Gwiazdy

Radia nie chcą grać "Miłości" Andrzeja Piasecznego? "Dla wielu ludzi to jest ważna piosenka"

Gwiazdy

Teledysk do piosenki "Miłość" Andrzeja Piasecznego święci triumfy na międzynarodowych festiwalach. Artysta przyznaje, że jest tylko jedną z osób odpowiedzialnych za to, jak w ostateczności wygląda klip. Podkreśla jednocześnie, że utwór rzadko można usłyszeć w radio, choć dla wielu osób jest on bardzo ważny.

Sukces teledysku do piosenki "Miłość"

Andrzej Piaseczny i jego współpracownicy mają powody do radości - teledysk do piosenki "Miłość" zdobył nagrodę International Music Video Award Rome 2021 w kategorii najlepszy teledysk LGBT. Nominowano go także do IMVA Munich 2021 i IMVA London 2021.

- Jestem troszkę pośrednikiem, bo jestem tylko twórcą piosenki i wykonawcą, natomiast za teledysk, choć był jakoś konsultowany - omawialiśmy, jak go nakręcić, to gratulacje należą się jego twórcom - zaznaczył Andrzej Piaseczny.

Teledysk do piosenki "Miłość" (słowa: Andrzej Piaseczny, muzyka: Majka Jeżowska) został wyreżyserowany przez Helenę Ganjalyan i Bartosza Szpaka. Przedstawiona jest w nim historia homoseksualnej pary, która na koniec klipu bierze ślub, a twórcy piosenki bawią się na ich weselu.

- Cieszę się, że mogłem być sprawcą, czy też jednym ze sprawców tego sukcesu. Bardzo dziękuję wszystkim państwu, którzy tak dobrze reagujecie i dodajecie nam otuchy, kiedy wychodzimy na scenę i gramy tę piosenkę - dodał wokalista w rozmowie z Kamilą Glińską z dziendobry.tvn.pl.

"Miłość" niedoceniona przez radia?

Wokalista, dla którego utwór "Miłość" był pretekstem do dokonania coming outu, zauważył jednocześnie, że mimo międzynarodowych sukcesów, w polskich rozgłośniach radiowych nie słychać "Miłości" zbyt często.

- Szkoda, że to nie przełożyło się troszkę na granie piosenki w radiach, ale ja doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że czas i zmiany pokoleniowe na rynku odgrywają dosyć dużą rolę, więc cieszę się z tego, co jest - ocenił Piaseczny.

Podkreślił również, że dostaje sporo zapewnień od fanów, że "Miłość" to ważna dla nich piosenka. - Wiem, że jest wielu ludzi, którzy bardzo dobrze reagują na tę piosenkę, szczególnie widzę to i słyszę na koncertach. I wiem, że jest wielu ludzi, dla których to jest bardzo ważna piosenka i proszę mi wierzyć, że nie chodzi wyłącznie o orientację i preferencje. Jest wielu ludzi, dla których właśnie ta sfera wolnościowa w różnym wymiarze jest bardzo ważna, również w tym - powiedział artysta.

"Miłość" to drugi singiel z najnowszej płyty Andrzeja Piasecznego "50/50", która ukazała się w maju 2021 roku. W sieci teledysk do tego utworu obejrzano już ponad 945 tys. razy.

Zobacz także:

Autor: Kamila Glińska

Pozostałe wiadomości