Andrzej Seweryn

  O pracy nad filmem oraz relacji z Andrzejem Sewerynem opowiedział w Dzień Dobry TVN.

  W Sandomierzu odbywa się właśnie 19. edycja Festiwalu Filmów-Spotkań NieZwykłych. Gośćmi na imprezie są m.in. Maja Ostaszewska i Andrzej Seweryn. Jakie atrakcje - nie tylko dla dorosłych - oferuje festiwal?

  23 czerwca obchodzimy Dzień Ojca. Andrzej Seweryn może świętować tę wyjątkową okazję z trójką swoich dorosłych dzieci. W najnowszym wywiadzie wyznał, czy trudniej jest być tatą córki czy synów.

  Wybitny aktor nie ma wątpliwości, że poświęcanie czasu bliskim powinno być dla nas priorytetem.

  Maximilien Seweryn ma 32 lata i jest najmłodszym synem Andrzeja Seweryna. Został artystą, choć początkowo nie miał takich planów. Teraz spełnia się w kilku dziedzinach. O swojej aktywności zawodowej i pasjach opowiedział w Dzień Dobry TVN.

  "To jest sukces, że trwam i mogę wyrażać to, co jest moją pasją".

  Pod koniec stycznia Teatr Polski będzie obchodził 109. rocznicę istnienia. Z tej okazji zostanie wystawiona sztuka "Don Juan". W Dzień Dobry TVN pojawili się: dyrektor teatru, Andrzej Seweryn i aktor, Krzysztof Kwiatkowski, który wciela się w tytułowego bohatera spektaklu.

  "Rozumiecie, jak bardzo się cieszę!".

  Obchodzone z 29 na 30 listopada andrzejki, to wieczór pełen magii i wróżb oraz okazja do dobrej zabawy. Jest to również święto wszystkich Andrzejów - a tych w Polsce jest aż 578 355. Zapytaliśmy znanych imienników o ich wspomnienia związane z tym świętem.

  19 listopada miała miejsce premiera długo wyczekiwanego spektaklu pt. "Wiśniowy sad". W Dzień Dobry TVN opowiedzieli o nim aktorka i odtwórczyni jednej z głównych ról, Grażyna Barszczewska oraz dyrektor Teatru Polskiego, Andrzej Seweryn.

  W Teatrze Polskim możemy już oglądać sztukę autorstwa Marguerite Duras "Savannah Bay". Dlatego do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy aktorkę Ewę Domańską, która wciela się w główną rolę, reżysera Józefa Opalskiego oraz dyrektora Teatru Polskiego Andrzeja Seweryna, by uchyli rąbka tajemnicy. Czego możemy się spodziewać po spektaklu?

  Kot, Mecwaldowski, Seweryn i Dorociński jako cztery najgłośniejsze osobowości początku ubiegłego stulecia. Kinga Burzyńska przeniosła się do centrum wydarzeń - willi, która gra słynną Witkiewiczówkę w komedii kryminalnej "Niebezpieczni dżentelmeni".

  Andrzej Seweryn - aktor, reżyser teatralny i filmowy, a od 1 stycznia 2011 roku dyrektor Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie. Pracował m.in. z Andrzejem Wajdą, Andrzejem Żuławskim, Giorgio Trevesem, Stevenem Spielbergiem, Regisem Wargnierem i Agnieszką Holland, a także jako trzeci cudzoziemiec w historii, otrzymał angaż do Comédie Française, jednego z najbardziej prestiżowych zespołów teatralnych na świecie. Z okazji 75. jubileuszu przypominamy sylwetkę tego wielkiego artysty.

  Burza loków, energia i brawura. Na deskach Teatru Polskiego w Warszawie można oglądać spektakl "M.G.". Inicjały nie są przypadkowe. O niezwykłym przedsięwzięciu, którego bohaterką jest Magda Gessler, opowiedzieli w naszym programie odtwórczyni roli Eliza Borowska i dyrektor teatru Andrzej Seweryn.

  Przed nami wyjątkowe wydarzenie. "Baba-Dziwo" - najnowsza premiera Teatru Polskiego w Warszawie - odbędzie się 20 listopada. Dzięki transmisji online spektakl będą mogli zobaczyć widzowie z całej Polski. O nietypowej pracy artystów w czasie pandemii opowiadali w naszym programie dyrektor teatru Andrzej Seweryn oraz aktorka Ewa Makomaska.

  Genialny artysta, wybitny aktor i niezapomniany człowiek. W poniedziałek, 19 października, w wieku 78 lat zmarł Wojciech Pszoniak. Jednak pamięć o nim w sercach najbliższych pozostanie żywa. Zapewniali o tym jego przyjaciele - Daniel Olbrychski i Andrzej Seweryn.

  Nie żyje Zofia Seweryn, matka Andrzeja Seweryna. Była wieloletnią garderobianą Teatru Polskiego w Warszawie, w którym aktor jest dyrektorem. Miała 98 lat.

  "Dla mnie jest to rzecz abstrakcyjna" - powiedział o przemocy wobec kobiet Krzysztof Hołowczyc. Kto zainspirował go do udziału w akcji "Bała Wstążka"? Akcja potrwa 16 dni, a w social mediach propagowana jest za pomocą hasztaga #TrzymamStronęKobiet. "Jestem troszkę zakłopotany, bo to jest tak oczywiste, że trzeba stawać w obronie kogoś, kto okazuje słabszy [...], że jest mi trudno uzasadniać i usprawiedliwiać moją obecność tutaj" - wyznał Andrzej Seweryn, który również przyłączył się do akcji. Skąd pomysł na akcję? Czy przemoc wobec kobiet w Polsce to faktycznie duży problem? Na to pytanie odpowiedział Łukasz Wójcicki z Głosów Przeciw Przemocy.

  Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi to niezwykłe wydarzenie podczas którego spotykają się różne pokolenia artystów. To również miejsce gdzie widz może dotknąć świata związanego z filmem i sztuką. Co organizatorzy przygotowali na tegoroczną edycję? Jak rozmowa z autorem filmu może wpłynąć na odbiór jego dzieła? O tym w Dzień Dobry Wakacje Grażyna Torbicka, Agnieszka Glińska, Andrzej Seweryn i Jakub Czekaj.

  Andrzej Seweryn, Daniel Olbrychski i Wojciech Pszoniak stworzyli niezapomniane kreacje w filmie Ziemia obiecana. Czy ten film był dla nich przełomowy? Jak wspominają pracę na planie? Który z nich musiał wziąć udział w castingu do tej produkcji?

  "To jest festiwal mały, skromny, szlachetny. Tam nie ma nagród, tam przyjeżdżają ludzie z całej Polski. Sandomierz jest wtedy w centrum całej kultury kina polskiego i nie tylko polskiego". O 14-tej edycji Festiwalu Filmów-Spotkań NieZwykłych, który odbywa się w Sandomierzu opowiedzieli, w Dzień Dobry TVN, Katarzyna Kubacka-Seweryn, dyrektor festiwalu i Andrzej Seweryn.

  Rozdane zostały "polskie Oscary" czyli nagrody Polskiej Akademii Filmowej - Orły 2017. Największymi wygranymi są filmy: „Wołyń” - otrzymał aż dziewięć statuetek i „Ostatnia rodzina”, która zwyciężyła w czterech kategoriach. O tegorocznych laureatach, emocjach towarzyszących zdobywcom statuetek i kondycji polskiego kina rozmawialiśmy z Aleksandrą Konieczną, Andrzejem Sewerynem i Grażyną Torbicką.

  Na gali wręczenia Orłów 2017 Polskiej Akademii Filmowej była dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska. Rozmawiała ze zdobywcami nagrody w kategoriach: najlepsza aktorka - Aleksandrą Konieczną za film "Ostatnia rodzina", najlepszy aktor - Andrzejem Sewerynem za film "Ostatnia rodzina", najlepszy aktor drugoplanowy - Arkadiuszem Jakubikiem, najlepsze kostiumy - Małgorzatą Kożuchowską oraz reżyserem filmu "Wołyń", Wojciechem Smarzowskim, którego obraz zdobył aż 9 statuetek. Jakie to uczucie zostać docenionym przez kolegów z branży? Co najbardziej zaskoczyło widownię na gali? Czy doszło do wpadki w stylu Oscarów 2017?

  W Łodzi odbyła się premiera filmu "Powidoki" w reżyserii Andrzeja Wajdy, który zmarł 9 października 2016 roku. Jak aktorzy: Maja Ostaszewska, Andrzej Seweryn, Daniel Olbrychski, Borys Szyc, Cezary Pazura i Bogusław Linda wspominają mistrza? Jak wyglądała praca na planie Wajdy? Z artystami rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska.

  W kinach można zobaczyć film „Ostatnia rodzina”, w którym zagrał Andrzej Seweryn. Wcielił się w postać Zdzisława Beksińskiego. Za swoją rolę otrzymał nagrodę na 41. festiwalu filmowym w Gdyni. Aktora gościliśmy w Dzień Dobry TVN. Jak ważna była to dla niego rola? Jak wygląda jego życie w Polsce? Czy jest tu szczęśliwy?

  W niedzielę z Dzień Dobry TVN: byli bracia, teraz jest i ojciec i to jaki! - Piotr i Wojciech Cugowscy o tym, jak się śpiewa z własnym tatą. Oprócz tego: Andrzej Seweryn, czyli mistrz w swoim żywiole, cała ona - czyli Agnieszka Chylińska na rockowo. A na koniec Mariusz Treliński - jak się podbija serca nowojorskich miłośników sztuki? Startujemy o 8.30!

  Film "Ostatnia rodzina" opowiadający o losach Beksińskich podczas 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni zgarnął wszystkie najważniejsze nagrody. Główną rolę gra w tym filmie Andrzej Seweryn. Dlaczego, zanim aktor przyjął rolę, miał dużo wątpliwości? Jak współpracowało mu się z debiutującym reżyserem? Zapytała go o to dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Zakończył się 41. Festiwal Filmowy w Gdyni. Marcin Sawicki zabrał kamerę Dzień Dobry TVN na galę rozdania nagród. Złote Lwy za film "Ostatnia rodzina" otrzymał reżyser Jan P. Matuszyński. Kto jeszcze został wyróżniony? Zobaczcie!

  Podczas 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni dziennikarz Dzień Dobry TVN spotkał się z reżyserem Andrzejem Sewerynem oraz jego żoną Katarzyną Kubacką. Mówi się, że film o Beksińskich „Ostatnia godzina” jest faworytem konkursu. Podczas wczorajszej projekcji publiczność nagrodziła twórców filmu gromkimi brawami. W postać Zdzisława Beksińskiego wcielił się Andrzej Seweryn. Jak film ocenia żona aktora? I jakie emocje towarzyszyły Sewerynowi na planie?

  Już dziś wieczorem premiera spektaklu „Krapp i dwie inne jednoaktówki” z Andrzejem Sewerynem w roli głównej. To historia człowieka, który poświęcił miłość dla sztuki i w wieku 69 lat prowadzi rozrachunek z samym sobą. Czy Andrzej Seweryn utożsamia się z graną przez siebie postacią? A 23 kwietnia aktor będzie obchodzić 70. urodziny. Czy spędzi je na deskach teatru?