Gwiazdy

Festiwal Filmów-Spotkań NieZwykłych. Dlaczego warto się na niego wybrać?  

Gwiazdy

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Reporter:
Mateusz Hładki
Trwa 19. edycja Festiwalu Filmów-Spotkań NieZwykłych
Trwa 19. edycja Festiwalu Filmów-Spotkań NieZwykłychDzień Dobry TVN
wideo 2/5

W Sandomierzu odbywa się właśnie 19. edycja Festiwalu Filmów-Spotkań NieZwykłych. Gośćmi na imprezie są m.in. Maja Ostaszewska i Andrzej Seweryn. Jakie atrakcje - nie tylko dla dorosłych - oferuje festiwal?

Festiwal Filmów-Spotkań Niezwykłych - kto się na nim pojawił?

W dniach 27 czerwca - 3 lipca w Sandomierzu odbywa się Festiwal Filmów-Spotkań NieZwykłych. Wśród gości tegorocznej imprezy są m.in. Andrzej Seweryn oraz Maja Ostaszewska. Warto dodać, że aktorka na festiwalu otrzyma nagrodę "Kamień optymizmu dla Aktorki Niezwykłej". Zapytana o to, jak widzi rolę artystów i jaką rolę ma do odegrania sztuka w tych popandemicznych czasach, odpowiedziała, że nie należy skupiać się na własnej niezwykłości, tylko trzeba robić swoje. - Mamy to szczęście, że w sztuce możemy dotykać ważnych tematów, które są nie tylko czystą rozrywką [...], ale też opowiadamy coś ważnego o świecie, o człowieku. Jestem absolutnie przekonana, że kto, jeśli nie artyści, [...], powinni mówić ludziom o rzeczach ważnych i angażować się w rzeczy ważne - mówiła Maja Ostaszewska.

- Czy sztuka przyczyniła się do poważnych zmian w Polsce, czyli do tej wielkiej pacyfistycznej rewolucji 80. roku - nie wiem. Natomiast jestem przekonany, że wszyscy, którzy później tworzyli Polskę, czytali Kołakowskiego, słuchali Kaczmarskiego, chodzili na filmy Wajdy, Kieślowskiego i chodzili do teatru na sztuki, które graliśmy. Czy myśmy dołożyli jakąś cegiełkę, myślę, że tak, [...], mamy prawo, a nawet dodałbym do tego - obowiązek mówić pełnym głosem o sprawach trudnych w naszym kraju, nikt nam nie odbierze głosu - dodał Andrzej Seweryn, aktor.

Festiwal Filmów-Spotkań Niezwykłych - jakie atrakcje oferuje?

Festiwal to nie tylko pokazy filmów, ale także spotkania z twórcami, warsztaty oraz koncerty. Podczas imprezy udało się pobić rekord Polski we wspólnym śpiewaniu piosenki literackiej. - Było dwieście osób (poprzednio było 170 osób) w tym potwornym upale - mówiła Katarzyna Kubacka-Seweryn, organizatorka i pomysłodawczyni imprezy.

Warto dodać, że festiwal powstał z myślą nie tylko o dorosłych, ale również o dzieciach. Ma on wprowadzać najmłodszych w świat filmu i literatury. Jakie atrakcje dla nich przygotowano? Dowiecie się tego z dalszej części rozmowy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry Wakacje na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Reporter: Mateusz Hładki

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości