25 lat światowego fenomenu "Seksu w wielkim mieście". "To serial, który dostały kobiety"

Źródło: Dzień Dobry TVN
25 lat “Seksu w wielkim mieście”
25 lat “Seksu w wielkim mieście”
Seks na talerzu, czyli dieta, która lubi płodność
Seks na talerzu, czyli dieta, która lubi płodność
Seksualność osób z niepełnosprawnością
Seksualność osób z niepełnosprawnością
Jak rozmawiać z dzieckiem o seksie?
Jak rozmawiać z dzieckiem o seksie?
"Pani Gadżet erotycznie" - sezon 2., odcinek, 6.
"Pani Gadżet erotycznie" - sezon 2., odcinek, 6.
Pandemia zmniejszyła naszą ochotę na seks?
Pandemia zmniejszyła naszą ochotę na seks?
Rozmowy o seksualności to wciąż temat tabu
Rozmowy o seksualności to wciąż temat tabu
Przerwa od seksu z związku
Przerwa od seksu z związku
Życie i seks po usunięciu piersi
Życie i seks po usunięciu piersi
"Seks w wielkim mieście" to amerykański serial wyprodukowany przez stację telewizyjną HBO. Powstał na podstawie bestsellerowej książki Candace Bushnell o tym samym tytule. Z jakiego powodu nadal cieszy się tak dużą popularnością ? O tym w studiu Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy z dziennikarką Anną Gacek.

Fenomen "Seksu w wielkim mieście"

To już 25 lat od premiery tego kultowego, amerykańskiego serialu, który opowiada o losach czterech niezależnych kobiet. Carrie, Samantha, Charlotte i Miranda to ikoniczne przyjaciółki, które eksplorują świat mody, miłości i romansów. Jest to niezaprzeczalny fenomen, a ich historię pokochały miliony kobiet.

Zapytaliśmy dziennikarkę Annę Gacek o pięć powodów, potwierdzających ponadczasowość "Seksu w wielkim mieście" - Po pierwsze to jest bardzo dobry serial, świetnie zcastingowany, pełen błyskotliwych dialogów, które przechodzą do historii. Miasto - ikoniczne, kolejne pokolenie dostało swój Nowy Jork. Moda - bez niej nie byłoby tego serialu i wydaje mi się, że kobiecość. To serial, który dostały kobiety - dla kobiet i o kobietach - wypunktowała.

Przełamywanie tabu

"Sex w wielkim mieście" to także przełamywanie tabu, dotychczas tak otwarcie o seksie się nie mówiło.

- To nie były czasy pruderii, seks nie był tabu, ale rzeczywiście w serialach był. Sarah Jessica Parker była przekonana, że straci swoją karierę i zostanie zaszufladkowana jako porno aktorka, przez to co mówi i o czym mówi. Ten luz z jakim mówiło się o życiu erotycznym, o tym że nie chodzi o to, by spotkanie z mężczyzną doprowadziło do ślubu - powiedziała nasza ekspertka, podkreślając że przede wszystkim w serialu chodziło o wyswobodzenie obrazu matki.

Nasza gościni wspominała słynny odcinek ,,Prawo kobiety do jej butów", w którym bohaterki zamiast celebrować narodziny dziecka, świętują nowy, modowy zakup:

- I to też jest okej. To była bardzo świeża perspektywa szczerego pokazania innej strony kobiecego świata, z jednej strony fantastycznie zabawnej, a z drugiej pokazanie, że mit księżniczki to nie jest wszystko - powiedziała Anna Gacek.

Drugi sezon " I tak po prostu..." od 22.06 w HBO i HBO Max

W 2021 roku, siedemnaście lat po emisji finałowego odcinka nasze ulubionego bohaterki "Seksu w wielkim mieście" wracają na mały ekran. W pierwszym sezonie „I tak po prostu…” poznaliśmy rzeczywistość 50-latek, które mimo upływu czasu nadal się przyjaźnią i wciąż korzystają z tego co oferuje Nowy Jork.

Już 22. czerwca na HBO i HBO Max premiera drugiego sezonu "I tak po prostu...".

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Anna Gondecka

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Serowe arcydzieła na talerzu Andrzeja Polana
Materiał promocyjny

Serowe arcydzieła na talerzu Andrzeja Polana