Gwiazdy

Twórcy filmu "The Falconer" na festiwalu Mastercard OFF Camera. "Prawdziwa historia kręcona w niesamowitych klimatach"

Gwiazdy

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Reporter:
Marcin Sawicki
Trwa Mastercard OFF Camera 2022
Trwa Mastercard OFF Camera 2022 Dzień Dobry TVN
wideo 2/4

Miłośnicy kina niezależnego przybywający na festiwal Mastercard OFF Camera z całą pewnością nie mogą narzekać na brak atrakcji. "The Falconer" to kolejny nieprzeciętny obraz, który został zaprezentowany podczas tegorocznej edycji wydarzenia. W Dzień Dobry TVN reżyser Adam Sjöberg i aktor Rupert Fennessy opowiedzieli o kulisach powstawania produkcji.

Twórcy filmu "The Falconer" na Mastercard OFF Camera

W związku z 15. edycją festiwalu Mastercard OFF Camera do Krakowa przybyli miłośnicy sztuki filmowej i uznani przedstawiciele kinematografii. W znamienitym gronie gości zebranych w stolicy województwa małopolskiego znaleźli się twórcy obrazu "The Falconer". W rozmowie z reporterem Dzień Dobry TVN Marcinem Sawickim artyści odsłonili kulisy powstawania produkcji.

- To mój pierwszy film fabularny. Około 11 lat temu byłem w Jemenie (...). Wówczas poznałem trzynastolatka, chłopaka z kręconymi włosami. Mówił świetnie po angielsku, ale też doskonałą amerykańszczyzną. Miał niesamowitą historię, która stała się tym filmem - wyjaśnił reżyser Adam Sjöberg.

"The Falconer" - o czym opowiada film?

Film wyreżyserowany przez Adama Sjöberga to opowieść o dwóch młodych mężczyznach, którzy postanawiają ukraść sokoła i sprzedać go na czarnym rynku. Uzyskane w ten sposób pieniądze mają odmienić życie młodej kobiety, która desperacko próbuje wydostać się z nieudanego małżeństwa.

- Prawdziwa historia kręcona w niesamowitych klimatach, krajobrazach, egzotyce. Pokazane są wspaniałe obyczaje i żywy sokół w plenerach - podsumował odtwórca jednej z głównych ról, Rupert Fennessy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Reporter: Marcin Sawicki

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości