Gwiazdy

Andrzej Piaseczny w utworze "Miłość" śpiewa o sobie: "Życie chciałbyś dzielić tylko z nim"

Gwiazdy

Aktualizacja:

Andrzej Piaseczny nie przestaje zaskakiwać. Jego najnowsza płyta "50/50" zdążyła odbić się głośnym echem jeszcze przed oficjalną premierą. Uwagę zwracają szczere i bezkompromisowe teksty piosenek.

W styczniu tego roku Andrzej Piaseczny skończył 50 lat. Z tej okazji przygotował wyjątkowy album "50/50", na którym znalazły się duety m.in. z Kayah i Organkiem. Wydawnictwo promuje singiel "Przedostatni" będący protest songiem.

Andrzej Piaseczny o "odważnym" utworze

W piątek Andrzej Piaseczny gościł w Radiu Zet. W rozmowie z Marcinem Wojciechowskim opowiedział więcej o płycie "50/50". Na dłużej zatrzymał się przy piosence zatytułowanej "Miłość" nagranej wspólnie z Majką Jeżowską. - Piosenka "Miłość" jest odważnym utworem. Chociaż co to za odwaga. Na świecie to są normalne rzeczy, w Polsce jeszcze nie do końca - powiedział wokalista.

Najwięcej kontrowersji wzbudza fragment sugerujący, że Piaseczny śpiewa o miłości do mężczyzny: "Nie możesz zasnąć i przestać śnić, a życie chciałbyś dzielić tylko z nim". Na pytanie Marcina Wojciechowskiego o to, czy nie boi się, że media zaczną łączyć to wyznanie z jego życiem prywatnym, muzyk odpowiedział, że "piszę o swoich sprawach".

- Nasza rzeczywistość społeczno-polityczna zmusza do tego, aby się określać, jeśli masz inne preferencje. Tak, to jest piosenka o mnie. Mówię o tym z uśmiechem - dodał.

Andrzej Piaseczny nagrał 12. album studyjny

W tym samym wywiadzie Andrzej Piaseczny zdradził, że płyta zgodnie z założeniami jest "wesoła i charakterna". Do współpracy zaprosił 10 swoich przyjaciół z branży muzycznej, którzy pomogli mu w napisaniu i wyprodukowaniu utworów. Wszyscy się zgodzili, ale nieco trudniej było zgrać się terminowo.

Jak na razie album został wydany wyłącznie w formie fizycznej. - Jeśli ktoś jest prawdziwym fanem, to musi mieć płytę - skomentował Piaseczny.

Wspomniana piosenka "Miłość" najprawdopodobniej będzie kolejnym singlem promującym wydawnictwo "50/50".

Zobacz też:

Anna Kalczyńska śpiewa i tańczy nad strumykiem. Nagranie podbija sieć. "Co za figura. I ten luz..."

Córka Adama Małysza jest w 8-letnim dojrzałym związku. Pokazała zdjęcia z wyprawy z ukochanym

Agnieszka Włodarczyk pokazała wyjątkowe zdjęcie z mamą. "Będzie młodą babcią"

Zobacz wideo: Andrzej Piaseczny i jego urodzinowa płyta

Autor: Mateusz Łysiak

Pozostałe wiadomości