Gwiazdy

30. urodziny Emmy Watson. "Ale to była przygoda!"

Gwiazdy

Emma Watson

Świat poznał ją jako Hermionę Granger w sadze o Harrym Potterze. Przez lata dorastała na oczach widzów. Teraz jest dorosłą kobietą, która walczy w obronie praw innych. Brytyjska aktorka właśnie skończyła 30 lat.

Emma Watson skończyła 30 lat

Znamy ją, odkąd skończyła jedenaście lat. Wtedy właśnie wygrała casting na główną rolę do serii filmów o Harrym Potterze. Stworzyła wówczas postać, która od razu zyskała rzeszę fanów. Dziewczynki na całym świecie marzyły, żeby być takie, jak Hermiona. Ta przygoda trwała 10 lat, a świat obserwował, jak młoda aktorka dorasta. Z czasem pojawiały się kolejne filmy i kontrakty reklamowe. Jej kariera cały czas się rozwija. Emma Watson właśnie skończyła 30 lat.

Wow. 30! Co to była za przygoda. Wszyscy, którzy mnie wspieraliście – dziękuję. Dziękuję za waszą życzliwość

- napisała aktorka na swoim Instagramie.

Emma Watson – aktorka i feministka

Aktorka ma na swoim koncie udział w wielu filmowych produkcjach. Oprócz serii o Harrym Potterze, zagrała między innymi w: "Bling Ring” Sofii Coppoli, „Noe: Wybrany przez Boga” Darrena Aronofsky'ego, „Pięknej i Bestii” Billa Condona czy „Małych kobietkach” Grety Gerwig.

Oprócz aktorstwa, Emma Watson dużą część swojego czasu poświęca na walkę o prawa kobiet, uświadamianie społeczeństwa i promowanie czytelnictwa. Jest bardzo aktywnie działającą feministką, a także Ambasadorką Dobrej Woli ONZ.

Mówi się, że żyjemy w postfeministycznym świecie, ale tak wcale nie jest. Czasami wydaje mi się, że kobietom jest coraz trudniej. Polityczna sytuacja nie pomaga równouprawnieniu. Kobiety są traktowane dużo gorzej, niż mężczyźni i to jest niszczące

- mówiła gwiazda w wywiadzie z Anną Wendzikowską.

Zobacz też:

Autor: Anna Korytowska

Pozostałe wiadomości