć wcześniej była dziennikarką newsowej stacji TVN24, zmieniła pracę, by - jak mówiła w jednym z wywiadów - mieć większe pole do zaprezentowania swoich możliwości. Dziennikarka wraca jednak czasami pamięcią do dawnych lat. Tym razem wspomniała o adrenalinie, która towarzyszy dziennikarzom newsowym.

- Sto lat, TVN24! Z okazji 20-lecia mojej macierzystej stacji - małe wspomnienie anteny, z którą byłam związana przez 12lat... Uwielbiałam ten zespół, tę pracę i ten styl życia. Czasami przychodziło się do pracy ze szczoteczką do zębów, bo nigdy nie było wiadomo, gdzie się wyląduje wieczorem! - zaczęła dziennikarka.

- Pamiętam stres , żeby się wyrobić z materiałem, stres, żeby dobrze wypaść na live’ie i super radość, kiedy materiał ukazywał się na antenie. Najbardziej chyba lubiłam dyskusje na kolegium. Mam nadzieję, że mimo zmieniających się czasów i tematów, moi koledzy i koleżanki czerpią nadal radość i satysfakcję z tej roboty! - podsumowała.

Fani Anny Kalczyńskiej nie szczędzili jej miłych słów. Wielbiciele dziennikarki docenili jej pracę.

- Uwielbiam Cię i teraz i wtedy. Niezmiennie ogrom serdeczności, bijący z oczu, uśmiechu. Dobrze, ze jesteś - napisała jedna z internautek.

- Bardzo tam Pani pasowała - tak Panią "poznałam", ale teraz też jest przecież dobrze. Ważne, by żyć w zgodzie ze sobą i pozytywnie wpływać na świat cokolwiek się robi. A za jakiś czas, kto wie - świat stoi dla Pani otworem. Mądra, ciepła, serdeczna, rzetelna dziennikarka (i piękna) - może Pani robić co chce, a my póki co korzystamy z Pani obecności w mediach - dodał ktoś inny.

Kim jest Anna Kalczyńska?

Nasza prowadząca związana jest z TVN od 2002 r. Pracę dziennikarską zaczynała od stażu w TVN24 , poprzez research, stanowisko reportera i wydawcy. Pracę antenową rozpoczęła od newsów anglojęzycznych, od 2004 r. do 2014 r. prowadziła serwisy informacyjne. W TVN24 była współautorką i wydawcą magazynu "Studio Europa", a potem także jego prezenterką. Razem z Jackiem Pałasińskim współprowadziła cotygodniowy magazyn "Tu Europa". W latach 2007-2010 razem z Łukaszem Grassem byli gospodarzami magazynu "Polska i świat".

Anna Kalczyńska dołączyła do redakcji Dzień Dobry TVN dokładnie 8 września 2014 r. , zastępując Jolantę Pieńkowską. Na wizji występuje wspólnie z Andrzejem Sołtysikiem (wcześniej z Robertem Kantereitem).

Anna Kalczyńska jest absolwentką Kolegium Europejskiego i Lingwistyki Stosowanej UW, studiowała także dziennikarstwo na Uniwersytecie Bostońskim. Ponadto prezenterka odbyła staż w dziale prasy i komunikacji Komisji Europejskiej w Brukseli.

Zobacz też:

Zobacz wideo: Anna Kalczyńska: W dzisiejszych czasach każdy powinien być eko, to już obowiązek

Autor: Oskar Netkowski

Pozostałe wiadomości